X

2 problemy ze stanowiskiem

co powinno być w CV a czego nie umieszczać, czy wysyłać to samo CV do wielu pracodawców czy pisać od nowa pod każde ogłoszenie, jak napisać list motywacyjny

2 problemy ze stanowiskiem

Postautor: takijeden » 24 sty 2017, 20:08

Witam serdecznie

Mam takie pytanie, gdyż pisze swoje cv.
i nie wiem jakie stanowisko wpisać w 1,2 i 3 miejscu pracy.(2 etaty 1 dg)
Po kolei...

Pracowałem w trzech firmach. (2etat 1 działalność gosp.)
1. (najstarsza) Moją pierwszą pracą do jakiej się zatrudniłem był magazyn, więc w umowie dostałem magazyniera.
Jednak, któregoś dnia były braki w handlowym i wybrali mnie na szybkie szkolenie. Szybkie szkolenie się skończyo, a ja w handlowym zostałem na kilka lat, a że ani mi, ani przełożonym nie zależało to "magazynier" pozostał, chociaż pracowałem jako sprzedawca i wolałbym "specjalista ds. sprzedaży" i myślę jak podejdzie do tego nowy pracodawca. Oczywiście na rozmowie powiem...

2.Drugie miejsce pracy to... Prowadziłem z żoną dość specjalistyczny sklep... robiłem tam wszystko od mopa przez zatowarowanie , zamawianie towaru, szukanie dostawców do obsługi klientów. Niestety tu nie mam świadectwa pracy, ale chętnie bym to sobie wpisał. Oczywiście nie jako własna DG, ale jako etat. Więc też bym wpisał chętnie "Specjalista ds. Sprzedaży" Takie naginanie faktów, nie lubię tego, ale chciałbym żeby jednak cv wyglądało.
Pytanie nr 2, podobno pracodawcy srednio patrzą na "biznesmenów" (nawet tych małych co zbankrutowali)?

3.W trzeciej firmie mam w umowie o pracę i świadectwie "kierownik sprzedaży". Czy mogę tego " kierownika sprzedaży" zamienić na "specjalistę ds. sprzedaży"

Ogólnie to przy wszystkich trzech pozycjach najchętniej bym wpisał "specjalista ds. sprzedaży" i myślę że to by się mogło fajnie komponować, ale tak naprawdę wszystkie trzy pozycje są naciągane, aczkolwiek nie są ewidentnym kłamstwem. Co o tym myślicie??
takijeden

Re: 2 problemy ze stanowiskiem

Postautor: jobelia » 24 lis 2017, 13:42

ja bym napisala prawde np w tej pierszej pracy magazynier/ specjalista ds sprzedazy jesli tym sie zajmowales i jak cos to powiedziec na rozmowe ze zaczales od magazyniera a skonczyles na sprzedaży, albo napisz stanowisko i w nawiasie sobie wypisz czym sie zajmowales
jobelia

Wróć do jak pisać CV i list motywacyjny