X

Jakie studia wybrać?

jakie wybrać, kierować się chęcią zysku czy głosem serca, rozwijać hobby i zainteresowania czy iść za obietnicą dobrze płatnej pracy...

Re: Jakie studia wybrać?

Postautor: Modlishkaa » 24 sie 2015, 9:39

Gdybym miała cofnąć się w czasie i wybrać ponownie kierunek studiów, to byłaby to informatyka. Wydaje mi się, że jest to najbardziej opłacalny kierunek.
Modlishkaa

Postautor: kobut66 » 24 sie 2015, 11:57

Tylko i wyłącznie studia techniczne...
Awatar użytkownika
kobut66

Postautor: ranliburg » 10 paź 2015, 12:11

Wybieraj na podstawie własnych preferencji. Myśl przyszłościowo.Będąc humanistą raczej nie będziesz pchał się na informatykę. I na odwrót!
ranliburg

Postautor: alonzo » 23 paź 2015, 10:39

Jakbym teraz po latach mógł ponownie wybrać :) to szukałbym kierunku, na którym można się nauczyć chociaż w podstawowym stopniu obsługi systemu SAP. To system ERP, którego używa się w największych produkcyjnych firmach, międzynarodowych korporacjach itd. Tyle tylko, że za moich czasów takich studiów nie było :) i wszystko musiałem mozolnie i powoli uczyć się w praktyce. Teraz jest już trochę takich kierunków zwykłych studiów, a nawet jakieś podyplomowe. A dobry specjalista od SAP pracę znajdzie zawsze.
alonzo

Postautor: kizi283 » 23 paź 2015, 19:44

Studia techniczne są zdecydowanie najlepsze ;)
Awatar użytkownika
kizi283

Postautor: Wandzia81 » 04 lis 2015, 14:04

A może farmacja? Z doświadczenia wiem, że to niezwykle ciekawe studia. Trudne fakt, ale dają satysfakcję. Problem pojawia się dopiero, kiedy studia się kończą. Trzeba szukać pracy często poza swoim miejscem zamieszkania, w małych miejscowościach. Więcej pracy jest na północy kraju, trzeba liczyć się z koniecznością przeprowadzki. Ogłoszenia o pracę pojawiają się na stronach Okręgowych Izb Aptekarskich lub na portalu FarmacjaPraca http://www.farmacjapraca.pl
Wandzia81

Postautor: agata.aga » 03 lut 2016, 14:27

Najlepiej te po których znajdziemy pracę, głównie techniczne bądź związane z ekonomią.
agata.aga

Postautor: bask » 04 lip 2016, 15:32

turystyka, informatyka, albo dziennikarstwo :D ja na wyższej szkole turystyki i ekologii w suchej beskidzkiej właśnie studiuję politologię ze specjalnością dziennikarstwo i media społecznościowe, bardzo ciekawe tematy i myślę że bardzo przysłościowy kierunek
bask

Postautor: bamber » 06 lis 2016, 19:56

Od jakiegos czasu rozwazam o podniesieniu swojego wyksztalcenia. Pytanie jest takie czy warto sie tym zajac po kilku latach przerwy. Wiadomo, gdy nie uczymy sie na biezaco nie przyswajamy tak dobrze wiedzy jak kiedys, inna kwestia czy studia zaoczne beda mialy duzy wplyw w oczach przyszlego pracodawcy? Jesli chodzi o kierunki to zainteresowala mnie oferta jednej z uczelni w moim miescie - http://www.wsb.pl/chorzow/ . Chcialbym sie udac na finanse i rachunkowosc, w mojej opinii jest to sprawdzony kierunek. Interesuje mnie jakiego zdania wy jestescie. Prosze o opinie/wskazkowki.
bamber

Postautor: krasjusz » 17 lis 2016, 11:40

Na pewno warto stawiać na kierunki językowe. Akurat rozmawiałem dzisiaj o tym ze znajomym. Z dobrym językiem mamy ogromne możliwości. Wystarczy zobaczyć na ilość ogłoszeń od dobrych firm (IBM, Shell) znajdujących się na portalu pracy dla specjalistów językowych http://www.linguajob.pl/ Jak widać jest w czym wybierać, wiec języki drogą do sukcesu :)
Awatar użytkownika
krasjusz

Postautor: annadekiel » 29 lis 2016, 16:04

A ja bym poszła w coś zupełnie przeciwnego - jeżeli teraz jest tak ogromny boom na technikę, IT, to bym wybrała coś z filologii.
annadekiel

Postautor: kornwalia » 09 gru 2016, 14:46

Żadne studia nie zagwarantują ci pracy. Idź na takie, które będą twoją pasją. Najlepsza praca to taka \, która nas ciekawi i tak naprawdę najwięcej na niej zarobisz.
Awatar użytkownika
kornwalia

Postautor: anka989 » 15 lut 2017, 13:07

Wydaje mi się, że najrozsądniejszy wybór to studia powiązane z finansami. Na takich pracowników jest teraz największy popyt
anka989

Postautor: pawelmaly1 » 24 kwie 2017, 15:06

Studia informatyczne polecam!
pawelmaly1

Postautor: Studia w Polsce » 11 maja 2017, 13:59

Wybrałem fizjoterapię na Akademii Polonijnej i gdybym mógł się cofnąć w czasie również bym się na to zdecydował. Kierunek ciekawy i dający wiele możliwości. W zawodzie pracuję już kilka lat. http://ap.edu.pl/
Awatar użytkownika
Studia w Polsce

Postautor: Izabela » 13 lip 2017, 12:49

A ja jestem studentką studiów on-line w Akademii Polonijnej w Częstochowie. Wybrałam tę uczelnię, ponieważ pomaga mi ona rozwijać moje pasje i zainteresowania, a zajęcia on-line są bardzo przyjemne. AP pozwala wykazać się swoim studentom, angażując ich w różne projekty, ćwiczenia. Mimo, że są to studia on-line. Jestem bardzo zadowolona z możliwości uczenia się tą metodą. To doskonały pomysł do osób, które mieszkają za granicą lub osób niepełnosprawnych.
Awatar użytkownika
Izabela

Postautor: Kamido » 17 lip 2017, 9:32

Czasy są co raz bardziej zwariowane, a więc może warto zainteresować się psychologią ? Teoretycznie, rynek jest zapchany psychologami ze szkół państwowych, a tym bardziej prywatnych, ale pośród nich jest bardzo mało specjalistów np. dotyczących psychologii kryminalnej, czy związanej z zawodem profilera.
Kamido

Postautor: bobi1 » 25 lip 2017, 22:05

Po moich studiach (socjologia stosowana) nie znalazłam pracy i długo męczyłam się na bezrobociu. Zdecydowałam się w końcu na dalsze kształcenie, w Międzynarodowym Studium Dziewulskich. Wybrałam Wydział Charakteryzacji Wizażu i Stylizacji (http://www.dziewulscy.pl/wydzial-charakteryzacji-wizazu-stylizacji/). Dużo się nauczyłam, zdobyłam fach i w końcu stałą pracę w zawodzie wizażystki.
bobi1

Postautor: Mirka » 14 paź 2017, 7:55

A wiesz, że po większości tych studiów to nie ma za bardzo czego szukać na rynku pracy? ;) Lepiej jak już idziesz to na coś konkretniejszego. Coś z medycyną, pielęgniarstwo. Zobacz ile ofert jest dla pielęgniarek/pielęgniarzy ;)
Ja po Akademii Polonijnej w Częstochowie nie miałam większych problemów ze znalezienie pracy w okolicach.
Mirka

Postautor: bartek » 23 lut 2018, 23:54

co uważacie o kierunku studiów Zamówienia publiczne: http://www.wsb.pl/opole/kandydaci/studia-i-stopnia/kierunki-i-specjalnosci/zamowienia-publiczne Takie studia oferuje Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu. Mieszkam niedaleko więc pomyślałem, że może w końcu warto wybrać się na jakieś studia. W zeszłym roku zdałem maturę ale nie miałem pomysłu na to co chce robić w życie i zrobiłem sobie roczną przerwę. W tym czasie udało mi się załapać się na staż w Urzędzie Gminy. Właśnie tam po raz pierwszy zetknąłem się z pojęciem zamówienia publiczne bo przez jakiś czas byłem w referacie inwestycji.
Czy ktoś z forumowiczów studiował może na tym kierunku?
Awatar użytkownika
bartek

Postautor: laura482 » 22 mar 2018, 0:12

wybierz tak abys byl mocny w tej dziedzinie ;)
laura482

Postautor: pelka » 07 maja 2018, 10:59

Na bardzo fajnym poziomie prowadzona jest kosmetologia u Mydłowskiej.
Mam na myśli ich - http://www.wsp.szkolymydlowskiej.pl/
Mocno praktyczny program z nastawieniem na jakość.
Owszem, nauki jest bardzo dużo, ale jest ona konkretna i pozwala ogólnie wiele wyciągnąć z tego tematu.
Awatar użytkownika
pelka

Postautor: Remi8 » 11 lip 2018, 12:29

Studia trzeba wybierać pod kątem pracy, pasja to moim zdaniem za mało. Np. w Krakowie na najlepsze oferty mogą liczyć specjaliści IT i księgowi, którzy świetnie operują językami obcymi. W tym artykule https://praca-krakow.net/kategoria/rynek-pracy/ jest opisane, które zawody dają najlepsze perspektywy na przykładzie Krakowa . Jeśli nie wiecie jakie wybrać studia, to może lepiej zdecydować się np. jakiś kurs lub wybrać się na staż?
Awatar użytkownika
Remi8

Poprzednia

Wróć do studia