X

Jak rozmawiać o pieniądzach podczas rozmowy kwalifikacyjnej?

bułka z masłem czy horror, jak sobie radzicie ze stresem, jak się przygotowujecie do takich rozmów

Jak rozmawiać o pieniądzach podczas rozmowy kwalifikacyjnej?

Postautor: jatylkochceprace » 15 maja 2014, 1:05

Temat tabu - niemalże. Ale dlaczego? Przecież, kiedy idziemy na rozmowę w sprawie pracy - to właśnie to ile ewentualnie będziemy zarabiać interesuje nas najbardziej prawda?

W Polsce rzadko kiedy pracodawca już na pierwszej rozmowie poinformuje nas jakim budżetem dysponuje na dane stanowisko. Wiadomo - woli odpytać chętnych a potem wybrać tego co weźmie najmniej - zwłaszcza jeśli ubiegamy się o stanowisko niższego szczebla. Taka sytuacja sprawia, że zdesperowani cichutko wypowiadamy kwotę za jaką zdolni jesteśmy pracować w nadziej, że to akurat my będziemy najtańsi...Ehhh strasznie to brzmi ale to jest fakt.

Tymczasem powinniśmy nauczyć się wysoko cenić samych siebie. W końcu jak płaciliśmy za kursy językowe czy studia to nikt z nami nie negocjował kwoty.

Co myślicie??

Więcej na ten temat tutaj:

http://jatylkochceprace.blogspot.com/2014/05/jak-mowic-o-pieniadzach-na-rozmowie.html

oraz bardzo fajny artykuł tu:

http://naspidowany.com/jak-mowic-o-pieniadzach-na-rozmowie-kwalifikacyjnej
jatylkochceprace

Re: Jak rozmawiać o pieniądzach podczas rozmowy kwalifikacyj

Postautor: zaurro » 15 maja 2014, 13:57

Trzeba siebie cenić , na pewno nie można zmienić pracy na tańszą , jeżeli w poprzedniej zarabialiśmy 1400zł to mówimy minimum tyle samo czy nawet więcej a nie 1200 tylko żeby mieć tą pracę, musimy szanować siebie i poczucie własnej wartości. Pracodawcy są cwani i poszukają takich tanich pracowników.
zaurro

Postautor: Jonasz » 25 cze 2014, 8:49

jak już zmieniać pracę to tylko na lepszą to tak jak z samochodami
Jonasz

Postautor: mary085 » 11 paź 2014, 11:48

Coś w tym jest...spotkałam się z sytuacją, że powiedziano mi wprost że moja stawka jest za wysoka i owszem mogę dostać pracę, ale jeśli zmniejszę swoje (zresztą niewygórowane) oczekiwania o jakieś 20%...
mary085

Postautor: Valia90 » 03 gru 2014, 9:41

Spróbowałabym poszukać jakieś informacje w Internecie ile można zarobić w takiej branży, w mieście, na tym stanowisku. Dobrze podana kwota na pewno poprawi naszą sytuację w rozmowie kwalifikacyjnej.
Valia90

Postautor: astroman79 » 03 gru 2014, 11:25

zaurro pisze:Trzeba siebie cenić , na pewno nie można zmienić pracy na tańszą , jeżeli w poprzedniej zarabialiśmy 1400zł to mówimy minimum tyle samo czy nawet więcej a nie 1200 tylko żeby mieć tą pracę, musimy szanować siebie i poczucie własnej wartości. Pracodawcy są cwani i poszukają takich tanich pracowników.

zgadzam sie.
astroman79

Postautor: barnabs » 10 maja 2015, 21:36

Jesli nie nauczysz się o tym mówić...ktoś może pomyslec ze jestes zdesperowany
barnabs

Postautor: SebaaK » 18 maja 2015, 0:26

Pytam wprost o warunki finansowe.
SebaaK

Postautor: Roo18 » 20 maja 2015, 14:59

Ja zawszę boje się podać jakąś wyższą stawkę bo nie wiem jak zareaguje pracodawca i bardzo często kończy się na tym, że mowie, że minimalna krajowa mi wystarczy :P
Roo18

Postautor: Lenek89 » 09 lip 2015, 10:12

Pieniądze, to chyba najbardziej kłopotliwa kwestia podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Zazwyczaj spotykam się z tym, że prowadzący ze mną rozmowę sam zaczyna temat finansów i mówi jakie proponuje zarobki.
Lenek89

Postautor: meduza » 10 lip 2015, 11:11

Myślę, że najpierw ważne zainteresować się w temacie (ile przeciętnie zarabia się na danym stanowisku, z danymi kwalifikacjami, doświadczeniem itd.). Może podać odrobinę wyższą kwotę niż chciałoby się dostać i powiedzieć, że kwota jest do negocjacji. Tylko najważniejsze ubrać to w odpowiednie słowa...
meduza

Postautor: Polterrs » 24 lip 2015, 9:42

Nigdy pierwsza nie poruszałam ten kwestii i nie musiałam określać jaka stawka by mnie interesowała. Trafiałam na firmy, w których pracodawcy mówili wynagrodzeniu.
Polterrs

Postautor: Bunnka » 16 lis 2015, 14:44

Na całe szczeście moi pracodawcy sami zaczynami temat wynagrodzenia i nie musiałam pytać o to jaką stawkę proponują. Moim zdaniem pracodawcy sami powinni o tym mówić.
Bunnka

Postautor: Swietla07 » 17 lis 2015, 9:59

Niestety ale takie sa własnie realia, nie rozumiem dlaczego bo przecież nasza główna motywacją do pracy są własnie pieniądze. To pokazuje, ze jeszcze sporo powinno się zmienic w funkcjonowaniu przedsiębiorstw.
Swietla07

Wróć do rozmowy kwalifikacyjne