X

Wygląd na rozmowe a szanse na pracę

napisz przez co musiałeś/musiałaś przechodzić a nawet przeczołgiwać się żeby zdobyć pracę

Wygląd na rozmowe a szanse na pracę

Postautor: Damian25 » 24 lis 2012, 19:11

Czy uważacie, że wygląd ma znaczenie przy szukaniu pracy?
Chodzi mi o wygląd a nie o ubranie.
Kolega ma totalnie popsute zęby i na jakiekolwiek spotkanie kwalifikacyjne nie idzie, to wraca z kwitkiem...
może to przez te cholerne zęby? Podsunąłbym mu jakiś ranking dentystów, żeby sobie kogoś wybrał, ale nie chcę, żeby to źle odebrał czy się obraził.
Jak myślicie? Czy olać?
Awatar użytkownika
Damian25

Re: Wygląd na rozmowe a szanse na pracę

Postautor: Damiano » 25 lis 2012, 0:03

Pewnie że ma znaczenie i spotkałem takich pracodawców gdzie jeden z nich to była agencja pracy tymczasowej i gorszy wygląd to tym lepiej! Stawił się tłum panów do pracy produkcyjnej niektórzy zarośnięci i przepoceni i cóż ci się dostali....
Awatar użytkownika
Damiano

Postautor: sara » 29 lis 2012, 16:07

Moim zdaniem ma ogromne znaczenie nawet nie wiesz ile Twój wygląd mówi o Tobie.
sara

Postautor: Damiano » 29 lis 2012, 17:17

To nie pierwszy przypadek z własnego doświadczenia że czasem gorszy ubiór a nawet nieprzyjemny zapach potu lub procentów z dnia wczorajszego w "naszym" środowisku pracodawców uchodzi za zaletę. Może to szokujące ale nieraz się z tym spotkałem gdzie tacy panowie byli wręcz "mile widziani" a ci którzy reprezentowali się "lepiej" byli skazani na porażkę... Można czytać dziesiątki poradników a życie pisze swój scenariusz.
Awatar użytkownika
Damiano

Postautor: celestia » 08 sty 2013, 13:33

A to ciekawe... Czasem zastanawiam się jak ludzie na mnie patrzą widząc mnie pierwszy raz.
celestia

Postautor: sebmroz » 03 kwie 2013, 2:30

Wygląd zawsze ma wpływ na naszą ocenę innych ludzi. Na rozmowie liczy się przede wszystkim schludny wygląd,dostosowany do miejsca i pracy o jaką się staramy
sebmroz

Postautor: jacekpeck » 12 cze 2013, 9:45

Wygląd wg mnie jest jednym z istotniejszych czynników wpływających na decyzję pracodawcy czy zatrudnimy go czy nie. Gdy starałem się o stanowisku w banku nałożyłem na siebie garnitur, koszulę plus krawat (w tym e-sklepie są fajne rzeczy na takie wydarzenia http://www.mojekrawaty.pl/). Do tego odpowiedni zegarek i woda po goleniu i no i musi się udać tak jak i mi się udało :)
Awatar użytkownika
jacekpeck

Postautor: sebmroz » 21 sie 2013, 13:23

jacekpeck pisze:Wygląd wg mnie jest jednym z istotniejszych czynników wpływających na decyzję pracodawcy czy zatrudnimy go czy nie. Gdy starałem się o stanowisku w banku nałożyłem na siebie garnitur, koszulę plus krawat (w tym e-sklepie są fajne rzeczy na takie wydarzenia http://www.mojekrawaty.pl/). Do tego odpowiedni zegarek i woda po goleniu i no i musi się udać tak jak i mi się udało :)

Zamówię sobie gajerek i resztę dodatków i dam znać jak mi poszło :D Mam nadzieję, że przyjmiesz reklamację, gdyby jakimś cudem mnie nie przyjęli :)
sebmroz

Postautor: PawKaw87 » 29 sie 2013, 15:08

wszystko zależy od człowieka,z którym przyjdzie nam rozmawiać
PawKaw87

Postautor: Jaskier » 01 paź 2013, 9:45

Myślę, że w takiej sytuacji wygląd ma spore znaczenie. Wiadomo, ludzie zadbani mają łatwiej a już najłatwiej mają ładne kobiety, chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego ;)
Jaskier

Postautor: mariajanowska » 02 paź 2013, 8:04

Jaskier pisze:Myślę, że w takiej sytuacji wygląd ma spore znaczenie. Wiadomo, ludzie zadbani mają łatwiej a już najłatwiej mają ładne kobiety, chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego ;)

Łatwiej czy nie, hmm jeżeli zostały przyjęte dzięki swojemu wyglądowi to wróżę im raczej problemy, niż sukcesy w nowej pracy.
mariajanowska

Postautor: kolekcjoner » 03 paź 2013, 23:34

jacekpeck pisze:Wygląd wg mnie jest jednym z istotniejszych czynników wpływających na decyzję pracodawcy czy zatrudnimy go czy nie. Gdy starałem się o stanowisku w banku nałożyłem na siebie garnitur, koszulę plus krawat (w tym e-sklepie są fajne rzeczy na takie wydarzenia http://www.mojekrawaty.pl/). Do tego odpowiedni zegarek i woda po goleniu i no i musi się udać tak jak i mi się udało :)

Zegarek to modny gadżet ale nie wiem czy powinno się tak emanować drogimi zegarkami na rozmowie kwalifikacyjnej, to zależy o jaką pracę się człowiek stara:) mi osobiście podobają się takie http://www.zegarek.net/zegarki/pierre_ricaud/meskie.html, zegarki eleganckie a zarazem trochę sportowe w sam raz pasują do mnie:)
Ostatnio zmieniony 01 lis 2013, 3:44 przez kolekcjoner, łącznie zmieniany 1 raz
kolekcjoner

Postautor: czolo » 05 paź 2013, 14:06

Moja żona, jest kobietą przy kości i mam wrażenie, że prze to jest oceniana negatywnie i nie może dostać pracy.
To smutne!
czolo

Postautor: Baczny_Janusz » 09 paź 2013, 8:17

Coś w tym pewnie jest, mając do wyboru grubasa i szczupłą osobę o podobnych kompetencjach, pracodawca wybierze tą drugą, to jasne ;) Wyślij żonę na odchudzanie :D
Baczny_Janusz

Postautor: sebmroz » 09 paź 2013, 9:01

czolo pisze:Moja żona, jest kobietą przy kości i mam wrażenie, że prze to jest oceniana negatywnie i nie może dostać pracy.
To smutne!

Smutni i puści to są ludzie, którzy ją przez to oceniają negatywnie ;/
sebmroz

Postautor: sebmroz » 09 paź 2013, 9:02

Baczny_Janusz pisze:Coś w tym pewnie jest, mając do wyboru grubasa i szczupłą osobę o podobnych kompetencjach, pracodawca wybierze tą drugą, to jasne ;) Wyślij żonę na odchudzanie :D

To żeś poradził...
sebmroz

Postautor: victoriaJarek » 28 paź 2013, 16:39

Elegancko pamietajcie!
victoriaJarek

Postautor: izabelaw29 » 29 paź 2013, 21:46

Baczny_Janusz pisze:Coś w tym pewnie jest, mając do wyboru grubasa i szczupłą osobę o podobnych kompetencjach, pracodawca wybierze tą drugą, to jasne ;) Wyślij żonę na odchudzanie :D

No proszę! Jeżeli ktoś ocenia ludzi po wyglądzie to nie jest z nim dobrze!Beznadzieja!!
izabelaw29

Postautor: boskajeny » 15 lis 2013, 15:49

Ma znaczenie. Moj partner ma bardzo zniszczone zeby, jest praca dla niego ale kierownik prosto z mostu powiedzial: zrobisz zeby masz u nas prace. Praca jako sprzedawca.
boskajeny

Postautor: DirianaK » 15 lut 2014, 0:11

Niestety
DirianaK

Postautor: marian_k » 17 lut 2014, 14:27

Bez wyjątku w każdym przypadku pierwsze wyrabianie opinii o nas zaczyna się podczas oceniania wyglądu zewnętrznego. To czy ten element zadziała na korzyść starającego się o pracę petenta, zależy nie tylko od tego, czy sprawia on wrażenie schludnie ubranego i czystego, lecz czy spełni oczekiwania pracodawcy. Stąd przypadki, w których przyjmowani do pracy mogą być również ludzie, którzy nie dbają o siebie, a nawet przychodzą brudni na spotkania.
marian_k

Postautor: Sparhawk » 18 lut 2014, 10:46

z pewnością schludny wygląd na wpływ na rozmowę, ale nie oszukujmy się - decydują kompetencje a wygląd to sprawa drugorzędna, no chyba że chodzi o posadę sekretarki :)
Sparhawk

Postautor: BiOenergy » 07 mar 2014, 12:11

No pewnie ze wyglad ma zaczenie.
BiOenergy

Postautor: wince » 08 mar 2014, 14:16

To prawda.
wince

Postautor: szczur » 12 kwie 2014, 20:00

to zależy o jaką prace się stara, tzn. na wygląd zwraca się uwage szczególnie w przypadku stanowisk reprezentacyjnych tj. urzędnik, kasjer, fryzjer, nauczyciel itd.
szczur

Postautor: marion » 02 kwie 2015, 10:36

Polecam wejść na portal rekrutacyjna rewolucja jest tam wiele ofert pracy, każdy znajdzie coś dla siebie :)
marion

Postautor: kamila87 » 03 kwie 2015, 13:43

Jeśli zawód wymaga reprezentytawności, pozyskiwania klientów, ciągłego kontaktu z nimi, no to nikt nie będzie chciał zatrudniać osób z jakąś niedoskonałością w wygladzie. Leczenie zębów jednak też kosztuje. No i właśnie w tym jest problem... Niby mamy patrzeć na wnętrze,ale rzeczywistość jest jaka jest.
kamila87

Postautor: lisowska » 04 kwie 2015, 19:48

Tak to prawda wygląd często sjest podstawowym aspektem przy doborze pracownika:(
lisowska

Postautor: trójgram » 10 mar 2017, 12:12

Tak, tak i jeszcze raz TAK.

Jakkolwiek nie jest to fair, to cokolwiek wzbudza reakcję obrzydzenia - nie pisze tego, żeby pognębić, tylko chodzi mi o automatycznie aktywowaną emocję nota bene podstawową, a zatem silną - ma wpływ na późniejsze przetwarzanie informacji o danym kandydacie. Człowiek sam swoją tak zwaną silną wolą tego nie powstrzyma. Sorry.
trójgram

Postautor: job24.co » 26 paź 2017, 11:09

Pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz. Nie ma ci się oszukiwać wygląd ma znaczenie. Wszystko zależy od tego na jakie stanowisko kandydujemy, czy jest to stanowisko kierownicze czy jako pracownik budowlany. Nie ubierzesz się przecież w dres aplikując na sekretarkę ani w garnitur starając się o pracę pracownika budowlanego. Niemniej ważne jest aby nasz wygląd był schludny, bo o sytuacjach, że im bardziej "wczorajszy" pracownik tym lepiej to nie słyszałam.
job24.co

Postautor: mami » 02 sty 2019, 23:34

Nie ma co ukrywać, że wyglad także ma znaczenie podczas rozmowy o pracę, sama zwracam na to uwagę. Jednak dbam o to, aby atmosfera w biurze była miła. Intergracja w firmie jest bardzo ważna, o pracownikow trzeba dbać i im sie też należy troche luzu od pracy. Ja zazwyczaj organizuje grille latem, a zimą spotkania w knajpce z dobrym jedzeniem i piwkiem. Wszyscy są zadowoleni. Moja firma stale się rozrasta i potrzebuje nowych pracowników, jednak nie mam czasu na przeprowadzenie rektutacj i przeglądanie cv. Tym razm postanowiłam, że skorzystam z firmy http://bponetwork.pl/ która zajmnie sie całym procesem rekrutacji za mnie.
mami

Wróć do o szukaniu pracy