X

Jak pomóc bezrobotnemu

co czuje człowiek, który nie może znaleźć pracy przez dłuższy okres czasu, jak sobie radzić ze stresem, skąd brać środki na życie, co robić żeby nie spaść na dno, czy warto iść do psychologa

Jak pomóc bezrobotnemu

Postautor: Dziewczyna » 05 kwie 2016, 16:51

Cześć, piszę trochę z innej perspektywy niż ta, które dominuje na forum. Mój chłopak po skończeniu studiów postanowił podjąć pracę, ale by ją rozpocząć potrzebuje wykonać mnóstwo kursów, szkoleń itd, bo jest to niezwiązane z jego studiami. Kursy bardzo się rozwlekają, już ponad pół roku, chłopak przez większość czasu nie robi nic.

Na pewno sami wiecie, jak takie "nic" może działać na człowieka. Mój trochę się przez to zmienił, mało go interesuje, nawet książki, które wcześniej kochał czytać. Boję się, że może popadać w depresję. Nie wiem, jak mu pomóc, a bardzo chciałabym. Nie ma szans na żadnego psychologa, chyba bym tam chłopaka musiała zaciągnąć siłą, przywiązanego do taczek :D
Chodzi mi o to, żebyście powiedzieli mi z Waszej perspektywy, jak najlepiej podejść do takiej osoby. Co mówić, co robić - starać się gdzieś wychodzić, czy to i tak nic nie da, bo nie będzie go to cieszyć? Nie wiem, proszę, pomóżcie.
Awatar użytkownika
Dziewczyna

Wróć do depresja