X

Bezrobotnych w Polsce prawie nie ma.

dlaczego zawsze kojarzy się z lumpem czy kloszardem, przecież KAŻDY kto szuka pracy i jest zarejestrowany w urzędzie pracy jest bezrobotnym

Bezrobotnych w Polsce prawie nie ma.

Postautor: DiabełBiznesu » 03 kwie 2016, 16:54

Polecam:

http://defenestracja.org/2016/04/03/bezrobocie/
Awatar użytkownika
DiabełBiznesu
 

Re: Bezrobotnych w Polsce prawie nie ma.

Postautor: apv » 12 lip 2016, 21:29

,,Jednocyfrowe statystyki bezrobocia, którymi chwalą się neoliberalne władze, są oparte o dane z pośredniaków. Jest to tzw. bezrobocie rejestrowane, na które składa się coraz mniejsza grupa bezrobotnych uprawnionych do zasiłku (w związku z postępującą prekaryzacją pracy) oraz grupa osób, które usiłują niezgodnie z prawem uzyskać korzyść z podawania się za osobę bezrobotną (np. ze względu na zbyt niskie dochody). Osoby nie należące do tych dwóch grup są zniechęcane do korzystania z pomocy państwa i szybko dają sobie spokój. Tym bardziej, że neoliberalna propaganda zniechęca do pośrednictwa zarówno bezrobotnych jak i pracodawców, podkreślając nieskuteczność pośrednictwa pracy, co ma charakter samospełniającej się przepowiedni."

Jeszcze trzeba doliczyć nierejestrujące się osoby np. osoby w związku małżeńskim, które z tego powodu nie rejestrują braku pracy korzystając z ubezpieczenia współmałżonka oraz młodych dorosłych ubezpieczonych przy rodzicach. Bo to przede wszystkim ze względy na ubezpieczenie zdrowotne ludzie rejestrują się ws PUP a nie ze względu na zasiłki, które są bardzo niskie, krótkotrwałe i należne nielicznym pracującym wcześniej na standardową umowę o pracę.
Co do korzyści wynikających z zarejestrowania przy niskich dochodach na czarno to sorry ale nie znam takich ludzi i w życiu nie słyszałam. Chyba, że w tym kontekście, że ktoś ma ubezpieczenie( rodzic, zona, mąż, dobra praca na czarno i prywatne ) i normalnie by się nie rejestrował ale chce startować w konkursie o szkolenie czy dofinansowanie działalności. To jednak mniejszość mniejszości.
apv
 
Posty: 3
Rejestracja: 12 lip 2016, 15:06

Re: Bezrobotnych w Polsce prawie nie ma.

Postautor: DiabełBiznesu » 28 lis 2016, 23:01

apv pisze:Co do korzyści wynikających z zarejestrowania przy niskich dochodach na czarno to sorry ale nie znam takich ludzi i w życiu nie słyszałam. Chyba, że w tym kontekście, że ktoś ma ubezpieczenie( rodzic, zona, mąż, dobra praca na czarno i prywatne ) i normalnie by się nie rejestrował ale chce startować w konkursie o szkolenie czy dofinansowanie działalności. To jednak mniejszość mniejszości.

Urzędy pracy to kopalnia złota dla tego kto umie z nich korzystać. Tak jest zawsze w przypadku państwowych subwencji charakteryzujących państwa neoliberalne. Jest to przelew pieniędzy publicznych na konta nieuczciwych tzw. pracodawców oraz różnej maści cwaniaków, który trwa do momentu aż się nie wyczerpią fundusze. Co może się zdarzyć szybko kiedy rzad robi cięcia. To czy się załapiesz na kasę zależy od wypełnienia i umotywowania wniosku, są nawet ludzie, którzy biorą kasę za przygotowywanie "dobrze sformułowanych" wniosków, w domyśle, tacy którzy przekazują łapówki za ich przyjęcie.

Jak sam zauważyłeś można wystąpić o dofinansowanie działalności co jest de facto nagrodą państwa za legalizację działalności na czarno - tylko ktoś pracujący na czarno może mieć hajs na wkład własny niezbędny do prowadzenia działalności ze śmiesznym budżetem 20 tys. złotych. Zazwyczaj robią to ludzie, którzy chcą przejść od łamania prawa na zasadzie pracy na czarno do łamania prawa na zasadzie zatrudniania ludzi na śmieciówkach.

Idąc dalej, tworzenie etatu, wyposażanie miejsca pracy dla bezrobotnego, pokrycie jego składek ZUS, płatne staże i temu podobne pomysły służą wydojeniu pośredniaka z kasy. Zazwyczaj "bezrobotny" dzieli się uzyskaną w ten sposób kasą z "pracodawcą", który nierzadko jest jego wspólnikiem, a jak źródełko wysycha to kończy się etat i następny do golenia. Takie sprawy wychodzą jak się wspólnicy nie dogadają co do podziału kasy. Wtedy jest wesoło.

Same oferty pracy w pośredniaku też zazwyczaj służą do tego by zyskać tanią siłę roboczą dla jakichś cwaniaków.

Mógłbym pisać o tych wałkach więcej ale nie chcę by ktoś potraktował to jako instrukcję.
Awatar użytkownika
DiabełBiznesu
 

Re: Bezrobotnych w Polsce prawie nie ma.

Postautor: pim » 30 lis 2016, 12:03

Dziwne.. Widze wielu bezrobotnych,.,,
pim
 
Posty: 1
Rejestracja: 30 lis 2016, 11:11
Lokalizacja: Legnica

Re: Bezrobotnych w Polsce prawie nie ma.

Postautor: piotrtol » 30 lis 2016, 12:40

Ludzi bezrobotni byli, są i będą. Niestety nie wszyscy mogą znaleźć pracę.
piotrtol
 
Posty: 1
Rejestracja: 30 lis 2016, 12:37
Lokalizacja: warszawa

Re: Bezrobotnych w Polsce prawie nie ma.

Postautor: job24.co » 22 wrz 2017, 10:06

piotrtol pisze:Ludzi bezrobotni byli, są i będą. Niestety nie wszyscy mogą znaleźć pracę.

Zgadzam się
job24.co
 
Posty: 91
Rejestracja: 07 wrz 2017, 13:02


Wróć do bezrobotny

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości