X

tematy poruszane na rozmowach kwalifikacyjnycj

bułka z masłem czy horror, jak sobie radzicie ze stresem, jak się przygotowujecie do takich rozmów

tematy poruszane na rozmowach kwalifikacyjnycj

Postautor: betii33 » 30 lis 2012, 16:44

Byłam dzisiaj na rozmowie kwalifikacyjnej. Bylam zaskoczona gdy rekruterka zaczela mnie wypytywac o moje okresy nieskładkowe zyli zwolnienia lekarskie z przeszlosci, ile ich bylo itp..Jak stowerdzila i tak wszystko jest widoczne na swiadectwie pracy. Czy rekruterzy moga zadawac takie pytania? Jak powinno sie odpowiadać na pytania na ktore nie chcemy udzić odpowiedzi?
Awatar użytkownika
betii33

Re: tematy poruszane na rozmowach kwalifikacyjnycj

Postautor: magistyra » 05 gru 2012, 10:22

niestety le najlepiej jest, gdy odpowiadamy na wszystkie pytania i nie zbywamy rekrutującego (no chyba,ze pytanie zahacza o mobing ale to takie nie było). Pytanie, które zadał Ci HR-owiec jest na porządku dziennym. Ja często je dostaje, więc nie masz czym się przejmować. Pracodawcy po prostu obawiają się, że częściej będziesz na zwolnieniu lekarskim niż w pracy i z tego względu muszą się o to zapytać.
Awatar użytkownika
magistyra

Postautor: Urszulka12 » 10 gru 2012, 14:19

Rozmowa to nie tylko odpowiedzi na pytania to również:
- wygląd;
- sposób wypowiadania się;
- to jak podajemy rękę;
świetnie jest to opisane tutaj
Awatar użytkownika
Urszulka12

Postautor: celestia » 11 gru 2012, 9:48

Coraz częściej mam wrażenie że powinniśmy pracować jak roboty. I do tego chyba wszystko dąży, że najmniejszą rzecz zamiast nas będą robiły roboty.
celestia

Postautor: mariajanowska » 27 mar 2013, 18:27

Na jedną z rozmów kwalifikacyjnych musiałam przynieść rzecz, która mnie określa. Oczywiście chodziło o zainteresowania, hobby itd. Przyniosłam ulubioną książkę, dla mnie bardzo osobistą. Wydaje mi się,że pracodawcy prześcigają się ostatnio w coraz to dziwniejsze pytania na rozmowie kwalifikacyjnej.
mariajanowska

Postautor: krolkier » 10 kwie 2013, 12:55

Do rozmowy kwalifikacyjnej należy się dobrze przygotować. Kandydat kompetentny to kandydat który ma większe szanse na otrzymanie pracy. Warto także przed taką rozmową przeczytać blog rozwoju osobistego - jest tam kilka istotnych wskazówek które warto wziąć sobie do serca.
krolkier

Postautor: mariajanowska » 17 maja 2013, 13:04

Zdarzają się dziwne pytania często nie na miejscu. Często jednak jest tak, że rozmowa przebiega według znanego wszystkim schematu.Czytałam ostatnio o trudnych pytaniach na rozmowie:
http://praca.gratka.pl/tresc/art/trudne ... 10568.html
mariajanowska

Postautor: KkajaMaster » 21 sty 2014, 21:16

Dobrze wiedzieć....
KkajaMaster

Postautor: szamanka888 » 19 lut 2014, 22:25

super
szamanka888

Postautor: mammba » 28 sie 2014, 11:38

Dzięki za podrzucenie tej strony z trudnymi pytaniami. Właśnie jestem w trakcie przygotowywania się do rozmowy kwalifikacyjnyj i bardzo mi się to przyda :)
mammba

Postautor: inkol » 27 wrz 2014, 19:24

Strasznie się denerwuje, bo w poniedziałek mam rozmowę kwalifikacyjną. Bardzo długo szukam pracy i chciałabym wypaść jak najlepiej, żeby mnie przyjęli. Mam nadzieję, że osoba, która będzie przeprowadzać rozmowę nie będzie zadawała dziwnych pytań.
inkol

Postautor: barnabs » 10 maja 2015, 21:40

To zalezy na jakie stanowisko się próbujemy dostac.
barnabs

Postautor: SebaaK » 18 maja 2015, 0:26

Dziwne mieliście pytania.
SebaaK

Postautor: kaka12 » 03 kwie 2017, 10:33

Naprawdę niektórzy pracodawcy mają pytania nie na miejscu, czy na przykład planuje się zakłada rodzinę, albo jakie zdanie ma o nas poprzedni pracodawca, ja przynajmniej miałam doczyniania z takimi pytaniami.
kaka12

Postautor: panstaś » 21 cze 2017, 14:44

Przeróżnie te rozmowy wyglądają i faktycznie często zależą od stanowiska. Czasami chodzi o sprowokowanie kandydata, wybadanie jak sie zachowa w danej sytuacji, np stresowej.
panstaś

Postautor: AkademiaRekrutacji » 24 lip 2017, 12:30

Z tego co widzę rozmawiając z kandydatami, to największe obawy budzą tak zwane "trudne pytania" ze strony pracodawców.

O dziwo - ich lista nie jest długa, a do każdego z nich można się przygotować z wyprzedzeniem i tym samym zapewnić sobie komfort samej rozmowy.

Poza tym, okazuje się, że nawet znienawidzone przez kandydatów pytania w stylu "gdzie się Pan widzi za kilka lat?" albo "proszę opisać swoją największą porażkę i największy sukces" - mają swoje drugie i trzecie dno, ważne dla pracodawcy, więc nie są zadawane tylko przez "widzimisię" rekrutera.

Więcej na ten temat jest w projekcie:
http://przekwalifikujrozmowe.pl
Awatar użytkownika
AkademiaRekrutacji

Postautor: natalis » 06 sie 2017, 14:04

Pytania są różne, w zależności od rekrutera. Najgorzej chyba jak rozmowę przeprowadza osoba nieprzygotowana, zwykły pracownik albo ktoś z przypadku. Wtedy nie dość że niczego się nie dowiesz to jeszcze niczego z siebie nie dasz tak naprawdę.
Awatar użytkownika
natalis

Wróć do rozmowy kwalifikacyjne