X

Umowy śmieciowe

co powinna zawierać, na jaki okres może być podpisana, która kolejna musi być na czas nieokreślony, rodzaje umów o pracę

Umowy śmieciowe

Postautor: Tender » 14 paź 2015, 14:18

Co sądzicie o umowach śmieciowych z perspektywy tego, że na emeryturę i tak nie ma co liczyć?
Tender

Re: Umowy śmieciowe

Postautor: wersaczie » 16 paź 2015, 9:02

Ja nie mówie nie, jedyne co jest kłopotliwe to brak płótnych urlopów, poza tym wszystko jest, więcej pieniędzy trafia do nas a i na ubezpieczenie zdrowotne możemy liczyć. Rozumiem przedsiębiorców którzy decydują się na takie rozwiązanie
wersaczie

Postautor: Quenveninan » 21 paź 2015, 14:32

Umowy śmieciowe jeszcze niestety funkcjonują w Polsce. Za rok ma się to niby zmienić, ale myslę, że pracodawcy coś na to wymyslą.
Quenveninan

Postautor: Zenon » 29 paź 2015, 10:32

Zawsze kreatywna księgowość będzie o krok przez ustawą :) A przecież rynek mógłby się tak pięknie sam rozwijać.
Zenon

Postautor: crisinac » 05 lis 2015, 14:46

Ja jestem gdzieś pomiędzy. Z jednej strony rozumiem przedsiębiorców, bo umowy o pracę zupełnie się im nie opłacają. Z drugiej strony, jak prawniczka, chciałabym mieć pewność wykonywanych obowiązków. Tak czy owak, decyduje pracodawca.
crisinac

Postautor: Grazkaz » 05 lis 2015, 15:08

Nawet nie zdajecie sobie sprawy z tego ile pracodawca płaci za pracownika mając go zatrudnionego na umowie o pracę. Każdy chcę dużo zarabiać, ale tak się nie da. Czasem lepiej podpisac umowę zlecenie, ale lepiej płatną.
Grazkaz

Postautor: demondi » 14 gru 2015, 12:32

Najważniejsze jest ubezpieczenie zdrowotne, dlatego ja akceptuję umowy zlecenie.
demondi

Postautor: MichałMich » 16 cze 2016, 15:42

Ja tam nie wiem jak można godzić sie na pracę w oparciu o umowę śmieciowe ;/

Szukałam pracodawcy, który zaoferuje mi umowę o pracę - udało się w SKOKU w Gdańsku.
Ludzie szanujmy się.
Awatar użytkownika
MichałMich

Postautor: Darooo3 » 20 sie 2018, 13:30

Umowa zlecenia czy o dzieło jest OK jeżeli mówimy o pracy jakiejś dorywczej, weekendowej albo o wykonaniu jakiegoś konkretnego zadania. Natomiast praca przez 8 h dziennie, dyspozycyjność itd. to nie są cechy umów śmieciowych. Osoby zatrudnione w ten sposób na cały etat powinny walczyć o swoje prawa. A jeśli szukacie lepszej pracy , to ja polecam np. ten https://praca-rzeszow.com.pl/ portal z ogłoszeniami.
Awatar użytkownika
Darooo3

Wróć do umowa o pracę