X

co jest najważniejsze przy szukaniu pracy

napisz przez co musiałeś/musiałaś przechodzić a nawet przeczołgiwać się żeby zdobyć pracę

co jest najważniejsze przy szukaniu pracy

Postautor: Jan » 08 lis 2011, 14:44

Po kilku rozmowach dochodzę do wniosku że odpowiedź jest bardzo prosta. Najważniejszy jest PR !!!
Nie ważne co się umie tylko jak się przekazuje.
Nie ważne że się nie ma doświadczenia, trzeba mieć zaplecze - może być fikcyjne ale trzeba wymyśleć takie, którego nikt nie sprawdzi.
Nie ważne ile ma się lat, trzeba być chudą laską albo modelem.
Raz mi zaproponowali robotę w branży o której kompletnie nie miałem pojęcia, w internecie przed rozmową poczytałem to i owo i co? i wystarczyło. Tylko po co mi robota na której się nie znam.
Najważniejsze to mieć kogoś w firmie do której się idzie.
Nie wiem po co mi studia skoro i tak wiedza do pracy mi się nie przyda. Liczy się tylko papier, który nota bene można sobie kupić. Szkoda czasu i kasy chyba że ktoś lubi sobie postudiować.
W Polsce można każdemu, nawet tym pseudo HR-owcom, sprzedać każdą bajkę.
Awatar użytkownika
Jan

Re: co jest najważniejsze przy szukaniu pracy

Postautor: Lena » 09 sie 2012, 22:11

Może i jest w tym ziarenko prawdy, ale moim zdaniem najważniejsze to lubić to co się robi. Wtedy do pracy idziesz z przyjemnością a nie z przymusu. Inna rzecz, że pracy dziś trzeba szukać ze świecą, problemów nie ma z nią chyba tylko w stolicy (wnoszę tak, po ilości ogłoszeń, choćby tu praca od zaraz Warszawa) Kolega mi kiedyś powiedział, że najwięcej nauczył się dzięki własnej determinacji i zapałowi, a zawód który wykonuje ma się nijak do kierunku studiów który skończył. Na dzisiejsze czasy to chyba jednak dobry prognostyk. No i to by się zgadzało z tym co piszesz (tylko może wydźwięk trochę bardziej pozytywny). Trochę chęci, samodyscypliny i jak najbardziej autopromocji. Dziś bez niej ani rusz. ;)
Lena

Postautor: Damian25 » 29 paź 2012, 11:17

Ale wiesz Jan,
coś jest w tym co piszesz - PR i umiejetność prezentowania siebie na rozmowach o pracę to podstawa. Moja dziewczyna póki siliła się na rozmowach kwalifikacyjnych na pokazywanie jaka to jest mądra i obyta, to nie mogła znaleźć pracy, ale raz skorzystała z jakiegoś tam kursu prezentacji w internecie, przetrzepała dobry sklep internetowy z ubraniami babskimi (solar... nie pytajcie ile mnie to kosztowało wrr), wbiła się w jakąś kieckę między powagą a elegancją i do cholery dostałą robote.
Prezentacja, prezentacja, prezentacja... a doświadczenie i umiejetności niestety na dalszy, choć też ważny plan
Awatar użytkownika
Damian25

Postautor: krolkier » 12 mar 2013, 12:06

Moim zdaniem warto studiować ale jedynie na porządnych państwowych uczelniach które dają nie tylko papier ale i umiejętności. Pracodawca to doceni.
_______________________________________________________________________________________________________
http://www.kob.pl/ - Okresowe pomiary obiektów budowlanych
krolkier

Postautor: Savana » 22 mar 2013, 14:23

Teraz to się docenia znajomości a nie papiery.
Savana

Postautor: mariajanowska » 25 mar 2013, 20:44

Umiejętności i prezentacja, ale przede wszystkim umiejętności. To prawda, że dobre zaprezentowanie się jest bardzo ważne :)
mariajanowska

Postautor: sebmroz » 28 mar 2013, 0:51

Nie jestem ekspertem, bo nie mam za sobą wielu rozmów kwalifikacyjnych. Wiem na pewno, że prezentacja i doświadczenie nic nie dadzą jeżeli zjedzą ciebie nerwy i stres. Myślę, że opanowanie jest równie ważne podczas rozmowy kwalifikacyjnej.
sebmroz

Postautor: Jan » 28 mar 2013, 8:36

wiesz sebmroz... często jest tak że na rozmowie specjalnie cię denerwują żeby sprawdzić czy jesteś podatny na stressss.. a opanowanie to faktycznie podstawa
Awatar użytkownika
Jan

Postautor: celestia » 28 mar 2013, 11:46

Dokładnie choć ja się potkałam jak na razie na sprawdzaniu ale mojej pracy na okresie próbnym a nie na wywieraniu presji psychicznej.
celestia

Postautor: mariajanowska » 29 mar 2013, 2:45

Zgadzam się z przedmówcami - opanowanie, które przychodzi naturalnie albo dzięki dużej liczbie rozmów kwalifikacyjnych
mariajanowska

Postautor: emgielka » 28 cze 2013, 9:49

Powiem wam, że ja wzięłam się na sposób. Oprócz zostawiania wszędzie swojego CV . Zostawiam również wizytówki, które zamówiłam na : http://www.voogo.pl/
emgielka

Postautor: mariajanowska » 01 lip 2013, 14:17

Wizytówki raczej nie powiedzą wiele o kandydacie...
mariajanowska

Postautor: Jan » 01 lip 2013, 21:58

Noże i nie powiedzą, ale przynajmniej zostawią dobre wrażenie, to akurat chyba niezły pomysł, chyba sobie zrobię jakieś fajne.
Awatar użytkownika
Jan

Postautor: burek » 03 lip 2013, 14:38

Jak to co ? :) To co umiesz. Jeżeli masz umiejętności które są potrzebne na rynku, to pracę znajdziesz bardzo szybko. Mój znajomy pracuje jako programista (nauczył się tego rok w 5 miesięcy, sam przy pomocy książek i tych kursów wideo). Obecnie w Warszawce zarabia 4,5 tys i jest szczęśliwym człowiekiem.
Awatar użytkownika
burek

Postautor: stobejczyk » 16 wrz 2013, 23:28

A może warto pomyśleć o tym, żeby zrobić sobie łatwo dostępną wizytówkę w sieci. O tym jest taki artykuł: Daj się znaleźć pracodawcy i zostaw swój ślad w sieci. Tu podaję link: http://praca.gratka.pl/poradnik/art/daj-sie-znalezc-pracodawcy-i-zostaw-swoj-slad-w-sieci-11645.html
stobejczyk

Postautor: dolegasz » 30 wrz 2013, 2:42

ja już robię co tylko możliwe, a i tak nic pomimo tego, że chcę uczciwie pracować :(
dolegasz

Postautor: mariajanowska » 02 paź 2013, 8:09

dolegasz pisze:ja już robię co tylko możliwe, a i tak nic pomimo tego, że chcę uczciwie pracować :(

Próbowałeś znaleźć poprzez portale społecznościowe i aktywność na forach dyskusyjnych? Przejrzyj również swoje CV i LM. Ja także myślałam, że są ok dopóki nie zostały zweryfikowane przez innych, bardziej doświadczonych.
mariajanowska

Postautor: Borewicz_incognito » 02 paź 2013, 15:27

Autor ma sporo racji, ale też nie można jego słów przyjmować za pewnik. Co nam przyjdzie z tego, że nawet dostaniemy się do pracy, o której nie mamy pojęcia. Miesiąc-dwa popracujemy i wylecimy znowu, jak już się na nas poznają. Chyba że to taki patent - miesiąc tu, miesiąc tam itd. :D
Borewicz_incognito

Postautor: mariajanowska » 04 paź 2013, 11:20

Borewicz_incognito pisze:Autor ma sporo racji, ale też nie można jego słów przyjmować za pewnik. Co nam przyjdzie z tego, że nawet dostaniemy się do pracy, o której nie mamy pojęcia. Miesiąc-dwa popracujemy i wylecimy znowu, jak już się na nas poznają. Chyba że to taki patent - miesiąc tu, miesiąc tam itd. :D

Właśnie po to są rekruterzy żeby zweryfikowali informacje w CV. Inna sprawa, że już zdarzały się przypadki w Polsce fałszywych lekarzy itd
mariajanowska

Postautor: Ginewra » 10 paź 2013, 9:22

Nigdy nie miałam przypadku - a pracę zmieniałam już kilka razy i to nie na smieciówkę - żeby rekruterzy kontaktowali się z byłymi pracodawcami. Mogłam do CV wpisać co mi się podobali i wyszłoby na to samo :roll:
Ginewra

Postautor: sebmroz » 11 paź 2013, 7:51

[quote="Ginewra"]Nigdy nie miałam przypadku - a pracę zmieniałam już kilka razy i to nie na smieciówkę - żeby rekruterzy kontaktowali się z byłymi pracodawcami. Mogłam do CV wpisać co mi się podobali i wyszłoby na to samo :roll:

Raczej się nie kontaktują, ale wszelkie matactwa co do umiejętności szybko mogą wyjść na jaw. Gra nie warta świeczki.
sebmroz

Postautor: sebmroz » 11 paź 2013, 7:52

sebmroz pisze:
Ginewra pisze:Nigdy nie miałam przypadku - a pracę zmieniałam już kilka razy i to nie na smieciówkę - żeby rekruterzy kontaktowali się z byłymi pracodawcami. Mogłam do CV wpisać co mi się podobali i wyszłoby na to samo :roll:

Raczej się nie kontaktują, ale wszelkie matactwa co do umiejętności szybko mogą wyjść na jaw. Gra nie warta świeczki.

sebmroz

Postautor: olgaHałasik » 26 paź 2013, 20:46

Ja uwazam ze systematycznosc. Codzienne chodzenie po firmach przyniesie sukces.
olgaHałasik

Postautor: sebmroz » 28 paź 2013, 11:34

Systematyczność jest ważna, tym bardziej w przypadku długotrwałego bezrobocia kiedy brak odpowiedzi może zniechęcać.
sebmroz

Postautor: walkowiakstasia » 04 lis 2013, 8:11

Systematycznosc i wiara w siebie:)
walkowiakstasia

Postautor: klon12 » 10 sty 2014, 15:57

dzieki
klon12

Postautor: Gumi » 14 sty 2014, 12:45

najważniejsza jest cierpliwość i pogoda ducha no i wsparcie przez bliską osobę
Gumi

Postautor: oooczkooo » 13 lut 2014, 15:58

super ja to mam ale czemu pracy nie????
oooczkooo

Postautor: OPatrycja » 24 mar 2014, 12:49

super
OPatrycja

Postautor: teo » 27 mar 2014, 16:04

Może źle szukasz albo nie masz odpowiedniego CV ? Ktoś sprawdzał Twój dokument aplikacyjny ?
teo

Postautor: Henczmen » 01 kwie 2014, 10:26

jak już zostało w tym temacie napisane, najważniejsze są znajomości
Henczmen

Postautor: Strzelecki79 » 01 kwie 2014, 12:11

super
Strzelecki79

Postautor: Bunix » 11 sie 2014, 14:33

szukałem pracy długo. Za długo bo aż się przyzwyczaiłem do siedzenia w domu i nawet już "nie szukania" pracy bo przeciez ile można? Ale jak to bezrobotny miałem kontakt z mnóstwem ludzi. W UP ktoś mi poradził zakręcić się za kursem na wózki widłowe. Radzymin niby pod warszawą i blisko do stolycy więc pracy niby mnóstwo a jednak – pół roku szukania przerodziło się w 9 miesięcy na zasiłku – szczęście że rodziny nie mam do utrzymania... No a co z tymi wózkami? Otóż to ze pod warszawą jest mnóstwo jakichś magazynów i potrzeba ludzi ale chyba są częste kontrole bo bez uprawnień nie chcieli mnie... znalazłem w końcu ogłoszenie o szkoleniu na te nieszczęsne wózki – w CSL lektor w samiuteńkim radzyminie. Kurs poszedł szybko i bezproblemowo. Ta firma współpracuje z UP więc kurs wyszedł mnie darmo a pracę znalazłem szybko. Może nie zarabiam kroci ale jakaś stabilizacja finansowa jest:) tak więc polecam się ruszyć :D
Awatar użytkownika
Bunix

Postautor: kopacz » 17 paź 2014, 8:58

Jak znasz języki obce to zastanow sie nad tym czy nie warto wyjechac do pracy za granice. Popracowac troche, nabyc doswiadczenia, podszlifowac jezyk obcy i po jakims czasie wrocic z grubszym portfelem. Pracodawcy chetniej patrza na osoby, ktore maja juz jakis staz. Ofert mozesz szukac na stronach agencji pracy, zobacz sobie np. stronę http://polandworkforce.com/praca-za-granica/
Ostatnio zmieniony 14 sty 2015, 11:52 przez kopacz, łącznie zmieniany 1 raz
kopacz

Postautor: patrykk84 » 22 paź 2014, 14:31

kopacz pisze:Jak znasz języki obce to zastanow sie nad tym czy nie warto wyjechac do pracy za granice. Popracowac troche, nabyc doswiadczenia, podszlifowac jezyk obcy i po jakims czasie wrocic z grubszym portfelem. Pracodawcy chetniej patrza na osoby, ktore maja juz jakis staz. Ofert mozesz szukac na stronach agencji pracy, zobacz sobie np. strone agencji Poland Workforce.

To dobry pomysł, ale tylko tymczasowo. Chyba, że nie masz rodziny.
Swoją drogą potem ciężko się przestawić z warunków zagranicznych na polskie i to też należy brać pod uwagę.
patrykk84

Postautor: marcin888 » 01 lis 2014, 14:48

Grunt to pozytywne nastawienie - berz tego ani rusz. Przyda też się kreatywne myślenie. Dziś w szukaniu pracy można fajnie wykorzystać Internet. Portali z ogłoszeniami jest cała masa chociażby praca.gratka.pl, która zaproponowała ostatnio usługę KANDYDUCHA http://praca.gratka.pl/kandyduch/. Nasz sabowtór, który idzie za nas na rozmowę i pomaga nam przy każdym etapie poszukiwań. Brzmi kontrowersyjnie, ale ciekawie.
Awatar użytkownika
marcin888

Postautor: Gangamstyle » 05 lis 2014, 18:59

Też słyszałam o tych kandyduchach, ale jakoś miałam opory żeby tam kliknąć 'zamów kandyducha'. Czy ktoś tego próbował? Serwis praca.gratka.pl to raczej nie jest jakiś tam pierwszy lepszy, nie kojarzy się z oszustami ani niczym takim, więc pewnie cała akcja ma jakieś drugie dno i coś promuje... Lepsze przygotowanie do rozmów kwalifikacyjnych, czy jak myślicie?
Awatar użytkownika
Gangamstyle

Postautor: jacol » 15 lut 2015, 17:09

Niewątpliwie macie rację, że ważne są nie tylko umiejętności, wykształcenie i doświadczenie, ale też kompetencje miękkie, które pracodawca może zweryfikować podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Niesłychanie ważne jest to, jak zaprezentujecie siebie, swoje wykształcenie, wiedzę czy osiągnięcia w trakcie takiej rozmowy. Warto też stosować niekonwencjonalne metody w trakcie poszukiwania pracy. Tego wszystkiego można się nauczyć. Ostatnio szukałem szkoleń dotyczących tych kwestii i znalazłem ciekawy, naprawdę tani kurs "Jak Cię widzą, tak Cię zatrudnią – czyli jak wybić się na rynku, dać się zobaczyć i zdobyć pracę", który oferuje Wyższa Szkoła Pedagogiczna im. J. Korczaka.
Awatar użytkownika
jacol

Postautor: jurij » 01 mar 2015, 21:29

Na pewno trzeba umieć się pokazać na rozmowie o pracę, trzeba pokazać swoją życiową energię, otwartość, chęci do pracy. Chociaż uważam, że generalnie każdy jest w stanie znaleźć pracę, po prostu trzeba dostosować swoje umiejętności i doświadczenie do wymagań. A często jest tak, że te wymagania to mamy trochę za duże.
jurij

Postautor: mchal919 » 09 mar 2015, 1:14

Najważniejsza jest wytrwałość - pracy nie znajdzie się w kilka dni
mchal919

Postautor: dansgame » 11 mar 2015, 9:52

Szukanie pracy to nie jest prosta sprawa ale można sobie ułatwić trochę życie jeśli podejdziemy do tego z głową. Trzeba śledzić na bieżąco serwisy z ogłoszeniami o pracę, np. http://www.gowork.pl poza tym mieć przygotowane odpowiednie CV (nigdy nie takie samo dla każdego pracodawcy! Zawsze trzeba dopasować CV do wymagań z ogłoszenia). Ważne jest żeby nie zniechęcać się jeśli przez dłuższy czas nie będzie odpowiedzi - jeśli będziemy wytrwali w końcu na pewno się uda.
dansgame

Postautor: amanda99 » 11 mar 2015, 12:08

Chyba wytrwałość. I wiara w siebie...
amanda99

Postautor: rurvix » 13 mar 2015, 13:32

amanda99 pisze:Chyba wytrwałość. I wiara w siebie...

Też mi się tak wydaje.
rurvix

Postautor: marion » 02 kwie 2015, 10:09

najważniejsze są kwalifikację no i trzeba wiedzieć co się umie :) szybko znalazłam pracę dzięki stronie rekrutacyjnarewolucja.pl. Polecam wejść i zobaczyć oferty :)
marion

Postautor: maniek00 » 22 cze 2015, 12:47

Jedną z najważniejszych rzeczy jest cv, bo to ono gwarantuje pierwszy kontakt z pracodawcą, jeśli jest czytelne, poprawnie napisane i jeszcze zawiera wszystkie niezbędne części to jest dużo większa szansa, że uda nam się znaleźć pracę, moje cv powierzyłam firmie https://kreatorzykariery.pl/profesjonalne-cv-opis po czym dość szybko, bo w niecały miesiąc znalazłem pracę. Nigdy nie sądziłem, że może to być tak ważne.
Awatar użytkownika
maniek00

Postautor: pezet3 » 24 cze 2015, 21:09

Super, dzięki za rady :)
Awatar użytkownika
pezet3

Postautor: pauhouk » 08 lip 2015, 11:31

To co piszesz jest trochę dołujące. Owszem, znajomości to podstawa. Trzeba na co dzień dbać o poszerzanie grona przyjaciół, którzy w razie czego Cię polecą. Uważam, że najważniejsze jest doświadczenie. Nikogo nie interesuje Twoje wykształcenie, za to miejsca w których dotąd pracowałeś - owszem!
pauhouk

Postautor: RozbickaMM » 20 lip 2015, 10:02

Najważniejsze jest niepoddawanie się po kilku dniach lub miesiącach. Nie zawsze znajdziemy od razu upragnioną pracę, ale dla chcącego i wytrwałego, to nic trudnego i w końcu znajdzie.
RozbickaMM

Postautor: Rrabasd » 06 sie 2015, 9:31

Wiele osób poddaje się bardzo szybko. Trochę mnie to nie dziwi, bo sytuacja z pracą w Polsce jest tragiczna.
Rrabasd

Postautor: rado » 02 wrz 2015, 20:40

Każdy mówi o tragicznej sytuacji z pracą, a ja nie znam żadnej osoby, która nie miałaby pracy, wiadomo narzekają, ale pracują. Przeglądam na bieżąco oferty pracy i jest ich dużo, wystarczą chęci, upór i cierpliwość, prędzej czy później można znaleźć pracę i na pewno nie trwa to latami.
rado

Następna

Wróć do o szukaniu pracy