X

Jak szukać ofert staży?

czy firmy płacą za staż, jakie macie doświadczenia z pracodawcami a jakie z pracownikami, czy staż faktycznie pomaga w karierze

Jak szukać ofert staży?

Postautor: Damian25 » 09 lip 2013, 10:24

Macie jakieś swoje sprawdzone sposoby na poszukiwanie ofert stazy?
Mnie się swojego czasu zerkało na strony goldenline - bądź co bądź przy uczelniach, tzn profilach uczelni np - akademia górniczo-hutnicza- wyświetla się taka tabelka z informacjami o aktualnych, dostępnych stazach.
No i oczywiście przeglądanie ofert w necie.

a wy, macie patenty?
Awatar użytkownika
Damian25

Re: Jak szukać ofert staży?

Postautor: krolkier » 15 lip 2013, 11:44

Dziś słyszałem w radiu że staże mają być płatne, nie wiem czy to są jakieś żarty ale moim zdaniem coś takiego powinno być już dawno. Płatny staż to leka na problem bezrobocia wśród młodych osób. Mam nadzieje że te informacje okażą się być prawdą.

Postautor: Mazip26 » 04 wrz 2013, 16:10

można zawsze pytać pracodawce, który nie chce cie zatrudnić o ofertę stażu
Mazip26

Postautor: sebmroz » 24 wrz 2013, 14:47

Jeżeli pracodawca nie chce płacić za staż, można samemu spróbować złożyć wniosek do Urzędu Pracy o przyjęcie do danej firmy.
sebmroz

Postautor: samosia » 09 paź 2013, 11:20

Co z takiego wniosku, jak pracodawca nie chce cię przyjąć. Najlepiej wchodzisz na strony internetowe i tam w zakładkach typu kariera, staż, rozwój zawodowy, itp. możesz znaleźć ofertę pracy lub staży, często płatnego.
samosia

Postautor: sebmroz » 11 paź 2013, 8:03

samosia pisze:Co z takiego wniosku, jak pracodawca nie chce cię przyjąć. Najlepiej wchodzisz na strony internetowe i tam w zakładkach typu kariera, staż, rozwój zawodowy, itp. możesz znaleźć ofertę pracy lub staży, często płatnego.

No właśnie, najpierw pytasz się pracodawcę o możliwość rozpoczęcia stażu przez Urząd Pracy . Jeżeli pracodawca się zgadza a UP ma nabór na staże i finanse to wówczas składasz taki wniosek. To oczywiste, że wniosek musi być poparty przez daną firmę czyli organizatora stażu :)
sebmroz

Postautor: sebmroz » 11 paź 2013, 8:08

samosia pisze: możesz znaleźć ofertę pracy lub staży, często płatnego.
Płatne stażę? Moim zdaniem są rzadkością. Zresztą ostatnio miało się przestać zatrudniać bezpłatnych stażystów, bo coraz więcej mówi się o nieuczciwości i wyzysku.
sebmroz

Postautor: wykalaczajana » 16 paź 2013, 21:02

Teraz nawet na staże nie biora za darmo - taki pracownik to obciążenie bo druga osoba musi go uczyć czyli firma traci nawet jak nie płaci takiemu stażyście, a jak mu płaci to traci dwa razy...problem w tym, że przez to za kilka lat nie będzie komu robić, bo staży odejdą a młodzież będzie nie wyszkolona...
wykalaczajana

Postautor: sebmroz » 17 paź 2013, 8:12

wykalaczajana pisze:Teraz nawet na staże nie biora za darmo - taki pracownik to obciążenie bo druga osoba musi go uczyć czyli firma traci nawet jak nie płaci takiemu stażyście, a jak mu płaci to traci dwa razy...problem w tym, że przez to za kilka lat nie będzie komu robić, bo staży odejdą a młodzież będzie nie wyszkolona...

Bez przesady, to raczej firmy korzystają na stażystach, jest to obustronna korzyść. W pracy nie da się tego uniknąć, nawet w przypadku nowego pracownika. On też wymaga przecież przeszkolenia.
sebmroz

Postautor: wykalaczajana » 19 paź 2013, 19:10

Bez przesady, to raczej firmy korzystają na stażystach, jest to obustronna korzyść. W pracy nie da się tego uniknąć, nawet w przypadku nowego pracownika. On też wymaga przecież przeszkolenia.

No właśnie, problem jest, że czasami nawet za darmola nie biorą :) a nawet powiem więcej: zwalniają...mi się udało na staż z UP i potem mnie zatrudnili, a to nie zdarza się często, przeważnie jak jest staż z urzędu pracy to po nim biorą następną osobę (nie pamiętam, czy oni muszą potem na minimum 3 miechy zatrudnić?). A tak to susza...a z drugiej strony ile można na stażach...
wykalaczajana

Postautor: sebmroz » 21 paź 2013, 10:44

wykalaczajana pisze:

No właśnie, problem jest, że czasami nawet za darmola nie biorą :) a nawet powiem więcej: zwalniają...mi się udało na staż z UP i potem mnie zatrudnili, a to nie zdarza się często, przeważnie jak jest staż z urzędu pracy to po nim biorą następną osobę (nie pamiętam, czy oni muszą potem na minimum 3 miechy zatrudnić?). A tak to susza...a z drugiej strony ile można na stażach...

Dokładnie, tak jak piszesz. Ciekawy artykuł o stażach przeczytałem tutaj http://praca.gratka.pl/poradnik/art/platne-staze-za-8222bog-zaplac8221-10104.html
sebmroz

Postautor: malgonia » 18 lis 2013, 15:23

ja ciągle staram się o staż nauczycielski i nic mi z tego nie wychodzi :(
malgonia

Postautor: sebmroz » 18 lis 2013, 15:39

malgonia pisze:ja ciągle staram się o staż nauczycielski i nic mi z tego nie wychodzi :(

Ja słyszałem, że w szkole nie jest trudno dostać staż. Może problem jest w tym, że mieszkasz w małej miejscowości i tam jest mało szkół
sebmroz

Postautor: Ania6788 » 20 mar 2014, 13:56

Polecam sekcję na gratce:http://praca.gratka.pl/poradnik/praktyki-i-staze-77.html Można znaleźć ciekawe informacje o stażach i praktykach
Awatar użytkownika
Ania6788

Postautor: Monika89 » 23 maja 2014, 13:01

wystarczy pochodzić po różnych zakładach pracy i popytać :)
Monika89

Postautor: Korneldkowa » 10 wrz 2014, 14:39

Na portalach z pracą można szukać staży. Mojej siostrze tak pomagałam w szukaniu. Sporo tego "przerzuciłyśmy". Z tego co pamiętam takie w miarę konkretne oferty były na pracuj.pl i na http://pracastala.pl/ Trochę czasu zajęło siostrze znalezienie konkretnego stażu, ale udało się w końcu ;)
Awatar użytkownika
Korneldkowa

Postautor: anetaz85 » 19 paź 2014, 15:32

Najlepsza metoda to roznosić do pracodawców swoje CV z listami motywacyjnymi (indywidualnie napisanymi do każdego!)
anetaz85

Postautor: delfino25 » 04 gru 2014, 9:20

Mi się wydaje, że dużo ofert ze stażem ląduje do urzędów pracy. To jeszcze zależy jaki to jest staż np. do banku to najlepiej wejść na stronę internetową baku.
delfino25

Postautor: Kopoo » 16 gru 2014, 13:10

na internecie jest mnóstwo ofert, albo po prostu idź do biura pracy i po prostu popytaj
Kopoo

Postautor: marion » 02 kwie 2015, 10:27

dużo ofert staży jest na portalu rekrutacyjna rewolucja, polecam wejść i sprawdzić :)
marion

Postautor: tolczyk » 17 cze 2015, 14:07

Super, dzięki za wszystkie rady :)
Awatar użytkownika
tolczyk

Postautor: buziak » 17 cze 2015, 21:19

W urzędach pracy.
buziak

Postautor: vietom » 06 lip 2015, 0:42

W sieci jest wiele ofert stażu. Dla pracodawców ten rodzaj zatrudnienia jest najbardziej korzystny finansowo - praktycznie nie ponoszą oni kosztów. Gorzej ze stałą pracą, nie wspominając już o umowie, która nie będzie "śmieciówką".
Awatar użytkownika
vietom

Postautor: Karamanka » 23 wrz 2015, 9:54

W internecie jest pełno ofert przeróżnych staży. Wystarczy spędzić godzine dziennie przed komputerem i z reguły po tygodniu można uzyskać ofertę stażu.
Karamanka

Postautor: Bliska » 06 paź 2015, 9:15

Ze stażem nie jest tak kolorowo jak nam wmawiają. Wielu pracodawców wykorzystuje stażystę i potem nie przedłuża umowy. Po 3 krotnym podpisaniu umowy stażowej dana firma ma obowiązek zatrudnić pracownika. Jednak nie zawsze tak się dzieje.
Bliska

Postautor: Qanad » 13 paź 2015, 16:09

Czasem bardzo ciężko jest znaleźć dobrą ofertę stażu. Wiele zależy od branży. W branży, w której pracowałam ludzie musieli się na starać, żeby przyjęli ich na bezpłatny staż.
Qanad

Postautor: Liliana1 » 14 paź 2015, 8:36

Odprócz goldenline może tez zaglądać na linkedina i imho najbardziej rzetelny portal o pracy czyli praca.pl
Liliana1

Postautor: ewelina546 » 19 cze 2016, 16:06

Witam.
Nie mam sprawdzonej metody na szukanie ofert stażu, ale jeśli jesteś studentem psychologii to możesz skorzystać z oferty stażowej http://psychomedic.pl/sta...cholog-praktyk/ w Warszawie. Podczas spotkań szkoleniowych kładziony jest nacisk na praktyczną stronę wiedzy. Uczestnicząc w stażu zdobędziecie lub poszerzycie swoją wiedzę oraz umiejętności w zakresie pomocy psychologicznej i psychoterapii osób dorosłych.
ewelina546

Postautor: WeronikA2 » 05 sie 2016, 12:36

W internecie jest mnóstwo ofert na staż, zwłaszcza na stronie UP. Można takze popytać pracodawców...
WeronikA2

Postautor: piotreek » 19 lut 2017, 20:39

Na portalach rekrutacyjnych znajdziesz oferty staż http://praca.gratka.pl/oferta/platny-staz-managerski-3644257.html Chociaż najwięcej ich jest w okresie przed wakacjami.
Awatar użytkownika
piotreek

Postautor: GreTchenn » 18 gru 2017, 13:35

Wg mnie staż to zawsze jakieś nowe możliwości, a jego głównym celem jest przyuczenie do zawodu tak jak w tym artykule http://praca-podlaskie.pl/oferty-stazu-w-szepietowie/ ktoś opisuje. Jak byłam na studiach, to korzystałam ze staży i bardzo pomogło mi to w znalezieniu pracy jak już miałam dyplom w kieszeni. Najgorzej jak traficie w do firmy czy urzędu, gdzie dadzą wam do roboty tylko parzenie kawy i kserowanie…
Awatar użytkownika
GreTchenn

Wróć do staż lekarstwem na bezrobocie