X

ile trzeba rozmów żeby dostać pracę

napisz przez co musiałeś/musiałaś przechodzić a nawet przeczołgiwać się żeby zdobyć pracę

ile trzeba rozmów żeby dostać pracę

Postautor: Tomasz » 23 wrz 2011, 19:56

Już byłem na 7 rozmowch i ciągle słyszę to samo: odezwiemy się doi Pana. I co? Telefon milczy... Zadzwoniłem do 2 żeby spytać czemu się nie odzywają i usłyszałem: Dziękujemy ale Pańska kandydatura nie pasuje... To niby co mam robić? Rowy kopać? Prawda jest taka że tylko młodych zatrudniają a najlepiej to studentów za minimalną płacę. Takiemu wystarczy na bułkę i kefir... i pewno jeszcze rodzice sponsorują mieszkanie.
Awatar użytkownika
Tomasz

Re: ile trzeba rozmów żeby dostać pracę

Postautor: Arek » 24 wrz 2011, 12:28

Jak masz wymagania wyssane z palca co do wynagrodzenia to czemu się dziwisz że nie chcą akurat Ciebie? Zejdź z tonu, sprawdź ile się mniej więcej zarabia na stanowiskach, na które aplikujesz.
Awatar użytkownika
Arek

Postautor: candymandyy » 07 mar 2013, 10:24

Chyba nie ma na to pytanie jednej odpowiedzi. Niektórzy dostają zatrudnienie po pierwszej rozmowie, a inni - muszę przejść nawet kilkanaście jak nie więcej
candymandyy

Postautor: sebmroz » 28 mar 2013, 1:06

Moja koleżanka przez rok chodziła na rozmowy kwalifikacyjne, 2-3 razy w miesiącu. Tutaj nie ma reguły. Najważniejsze,aby się nie zniechęcać. Rozmowy kwalifikacyjne to także czerpanie wiedzy o rynku pracy. Mnie same rozmowy dużo dały, nabrałem pewności siebie, dowiedziałem się czegoś o branżach, w których chce pracować.Tutaj artykuł o rozmowach:
http://praca.gratka.pl/tresc/art/jak-pr ... 11348.html

Mnie natomiast nie ilość rozmów kwalifikacyjnych przeraża, ale ich brak.
sebmroz

Postautor: walkowiakstasia » 04 lis 2013, 8:12

Dokladnie, nie ma reguly.
walkowiakstasia

Postautor: lolitkabarczak » 25 lis 2013, 20:51

Bez reguły.
lolitkabarczak

Postautor: zazakmarta » 06 gru 2013, 18:57

Bez reguły czasem i jedna:)
zazakmarta

Postautor: robol » 17 gru 2013, 23:20

To zależy co potrafisz i czy akurat starasz się o pracę którą będziesz lubił i się w niej sprawdzał.
robol

Postautor: katharsis » 18 gru 2013, 12:57

Tomasz pisze:Już byłem na 7 rozmowch i ciągle słyszę to samo: odezwiemy się doi Pana. I co? Telefon milczy... Zadzwoniłem do 2 żeby spytać czemu się nie odzywają i usłyszałem: Dziękujemy ale Pańska kandydatura nie pasuje... To niby co mam robić? Rowy kopać? Prawda jest taka że tylko młodych zatrudniają a najlepiej to studentów za minimalną płacę. Takiemu wystarczy na bułkę i kefir... i pewno jeszcze rodzice sponsorują mieszkanie.

Może rzeczywiście podajesz za duże wymagania? Wiadomo, że na start nie dostaniesz super premii, ale z czasem możesz przecież awansować ;) Nie zniechęcaj się tak szybko
katharsis

Postautor: ggraczykowa » 19 gru 2013, 10:48

7 rozmów to mało....
ggraczykowa

Postautor: Halldor » 31 gru 2013, 10:51

Po 70 rozmowach możesz zacząć narzekać. Ja na razie jest wszystko przed Tobą i oby było dobrze
Halldor

Postautor: maniekk » 16 sty 2014, 19:06

Ja byłam na 15-stu zanim dostałam pracę.
maniekk

Postautor: Fibel » 17 sty 2014, 14:04

Ja nie pamiętam dokładnie , musiałbym się porządnie zastanowić , myślę że z 10 ich było jak nie więcej.
Fibel

Postautor: Czapelka » 20 sty 2014, 15:39

ja mialem około 10 a i tak dostałem pracę po znajomości :roll:
Czapelka

Postautor: Ewrybady » 23 sty 2014, 18:57

Niezliczona ilość, tak na poważnie około 40 :x
Ewrybady

Postautor: Godee » 29 sty 2014, 11:13

po 20 dostałem pracę po znajomości więc tylko czas zmarnowałem hehe
Godee

Postautor: KasiaGł » 04 lut 2014, 15:14

Mnie się udało za 5 rozmową, bo wpadłam na pomysł skorzystania z mobilnej wyszukiwarki firm serwisu Firmy.net. Pomyślała, że pracy trzeba szukać blisko siebie, miejsca, gdzie mieszkam. Siedząc w domu wyszukiwałam firmy po branży lub tylko po nazwie produktu. Korzystałam też z możliwości wyszukania firmy najlepszej w tym serwisie. Było ich całkiem sporo w okolicy. Sama je odwiedzałam, żeby złożyć CV. Wyszłam z założenia, że wysyłanego mailem CV nikt nie czyta. Mobilna wyszukiwarka dostępna dla systemów Android, iOS, Windows Phone, Windows 8. Można ją pobrać za darmo na stronie: http://www.firmy.net/aplikacja.html
KasiaGł

Postautor: annka5 » 05 lut 2014, 15:59

dziękuje za porady.
annka5

Postautor: oooczkooo » 13 lut 2014, 15:58

W naszym kraju 100 nie wystarcza;p
oooczkooo

Postautor: wesmen » 01 kwie 2015, 17:23

Tomasz pisze:Już byłem na 7 rozmowch i ciągle słyszę to samo: odezwiemy się doi Pana. I co? Telefon milczy... Zadzwoniłem do 2 żeby spytać czemu się nie odzywają i usłyszałem: Dziękujemy ale Pańska kandydatura nie pasuje... To niby co mam robić? Rowy kopać? Prawda jest taka że tylko młodych zatrudniają a najlepiej to studentów za minimalną płacę. Takiemu wystarczy na bułkę i kefir... i pewno jeszcze rodzice sponsorują mieszkanie.

Wszystko zależy gdzie szukasz pracy, jakiej, doświadczenie wykształcenie.
wesmen

Postautor: cwiekp » 27 paź 2015, 13:41

Właśnie tego szukałem od godziny:) Dzieks!!!
cwiekp

Postautor: Violka » 28 paź 2015, 18:10

Mi się wydaje, że nie ma reguły po ilu rozmowach dostaje się pracę. Sens w tym jak się ją szuka i gdzie. Ja nie wysyłałam CV nigdy na ogłoszenia, bo tam rzadko kto się odzywa. Warto wysyłać CV od razu do Agencji. Ja tam dostałam prace w Niemczech jako Opiekunka. Wysłałam CV do http://www.aktivmed24.pl i po 3 dniach dostałam od nich telefon i zdecydowałam się wyjechać i już tak pracuje 2 lata.
Violka

Postautor: Wronskaa » 13 lis 2015, 9:45

Nie da się dokładnie określić ile potrzeba rozmów do dostania pracy. Ja kończę po jednej rozmowie, ale znam osoby, która po 10-15 dostają prace.
Wronskaa

Postautor: job24.co » 15 lis 2017, 14:37

Reguły nie ma, możesz dostać pracę zaraz po pierwszej rozmowie, lub po kilku. Warto założyć sobie, że jak się nie uda zaraz po pierwszej rozmowie to jest to dla nas ćwiczenie przed kolejną rozmową. Warto też analizować przebyte rozmowy, i pracować nad tym co nam nie wyszło.
job24.co

Postautor: Jacekkk » 21 lis 2017, 10:28

tez z nie sadzę żeby była tutaj jakaś reguła. Moim zdaniem samo zaproszenie na rozmowę o pracę świadczy o tym, ze pracodawca zakłada, że możemy się sprawdzić na tym stanowisku, że mamy spore szanse. Myślę, ze to może też zależeć od tego na ile ktoś umie się zaprezentować, po prostu czy umie się sprzedać czy nie. Na tym blogu http://praca-zachodniopomorskie.pl/ jest sporo porad dotyczących rekrutacji, może warto zajrzeć….
Awatar użytkownika
Jacekkk

Postautor: MrMilosz » 18 gru 2017, 11:18

Nie ma na to reguły, poza tym zależny to od miasta, twojego wykształcenia i rzeczywistych ofert pracy, bo nie oszukujmy się sporo ogłoszeń to fake-i. Im więcej rozmów tym większa pewność siebie, albo zrezygnowanie. Co nas jednak nie zabije to nas wzmocni.
MrMilosz

Postautor: tomgor » 27 lut 2019, 12:33

Możesz mieć kilkanaście rozmów o pracę, a możesz mieć tylko kilka. Dużo zależy od umiejętności, a trochę od szczęścia. Bo nie zawsze musisz mieć doświadczenie, gdy przykładowo jesteś pracowity ktoś w końcu to dostrzeże. Jeśli już rozglądacie się za pracą w okolicach Krakowa, u wiarygodnego i sprawdzonego pracodawcy to zajrzyjcie na stronę firmy eventowej Concept Music Art. Firma ta działa bardzo dynamicznie, i ciągle potrzebuje osób do pracy. Na stronie firmy CMA można znaleźć wszystkie niezbędne informacje. Po okresie próbnym szansa na stałe zatrudnienie, więc warto aplikować!
tomgor

Wróć do o szukaniu pracy