X

zmiana stanowiska pracy

tu opisujemy wszystko to co nam się podoba lub nie w miejscu pracy, zachowania przełożonych lub podwładnych, dziwne zdarzenia, nepotyzm, mobbing, molestowanie, itp.

zmiana stanowiska pracy

Postautor: Ktos » 04 cze 2014, 23:42

Witam bardzo serdecznie. Nie wiem gdzie napisać i poradzić się o rade więc pisze tutaj .
Pracuje w prywatnej firmie produkującej ciastka GERARD . PO ukończeniu pozytywnie umowy próbnej otrzymałem umowę na jeden rok . Pracowałem jako magazynier produkcji. Mam jeszcze 8 miesięcy do zakończenia swojej umowy. Swoją prace wykonywałem dobrze , nie było na mnie skarg. Raz tylko popełniłem jeden błąd usiadając na paleciaku elektrycznym miesiąc temu i otrzymałem pouczenie. Ale tak to nic więcej . Błędu drugi raz nie powtórzyłem. GERARD jest fabryką produkującą ciastka , posiadającą 3 zakłady pracy. Ja pracuje w jednym z nich . W międzyrzeczu podlaskim. Zakład liczy ok 500 osób. Dzisiaj przyszedłem jak zwykle do pracy. Objąłem zmianę po koledze , po 20 min od objęcia zmiany przyszedł do mnie człowiek który mi powiedział , że ja już tutaj nie pracuje , mam mu przekazać wszystkie informacje na temat wykonywanej pracy , jak i tego co ma robić . Przekazałem mu informacje i zapytałem , się , że w takim razie co mam robić .. A on do mnie , że nie wie. Poszedłem do głównego kierownika , a on do mnie , że mam iść na łomownie > Ja się zapytałem na ile czasu i dlaczego zostałem przeniesiony? On tylko , że mam tam iść i się wszystkiego dowiem. Poszedłem , czekałem 30min aż ktoś raczy mi powiedzieć co mam robić. ( w tym czasie mnie opierdzielił kierownik łomowi iż mam zły strój ( miałem strój magazyniera produkcji) . Wreszcie mi powiedziano co mam robić ... Czyli ,, Masz mielić łom . Zajęcie te polegało na obsługiwaniu wielkiej maszyny , do której dodawało się stare ciastka a z niej wychodził łom który był dodawany do nowych. Maszyna mi ciągle stawała , kompletnie nie wiedziałem jak ją obsługiwać. I nie wiem co mam robić . Ja jestem magazynierem . Dostarczałem towar na hale wózkiem widłowym , rozładowywałem i załadowywałem tiry.Nawet na umowie mam magazynier produkcji. Na moje stanowisko wszedł kolega tego kierownika który wysłał mnie na łomownie. Czy mogą mi tak nagle zmienić stanowisko w ostatniej chwili skoro nie mam o nim pojęcia? Tym bardziej skoro się na tym nie znam , a swoją poprzednią prace wykonywałem dobrze? Tak to jest jak się nie jest rodziną kierownika albo nie pije z nim piwa po pracy.... proszę o porady...
Ktos

Re: zmiana stanowiska pracy

Postautor: porelek » 10 cze 2014, 9:17

Nie mam pojęcia , najlepiej skorzystaj z porady kogoś kto specjalizuje się w prawie pracy.
porelek

Postautor: Magicman » 26 cze 2014, 8:32

najlepiej zajrzeć na forum poświęconego prawu tutaj raczej ciężko będzie uzyskać dobrą poradę :)
Magicman

Postautor: matizz88 » 11 mar 2015, 11:48

No niestety tak to jest, tez pracowałem w firmie fizycznej. Ludzie na stanowiskach to jedna wielka rodzina, a ja bez kontaktów byłem ciągle rzucany po działach przez 7 miesięcy. Znalazłem inną pracę bo nie mogłem wytrzymać.
matizz88

Postautor: AirAir » 11 mar 2015, 23:09

Magicman pisze:najlepiej zajrzeć na forum poświęconego prawu tutaj raczej ciężko będzie uzyskać dobrą poradę :)

Też mi się tak wydaje...
Awatar użytkownika
AirAir

Postautor: elzbietka » 22 kwie 2015, 17:29

zawsze to się wiąze z ryzykiem że na nowym stanowisku się nie sprawdzisz
elzbietka

Postautor: Fasshas » 03 sie 2015, 12:38

Każdy może się nie sprawdzić. Jak to mówią kto nie ryzykuje niczego nie ma.
Fasshas

Wróć do różne sytuacje w pracy