X

za długo pracuję

przyczyny i skutki, odczucia, podejście do pracy, co robić by wróciły chęci do pracy, jak sobie radzicie w takich sytuacjach

Re: za długo pracuję

Postautor: alian » 21 lip 2015, 7:42

Wypalenie zawodowe to jeden z częstszych problemów z jakimi zmaga się bardzo dużo osób na całym świecie. Natłok pracy, goniące terminy, ciągle te same rutynowe zadania mogą przecież doprowadzić człowieka do szału. Dlatego warto po pracy troszkę się wyluzować, znaleźć sobie dodatkowe zajęcie, uczyć się języka czy nawet jeżdzić na rowerze. Aby znów nie popaść w rutynę, rób codziennie coś innego.
alian

Postautor: Oopder » 31 lip 2015, 9:04

Zawsze można zmienić pracę jeśli obecna nam nie odpowiada. Nie wiem czemu ludzie robią z tego taki problem.
Oopder

Postautor: Gotanela » 21 paź 2015, 15:28

Skoro tak Wam źle w Waszych pracach, to dlaczego ich nie zmienicie? Chyba nigdy tego nie zrozumiem.
Gotanela

Postautor: Olek292 » 06 kwie 2016, 20:34

No właśnie, przecież można pracować i jednocześnie szukać czegoś nowego
Olek292

Postautor: katamiodu » 10 maja 2016, 13:39

Dla wypalonych zawodowo polecam aktywność na świeżym powietrzu. Nawet 10 min spaceru poprawi samopoczucie. Dodatkowo warto pomyśleć o ciężko wypracowanych pieniądzach. Może warto pomyśleć o lokacie np. 4% w Ideabanku.
katamiodu

Postautor: oliwkarm » 11 maja 2016, 15:12

Można oczywiście zmienić pracę, to powinno pomóc ale zapewne nie na długo, też mnie to czasem dopada, zwłaszcza jeśli jestem zmęczona i przed urlopem. Po urlopie jest już inaczej, w każdym razie jeśli czujesz że to poważniejsze można pogadać z terapeutą, to nic trudnego jeśli skorzystasz z wyszukiwarki szukamterapeuty.pl :)
oliwkarm

Postautor: Dominika89 » 13 lip 2016, 15:33

Aktywność fizyczna jest dobra na wszystko. Może urlop, wakacje? Albo po prostu zmienić pracę..
Dominika89

Postautor: myszosmyk » 14 lip 2016, 16:17

Ja najgorzej czułam się zawsze wtedy, gdy po prostu chodziłam do pracy żeby odbębnić swoje obowiązki. Zrobiłam co do mnie należało i do domu, i tak w kółko. Najlepiej przeciwdziałały wypaleniu zawodowemu pochwały, nadzieje we mnie pokładane, jakieś ciekawe projekty, w których mogłam się wykazać. Jeśli czułam zaangażowanie mojego pracodawcy, to i mi chciało się angażować. Strzałem w 10 było szkolenie zorganizowane tutaj http://www.marketplanet.pl/szkolenia/, bardzo profesjonalne i fachowe. Chłonęłam całą wiedzę jak gąbka, a później bardzo chciałam wykazać się nią w pracy. Według mnie jeśli pracownik widzi, że pracodawca w niego inwestuje i ufa to sam ma ochotę się wykazywać i pracować coraz lepiej.
myszosmyk

Postautor: karolinka » 27 lip 2016, 12:24

Wtam ja wam polecam polecam strone www.darmoweprezenty.pl na której można zarabiać w szybki i prosty sposób bez wychodzenia z domu i dodatkowego stresu,sama na niej zarabiam np. inwestując w mbak masz 10% zysku po 55 dniach, a inwestując w lokatę masz 4 % zysku po roku. gwarancja zysku jest umowa cywilno prawna na dzierżawę powierzchni reklamowej,bądz wejść w listę zadań gdzie jest mnóstwo zleceń.polecam,link http://www.darmoweprezenty.pl/reflink/1683
Awatar użytkownika
karolinka

Postautor: ania.kot » 05 cze 2017, 10:33

Praca powinna nas wciągać interesować rozwijać jeśli tego nie ma to faktycznie nie chce się do niej chodzić, a szczególnie jeśli w domu również jest nie za ciekawie, na twoim miejscu pomyślałabym o jakimś hobby ewentualnie o innej pracy.
ania.kot

Postautor: w4l3ndm » 28 wrz 2017, 23:24

delfino25 pisze:Mi się wydaje, że nawet zarabiając 10 000 zł można się wypalić jeżeli przez 15 lat robi się w kółko to samo :) trzeba się jakoś rozwijać, spróbować awansować żeby wykonywać inne czynności :)

Dokładnie, szkolenia dzięki którym zdobędziesz większe umiejętności i rozszerzysz lub zmienisz codzienne czynności to podstawa, aby uniknąć wypalenia w pracy. Jeśli jesteś wyjadaczem i już umiesz wszystko w temacie swojego zawodu, proponuje pomyśleć nad własną działalnością i zamiast pracować w zawodzie zatrudnij innych żeby pracowali za Ciebie. Nowe/inne obowiązki i dużo satysfakcji z tego co robisz gwarantowane.
w4l3ndm

Postautor: herbwol53 » 13 cze 2019, 9:47

Warto znaleźć sobie jakieś zajęcie, przy którym można też odpocząć. Mój wujek lubi chodzić na ryby i siedzi tam godzinami. Był nawet na zawodach. Można zabrać żonę do kina lub na jakieś wyjścia. Obejrzeć wspólnie film w domu. Jest wiele opcji, jak można urozmaicić codzienność.
herbwol53

Postautor: leszekzam45 » 06 wrz 2019, 9:14

Przepracowanie na pewno nie sprzyja zdrowiu. Trzeba we wszystkich zachować balans, w pracowaniu również. Trzeba odpoczywać, zrelaksować się. Dziwię się jak niektórzy mówią, że pracują codziennie po 12-16 godzin... psychicznie ciężko coś takiego wytrzymać przez dłuższy czas
leszekzam45

Poprzednia

Wróć do wypalenie zawodowe