X

Psycholog na rozmowie kwalifikacyjnej

bułka z masłem czy horror, jak sobie radzicie ze stresem, jak się przygotowujecie do takich rozmów

Psycholog na rozmowie kwalifikacyjnej

Postautor: Damian25 » 10 cze 2013, 15:21

W jednej firmie na rozmowie kwalifikacyjnej siedział obok szefa i vice szefa specjalnie zatrudniony psycholog.
Kandydatów od razu poinformowano kto jest kim, uprzedzono, ze psycholog jest bdb fachowcem, chwalonym w sieci (znanylekarz.pl i jeszcze jeden ranking, ale nie pamiętam nazwy) itd itd.

Moje pytanie jest takie: czy szef ma prawo wołać na rozmowe kwalifikacyjną takiego lekarza jak psycholog?
Nawet jeśli branża faktycznie wymaga od kandydata zdrowego rozsądku i "normalnego" myślenia?
Awatar użytkownika
Damian25

Re: Psycholog na rozmowie kwalifikacyjnej

Postautor: sebmroz » 28 cze 2013, 10:17

Słyszałem o takich rozmowach kwalifikacyjnych, na których obecni są psycholodzy. Oceniają oni zachowanie, ale również zadają nieprzewidywalne pytania. Moim zdaniem wspomagają jedynie rekruterów, którzy sami mogliby dojść do podobnych wniosków.
sebmroz

Postautor: IizzkkaA » 17 lut 2014, 15:06

Bez sensu..
IizzkkaA

Postautor: stolik » 05 cze 2014, 0:29

Prawo pewnie ma , bo i czemu nie, ale to wychwalanie jego jako specjalisty to już typowa zagrywka by przestraszyć kandydata i zbić go z tropu.
stolik

Postautor: Jonasz » 25 cze 2014, 8:48

ja osobiście nigdy się z czymś takim nie spotkałem dlatego tym bardziej dziwi mnie to co czytam
Jonasz

Postautor: Effa24 » 14 sty 2015, 12:26

A ja bym tak nie potępiał tego rozwiązania. W Polsce mamy wielu kandydatów, którzy naginają prawdę. Taki psycholog natomiast jest dokładniej zbadać danego kandydata. On zauważa to, czego my na pierwszy rzut oka nie zauważyliśmy.
Effa24

Postautor: rozel » 05 lut 2015, 18:15

Kiedyś spotkałem się z obecnością psychologa na rozmowie kwalifikacyjnej. Praca miała polegać na pilnowaniu maszyn do stawiania wiatraków. Pan psycholog pytał o dziwne rzeczy. Pierwsze pytanie szczególnie utkwiło mi w pamięci: "Czy ma Pan - jeżeli tak to jak często - myśli samobójcze?". Czułem się lekko zmieszany i uważam, że takie pytanie nie powinno się pojawić, tym bardziej, że nie byliśmy sami.
rozel

Postautor: Jaszkaa » 16 mar 2015, 20:22

To już wydziwianie. Sensu większego nie ma, bo jak ktoś jest sprytny to i ładnie omami takiego psychologa.
Jaszkaa

Postautor: narczyp » 09 lis 2015, 11:35

Oooo a myślałam że już nie znajdę odpowiedzi. Jesteście wielcy:):):)
narczyp

Wróć do rozmowy kwalifikacyjne