X

Urząd Pracy

jak traktują bezrobotnego, co myślicie o organizacji załatwiania spraw

Urząd Pracy

Postautor: sebmroz » 21 mar 2013, 1:23

Moim zdaniem Urząd Pracy to przestarzała, archaiczna instytucja. Jedyne co proponują to prace fizyczną dla młodych mężczyzn. Kolejne wizyty tam kończą się startą czasu.
sebmroz

Re: Urząd Pracy

Postautor: repatriantka » 26 cze 2013, 13:38

u mnie jest tragedia traktują ludzi jak smieci , czesto ludzie podłamani brakiem środków do zycia wychodzą z płaczem
repatriantka

Postautor: kośka » 27 cze 2013, 12:14

Skierniewicki Urząd Pracy to banda oszustów i krętaczy. Pracownicy tej " instytucji" żerują na ludziach bezrobotnych, traktują ich jak zło konieczne.
Awatar użytkownika
kośka

Postautor: sebmroz » 27 cze 2013, 14:15

Większość bezrobotnych rejestruje się w urzędach tylko dla ubezpieczenia, mało kto chyba wierzy, że znajdzie się tam dla nich jakaś oferta pracy
sebmroz

Postautor: Damian25 » 27 cze 2013, 21:00

ja nie rozumiem całej idei istnienia urzedów... jak pracy i tak się w necie i przez gazety szuka
Awatar użytkownika
Damian25

Postautor: sebmroz » 28 cze 2013, 9:40

Dokładnie, praca nie czeka w Urzędzie. Co więcej, mało jest kursów dokształcających, jest limit miejsc albo ich oferta ogranicza się do przedłużania paznokci i rzęs.
sebmroz

Postautor: panijadzia1122 » 13 paź 2013, 19:25

Takie zycie..
panijadzia1122

Postautor: Blanka87 » 28 paź 2013, 15:49

No niestety, UP to tylko przechowalnia dla urzędasów, którzy pomóc i tak nie są w stanie, ale starają się stwarzać pozory sensu swojego istnienia
Blanka87

Postautor: sebmroz » 28 paź 2013, 16:50

Blanka87 pisze:No niestety, UP to tylko przechowalnia dla urzędasów, którzy pomóc i tak nie są w stanie, ale starają się stwarzać pozory sensu swojego istnienia

Wiadomo, że nie wszyscy. Chociaż sam będąc w UP dochodzę do wniosku, że ludzie tam pracujący nie mają żadnego pomysłu jak pomóc bezrobotnym.
sebmroz

Postautor: aga » 29 paź 2013, 17:49

Kiedy byłam ostatnio w PUP,chciałam zapisać się na kurs obsługi kas fiskalnych z fakturowaniem (Łódź),pan mnie zapytał
-a po co pani ten kurs?,mój zawód wyuczony to sprzedawca, pewnie jego zdaniem dla hecy.Kiedy się rejestrowałam,po raz kolejny powiedziałam,do pani ,która mnie obsługiwała,że musi poprawić błąd w moich dokumentach-na co usłyszałam słowa,że ona nic nie musi.Kiedy byłam obsługiwana przy okienku aktywizacji zawodowej,młoda dziewczyna wręczyła mi wykaz agencji pracy tymczasowej w moim mieście.Ten wykaz mam w jednym palcu i wiem ,która agencja zatrudnia ludzi młodych,uczniów,po studiach technicznych,tylko mężczyzn i pozostałe.Kiedy spytałam ją o jedną z agencji,nie ukrywam ,że zrobiłam to z premedytacją,nie miała zielonego pojęcia, co ma mi odpowiedzieć i powiedziała,że zbieraniem danych zajmuje się kolega i zajęło mu to rok.Mnie zajęło to dużo mniej czasu,nikt mi za to nie zapłacił,i miałam aktualne dane na temat kontaktów,adresów i telefonów tych agencji.Na koniec młoda osóbka skierowała do mnie takie słowa
-zawsze może iść pani do opieki społecznej.Mam dość agencji i pracy przez nie po 3-4 miesiące.Nie mam siły rejestrować się ponownie w urzędzie i oglądać tych wszystkich ,którym się wydaje,że są ponad podziałami.Do tego kiedy odzywają się do mnie potencjalni pracodawcy,pytają mnie ,czy mam grupę inwalidzką-jak tak,to pełen etat i umowa o pracę,jeśli nie to pół etatu ,albo umowa o dzieło lub zlecenie.Ja nie chcę wiele,tylko normalnie żyć i zarobić tyle,żeby starczyło mi na opłaty i chleb,a jedyną osobą,na którą mogę liczyć jestem ja sama.Pozdrawiam wszystkich życzę powodzenia.Ja się jeszcze nie poddałam.
aga

Postautor: mifka25 » 04 gru 2013, 20:59

Warto zadawać dużo pytań osobom pracującym w UP, prędzej czy później ich marna wiedza wyjdzie na jaw a nam pozostanie satysfakcja, tyle się pocieszymy na chwilę :) w UP do którego należę są dwie panie zajmujące się wydawaniem zaświadczeń o statusie bezrobotnego i zmian w tym statusie, zatrudniono na staż 3 osobę do tego zajęcia. Przy podpisywaniu "zielonej karty" opowiedziałam doradcy o 2 nieudanych próbach dostania się na kurs (polecony przez nich samych), i jednej próbie dostania się na staż, również nieudanej. Pani nie chciała mnie drażnić dodatkowymi ofertami kursów, wiec nawet karteczki z UP nie wyniosłam tym razem :P mówiłam też o 50 CV które wysłałam bez efektu. Co mi poleciła? Cierpliwość, bo nawet jak wyślę 100 CV bez efektu, na 101 może ktoś się odezwie. Przytoczyła historię kobiety która dopiero za 5ym razem dostała się na staż, więc nie warto się zniechęcać (!). Na koniec oczywiście miała dla mnie ofertę - śledzić stronę ich UP, w okolicach stycznia i lutego powinni coś więcej wiedzieć o nowych edycjach stażowych... To było 14 listopada, Ty biedny bezrobotny jakoś sobie żyj i czekaj kolejne miesiące, jak się nie uda próbuj dalej, nie zniechęcaj się. UP z pewnością nie są dla szukających pracy, powinny zmienić nazwę. Jakieś ciekawe propozycje? :)
Awatar użytkownika
mifka25

Postautor: sebmroz » 05 gru 2013, 14:30

aga pisze:Kiedy byłam ostatnio w PUP,chciałam zapisać się na kurs obsługi kas fiskalnych z fakturowaniem (Łódź),pan mnie zapytał
-a po co pani ten kurs?,mój zawód wyuczony to sprzedawca, pewnie jego zdaniem dla hecy.Kiedy się rejestrowałam,po raz kolejny powiedziałam,do pani ,która mnie obsługiwała,że musi poprawić błąd w moich dokumentach-na co usłyszałam słowa,że ona nic nie musi.Kiedy byłam obsługiwana przy okienku aktywizacji zawodowej,młoda dziewczyna wręczyła mi wykaz agencji pracy tymczasowej w moim mieście.Ten wykaz mam w jednym palcu i wiem ,która agencja zatrudnia ludzi młodych,uczniów,po studiach technicznych,tylko mężczyzn i pozostałe.Kiedy spytałam ją o jedną z agencji,nie ukrywam ,że zrobiłam to z premedytacją,nie miała zielonego pojęcia, co ma mi odpowiedzieć i powiedziała,że zbieraniem danych zajmuje się kolega i zajęło mu to rok.Mnie zajęło to dużo mniej czasu,nikt mi za to nie zapłacił,i miałam aktualne dane na temat kontaktów,adresów i telefonów tych agencji.Na koniec młoda osóbka skierowała do mnie takie słowa
-zawsze może iść pani do opieki społecznej.Mam dość agencji i pracy przez nie po 3-4 miesiące.Nie mam siły rejestrować się ponownie w urzędzie i oglądać tych wszystkich ,którym się wydaje,że są ponad podziałami.Do tego kiedy odzywają się do mnie potencjalni pracodawcy,pytają mnie ,czy mam grupę inwalidzką-jak tak,to pełen etat i umowa o pracę,jeśli nie to pół etatu ,albo umowa o dzieło lub zlecenie.Ja nie chcę wiele,tylko normalnie żyć i zarobić tyle,żeby starczyło mi na opłaty i chleb,a jedyną osobą,na którą mogę liczyć jestem ja sama.Pozdrawiam wszystkich życzę powodzenia.Ja się jeszcze nie poddałam.

Jeżeli chodzi o urzędy pracy to, tak jak Ty, zawsze się zastanawiałem nad kwalifikacjami ludzi tam pracujących. Piszesz, że zbierali informacje o agencjach przez rok, jest to bardzo możliwe. Mnie zawsze dziwiło, że pracownikom up się po prostu nie chce. Mogliby np. organizować większą ilość staży, chociażby przez zachęcanie pracodawców. Nikt na to nigdy nie wpadł?
Inna sprawa to wysyłanie bezrobotnych do potencjalnych pracodawców, którzy oferują pracę na stanowiskach w ogóle nie pasujących do umiejętności i kwalifikacji.
Kolejna kwestia to "zamęczanie" bezrobotnych ciągłymi wezwaniami po to tylko, aby na nowo ich przepytać z ich doświadczenia. Mnie zawsze pytano o to samo podczas wizyt w UP.
sebmroz

Postautor: edit44 » 06 gru 2013, 10:06

To wszystko zależy chyba od pracowników , może nie wszystko ale wiele bo zauważyłem że trafiają się kobiety z powołania które naprawdę traktują każdego bezrobotnego z szacunkiem i starają się szukać mu czegokolwiek nawet jak nie ma posadki a są i tacy pracownicy którzy mówią tylko że nie maja nic do zaoferowania i pozbywają się osoby dając kartkę na następny termin.
edit44

Postautor: jolancia » 06 gru 2013, 21:37

Mam pytanie: czy jest sens rejestrować się w UP jako osoba poszukująca pracy? Co można dzięki temu zyskać?
Awatar użytkownika
jolancia

Postautor: Excalibur88 » 09 gru 2013, 11:44

Przede wszystkim można zyskać ubezpieczenie zdrowotne, na wypadek jak coś się stanie. Na pomoc w poszukiwaniu pracy nie masz co liczyć
Excalibur88

Postautor: marian_k » 17 lut 2014, 14:40

Pozdrawiam Urząd Pracy w Żaganiu, dwa miesiące chodzenia codziennie rano z nadzieją na jakąś pracę i nic. Nawet sam znajdowałem pracę za nich i przychodziłem z nimi. Nic nie wyszło, jak komuś zależy na ubezpieczeniu czy ma prawo do zasiłku to może się zarejestrować, ale pracy tam się nie znajdzie.
marian_k

Postautor: Grzesiek24 » 10 lis 2014, 12:20

zamiast pomagać jest zupełnie inaczej... tak to jest z UP
Grzesiek24

Postautor: Szydra » 17 lis 2014, 21:20

Mi przez 2 lata nie przedstawili żadnej oferty. Każdą pracę sam znajdowałem, więc po co są?
Szydra

Kurs na C lub C+E

Postautor: boogyman » 28 sie 2015, 18:02

Witam,
Czy obecnie Urzędy Pracy organizują dla bezrobotnych jakieś kursy prawa jazdy C lub C+E . Ile wynosi dofinansowanie.

Jeżeli ktoś ma jakieś ondośnik/linki bardzo proszę o zamieszczanie.

Dziękuję
boogyman

Postautor: K0niczyna » 31 sie 2015, 10:27

Dla mnie urząd pracy i wszelkie inne hufce to również przestarzały Twór. To ze trzeba wydzwaniać i się wypisywać przy każdym zleceniu na wykładanie towaru na dwa dni, a potem od nowa bawić się w rejestracje żeby móc pójść do lekarza, jest po prostu celowym utrudnianiem życia człowiekowi.
K0niczyna

Postautor: Kowalikk » 02 wrz 2015, 22:04

Dokładnie, ale nie tylko urząd pracy ale ogólnie wszystkie urzędy to bardzo komunistyczne myślenie. Im się pomyliły role i przez to są takie a nie inne problemy. Jestem przedsiębiorcą, ale jak szukałem osób do firmy to urząd pracy mi przysyłał każdego chociaż wyraźnie było napisane - uprawnienia na wózki widłowe.
Osobiście śledzę poczynania i postępy pracy nad projektem który nazywa się ustawa Budrewicza zakłada on zmiany w przepisach oraz ich normalizację i jednolitość w całym kraju. Oprócz tego urzędnicy wreszcie będą mieli za zadanie pomagać i informować obywatela, a nie go karać.
Awatar użytkownika
Kowalikk

Postautor: Xavklaj » 20 paź 2015, 14:18

Urzędy Pracy funkcjonują bo muszą, ale nie liczcie na to, że dostaniecie pracę za pośrednictwem urzędu pracy. Sami szukajcie.
Xavklaj

Postautor: Ewaser » 30 paź 2015, 11:03

UP coraz gorzej funkcjonują i odnoszę wrażenie, że są, bo są. Także odnosicie takie wrażenie? Komuś z Was urząd pracy znalazł pracę?
Ewaser

Postautor: FrankaWass » 09 lis 2015, 10:06

Kilku moich znajomych ma pracę dzięki Urzędowi Pracy. Niestety jest to zdecydowana mniejszość.
FrankaWass

Postautor: Waledro » 29 lut 2016, 15:59

Urząd Pracy nie wyłamuje się z ogólnego obrazu urzędów w Polsce. Jest to tragedia. Kółeczko wzajemnej adoracji. Aby coś tam załatwić to mega problem. Chodzenie od okienka do okienka. Czekanie w kolejkach przed pokojem w którym trwają rozmowy na tematy prywatne i pije się kawę. (Kawiarnia)
Waledro

Postautor: aniak2 » 02 cze 2016, 12:14

Przez półtora roku nie dostałam ani jednej oferty z Urzędu pracy... Sama znalazłam sobie pracę. Żadnej pomocy nie uzyskałam ze strony UP.
aniak2

Postautor: Dominika89 » 13 lip 2016, 15:34

Przez rok musiałam chodzić do urzędu pracy, bardzo tego nie lubiłam. Obsługa nie miał, wcisną każdą ofertę, byle tylko mieć cię z głowy.
Dominika89

Wróć do urzędy pracy