X

Ubezpieczenie EKUZ

dlaczego zawsze kojarzy się z lumpem czy kloszardem, przecież KAŻDY kto szuka pracy i jest zarejestrowany w urzędzie pracy jest bezrobotnym

Ubezpieczenie EKUZ

Postautor: bena1878 » 20 sty 2015, 3:29

Witam mam 21 lat
Chcial bym sie dowiedziec od osob doswiadczonych/starszych jak to wyglada od strony czlowieka a nie tego co mi w urzedzie powiedza/nawymyslaja... nie ufam urzedasom
a wiec...
bezrobotny bez prawa do zasilku nigdy nie pracowalem legalnie
Mam zamiar w niedalekiej przyszlosci wyjechac do anglii raczej na stale i chce was zapytac jak to bedzie wygladac od strony urzedu pracy a scislej mowiac od ubezpieczenia.
A wiec wiem ze EKUZ jest wazna 2 miesiace i mam do "niej" prawo jako bezrobotny bez prawa do zasilku ale z tego co wiem i czego nie rozumiem... do urzedu pracy musze sie stawiac co miesiac wiec jezeli wyrobie EKUZ i nie stawie sie na najblizsza wizyte w posredniaku to strace ubezpieczenie tak? a wiadomo nie bede przyjezdzal po miesiacu sie podpisac i nie daj boze jeszcze sie szfedac po niewiadomych miejscach gdzie niby maja dal mnie super oferte pracy.

moze napisze jakiej pomocy od was oczekuje...
po prostu jak to dziala... Wyrobie EKUZ to bede mial ubezpieczenie przez 2 miesiace jako bezroboty za granica ale czy jak sie nei stawie po miesiacu to strace je czy nie jak to wyglada
co musze w urzedzie powiedziec o co sie starac o jakie wnioski
(wiem ze cos tam powiedza mi w urzedzie ale powiem jeszce raz NIE UFAM URZEDASOM)
Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam
bena1878

Re: Ubezpieczenie EKUZ

Postautor: dalissa » 08 lut 2015, 18:30

Tak, stracisz ubezpieczenie. Korzystajac np. ze szpitala w Angli podajesz nie tylko swoja karte ale i dowod. Polska za Ciebie nie zaplac to Cie scigna z kwota przerazajaca....
dalissa

Re: Ubezpieczenie EKUZ

Postautor: Marek » 05 sie 2017, 9:31

Mam pytanie będąc w pracy sezonowej przez 8 tygodni będąc ubezpieczonym na ten okres i 29 lipca zjechałem do Polski karta EKUZ Holenderska jest ważna jeszcze przez miesiąc jest takie cos jak Ochronił ?
Awatar użytkownika
Marek

Wróć do bezrobotny