X

Rozmowa kwalifikacyjna - co i jak

bułka z masłem czy horror, jak sobie radzicie ze stresem, jak się przygotowujecie do takich rozmów

Rozmowa kwalifikacyjna - co i jak

Postautor: sebmroz » 23 lip 2014, 9:57

Polecam poradnik dotyczący rozmów kwalifikacyjnych http://praca.gratka.pl/poradnik/rozmowa-kwalifikacyjna-26.html Dużo ciekawych porad i informacji
sebmroz

Re: Rozmowa kwalifikacyjna - co i jak

Postautor: Celina24 » 29 lip 2014, 12:48

ooo no proszę proszę :D po jutrze mam rozmowę w sprawie pracy to z nieba mi to spadło :) na pewno poczytam sobie
Celina24

Postautor: mary085 » 11 paź 2014, 11:48

Sama czytałam przed rozmową kwalifikacyjną i polecam! Warto też zajrzeć na blogi poruszające tą tematykę ;)
mary085

Postautor: Maciek2014 » 14 paź 2014, 11:13

Za dwa dni idę na rozmowę więc taki poradnik na pewno mi się przyda ! Dzięki za wstawkę ;)
Maciek2014

Postautor: sylwiaowal » 15 sty 2015, 15:06

Jak masz doświadczenie to rozmowa to taka tylko formalność
sylwiaowal

Postautor: Annkaja » 19 sty 2015, 1:33

Każda rozmowa jest inna tak naprawdę i kwestia jej oceny też często się różni. Trzeba po prostu utrafić i liczyć, że dana posada to nie pic fotomontaż dla pozorów przed zatrudnieniem znajomka :(
Annkaja

Postautor: Agnezzb » 23 sty 2015, 16:32

Po pierwsze przygotowanie merytoryczne. Zapoznaj się z osiągnięciami, historia, opinią firmy na rynku. Przejrzyj dokładnie ich social media i sprawdź jaką firmą jest Twój potencjalny pracodawca. Jeśli pochwalisz się wiedzą na temat firmy, to będziesz miał/a dużego plusa u rekrutującego. Niewielu ludzi zapoznaje się z tym, co robi dana firma. Po drugie wygląd, nie ubieraj się jak ostatni/a dresiarz. Nawet jak idziesz na rozmowę na budowę, to wyglądaj schludnie, czysto itp itd. Po trzecie reprezentatywne CV. Daj swoje cv w inne ręce. Inna osoba będzie potrafiła znaleźć błędy, literówki itp itd.
Agnezzb

Postautor: kransik » 29 sty 2015, 14:59

Strona naprawdę przydatna. Znajduje się na niej wiele, rzeczywiście małych kruczków, które mogą zadecydować o pozytywnym odebraniu naszej osoby. Pamiętajmy, że do każdej rozmowy trzeba się przygotować w domu, warto odegrać rolę ze znajomym, bądź z kimś z rodziny.
kransik

Postautor: qmata » 07 cze 2015, 17:38

Tyle że ta strona już nie istnieje, więc wielka szkoda
qmata

Postautor: cegula » 26 lip 2015, 18:51

o czym rozmawiac na takej rozmowie
cegula

Postautor: Qartaz » 05 paź 2015, 15:21

Nigdy nie przygotowuje się do rozmowy kwalifikacyjnej i zawsze dobrze na tym wychodzę. Ważna jest pewność siebie.
Qartaz

Postautor: Vaccket » 06 paź 2015, 16:03

Ja się przygotowuje, ale tylko do tych najważniejszych. Z reguły bez problemu dostaję taką prace jaką chcę.
Vaccket

Postautor: romter1988 » 07 paź 2015, 10:38

Ok ale nie w każdej branży wszystko się sprawdza. Warto to czytać z lekkim przymrużeniem oka.
romter1988

Postautor: crisinac » 05 lis 2015, 14:57

Na jednej z rozmów kwalifikacyjnych otrzymałam pytanie: "gdyby miała być Pani naczyniem kuchennym, jakie by Pani wybrała?". Nie do wszystkich pytań można się przygotować :)
crisinac

Postautor: Efaga » 06 lis 2015, 16:32

Zawsze w mniejszym lub większym stopniu przygotowuje się na rozmowę kwalifikacyjną. Czytam wcześniej informacje o firmie zapoznaje się z zakresem moich obowiązków.
Efaga

Postautor: porozmawiajmy.o » 18 sty 2016, 12:45

poczytaj rady na tej stronie, mi pomogły https://pracaikariera.wordpress.com/
porozmawiajmy.o

Postautor: hania » 25 sty 2016, 14:22

Niektóre firmy jak SMart MBC prowadzą czasami wideorekrutacje
http://smartmbc.pl/pracodawca/wideorekrutacja
bardzo wygodna opcja.
hania

Postautor: werka.m » 15 lut 2016, 11:10

Najważniejsze to zrobić sobie dobre CV a wcześniej dowiedzieć się możliwie jak najwięcej na temat firmy. Powinniśmy wiedzieć konkretnie czym się firma zajmuje, czym zajmuje się osoba na stanowisku o które się ubiegamy i jaki jest zakres jej obowiązków. Wtedy żadne pytanie nie powinno nas zaskoczyć ;)
werka.m

Postautor: tomasz » 15 lut 2016, 11:55

niektore firmy prowadzą wideorekrutacje jak SMart MBC http://smartmbc.pl/pracodawca/wideorekrutacja

Bardzo wygodna i skuteczna forma rekrutacji, rozmowa przebiega normalnie tak jak na zwykłej rozmowie kwalifikacyjnej tylko, że nie trzeba specjalnie jeździć do firmy
Awatar użytkownika
tomasz

Postautor: kaska1980 » 15 lut 2016, 13:59

Poczytaj- na tej stronie jest wiele przydatnych informacji https://pracaikariera.wordpress.com/
Awatar użytkownika
kaska1980

Postautor: bask » 05 sty 2017, 13:18

Ważny jest też strój. Pierwsze wrażenie ma ogromny wpływ. Moja przyjaciółka rekrutuje do jednej z firm i mówi, że zwraca się uwagę na to, w czym człowiek przyszedł, ponieważ mówi to wiele o jego charakterze. Gdy ja szłam na rozmowę doradziła mi, abym kupiła taki żakiet ze sklepu Caterina http://sklep.caterina.pl/jesien-zima-2016/zakiet-z-dwustronnej-tkaniny_p_5254.html. Byłam zdziwiona, ale powiedziała mi, że krój jest elegancki i klasyczny, a wzór mówi o tym, że jesteśmy odważni. Napisze tylko tyle: mam pracę.
bask

Postautor: bogacki » 26 sty 2017, 13:55

Rozmowa kwalifikacyjna może równie wyglądać w różnych firmach. Na pewno trzeba zachowywać spokój i naturalność. Niedawno byłem na rozmowie kwalifikacyjnej, podczas której padło dość zabawne pytanie: "Z CV wynika, że mieszka pan w Tychach, studiuje w Katowicach i chce pracować w Krakowie... czy potrafi pan się teleportować?". Niestety wtedy nie dostałem pracy, jednakże w kontekście upływu czasu nie żałuję, ponieważ znalazłem coś bliżej, z dość luźnie wyglądającą rozmową o pracę. Jeśli nie wiesz co jeszcze może się wydarzyć podczas rozmowy, to ten artykuł może być przydatny: http://biznesowa24.pl/wady-zalety-rozmowy-kwalifikacyjnej/ :)
bogacki

Postautor: dark2019 » 31 sty 2019, 1:13

Jak przeczytałem, jak należy postępować na rozmowie kwalifikacyjnej, to sobie dałem spokój z "autoprezentacją", masakryczna szopka. Skupiam się na sprawach związanych ze stanowiskiem, a "szopka" autoprezentacji to nie dla mnie, bo po pierwsze, nie jestem w stanie ogarnąć "właściwej" autoprezentacji nawet w 25 procentach, a po drugie, w obiektywnym sensie to na sporą część stanowisk jest nieistotna, tylko spora część pracodawców jeszcze tego nie rozumie. Na szczęście dowiedziałem się, że często im mniejszy pracodawca, tym mniej zaawansowana jest rozmowa kwalifikacyjna, a taką "książkową" szopkę to trzeba prezentować głównie w rekrutacjach do wielkich korpo, ja staram się korpo omijać szerokim łukiem.
Są też pracodawcy, co do zatrudniają bez rozmowy kwalifikacyjnej, wybierają kandydata na podstawie dokumentów aplikacyjnych, (i nie tylko na fizyczne, ale także na niektóre biurowe stanowiska). Ocena odbywa się dopiero po zatrudnieniu w czasie trwania pierwszej umowy i jest nakierowana na ocenę praktyczną, a nie na "autoprezentację". I uważam, że to nie jest zły system.
Awatar użytkownika
dark2019

Wróć do rozmowy kwalifikacyjne