X

Praca z urzędu i problem z wypłatą

tu opisujemy wszystko to co nam się podoba lub nie w miejscu pracy, zachowania przełożonych lub podwładnych, dziwne zdarzenia, nepotyzm, mobbing, molestowanie, itp.

Praca z urzędu i problem z wypłatą

Postautor: trophy250 » 06 sie 2014, 21:56

Witam. Mój problem jest taki, że zatrudniła mnie pewna firma po przez urząd pracy. Pracuję już tam ok 10miesięcy. Dostaję 1280zł. W tamtym miesiącu zabrał mi szef tą końcówkę i wypłacił tylko 1000zł, bo niby ja i moja współpracownica robimy błędy tak sobie szef to wymyślił. W tym miesiącu chce mi też zabrać wypłatę tylko nie wiem ile (w prawdzie to akurat ewidentny mój błąd co może powodować firmę na dodatkowe koszty ogólnie chodzi o mój błąd na kwotę 2000zł.). Moje pytanie brzmi jak mogę się bronić aby nie zabrali mi tej wypłaty? Czy w ogóle może tak robić, ze jak jestem z urzędu to obcina mi pensję? Dodam, że szef straszy mnie i moją koleżankę jeszcze jakimiś opiniami złymi na świadectwie pracy. Co mam robić?. Dodam, że jestem zatrudniony na umowę o pracę na 2 lata. Wziął mnie ze względu na to bo kupił maszynę z jakiejś dotacji i musiał kogoś zatrudnić na ten okres 2 lat.
trophy250

Re: Praca z urzędu i problem z wypłatą

Postautor: Wanessa » 19 sie 2014, 14:42

napisz to na jakimś forum prawnym i na pewno szybko uzyskasz odp na swoje pytanie
Wanessa

Postautor: Barra » 16 mar 2015, 18:23

I jak to zostało rozwiązane?
Barra

Postautor: krzysztofamoren » 04 maja 2015, 10:57

Szef może pobrać wynagrodzenie ale nie od minimalnego jak byś zarabiał 2000 tys na rękę to może pobrać si do minimalnego za błąd, ale podpisałeś umowę i on robi to wbrew prawu
krzysztofamoren

Postautor: annalaka » 10 cze 2015, 10:28

dokładnie, moja żona miała włąśnie podobną sytuację i na szczęście znajomy prawnik jej wytłumaczył, ze to co robił jej były szef było niezgodne z prawem. żona co prawda już tam nei pracuje ale na szczęscie udało jej sie odzyskać zabraną różnicę. co za ludzie, nie dosć, że płacą jak pies napłakał to jeszcze na tym chcą urwać :/
annalaka

Wróć do różne sytuacje w pracy