Strona 1 z 1

Znaki ewakuacyjne w miejscu pracy

PostZamieszczono: 20 lip 2013, 11:38
autor: krolkier
Czy znaki ewakuacyjne są niezbędne w każdym budynku użyteczności publicznej?

Re: Znaki ewakuacyjne w miejscu pracy

PostZamieszczono: 23 lip 2013, 17:06
autor: ekspertka
Tak, są obowiązkowe. Najczęściej stosuje się takie oznakowanie ewakuacyjne oraz takie oznakowanie ppoż. Jest to kwestia bezpieczeństwa, a na tym nie warto oszczędzać.

Re: Znaki ewakuacyjne w miejscu pracy

PostZamieszczono: 24 lip 2013, 10:11
autor: penny
Zdecydowanie. Jeżeli ich nie ma, właściciel takiej firmy płaci karę.

Re: Znaki ewakuacyjne w miejscu pracy

PostZamieszczono: 18 lis 2013, 11:41
autor: Gość
Sprawa wygląda następującą, za brak oznakowania dróg ewakuacyjnych można dostać mandat karny zgonie z § 4. Ust. 2 pkt 4 Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów.
Z Rozporządzenia jasno wynika że właściciele, zarządcy lub użytkownicy budynków oraz placów składowych i wiat, z wyjątkiem budynków mieszkalnych jednorodzinnych oznakowują znakami zgodnymi z Polskimi Normami.
Znaki te muszą być zgodne z Polską Normą i posiadać certyfikat CNBOP
Znaki takie można kupić w sklepie internetowym BHP i PPOŻ

http://sklepbhpippoz.pl/index.php?k24,znaki-ewakuacyjne

Re: Znaki ewakuacyjne w miejscu pracy

PostZamieszczono: 21 maja 2014, 13:11
autor: widget
W praktyce brak znaków jest niekontrolowany. Jak przyjść mam np. PIP to musza o tym uprzedzić, zapowiedzieć się na konkretny termin i wtedy szef jedzie i kupuje co trzeba i montuje.

Re: Znaki ewakuacyjne w miejscu pracy

PostZamieszczono: 22 maja 2014, 8:40
autor: Irek89
muszą być znaki bo inaczej nie zostanie dopuszczony do użytkowania. To wbrew zasadom Bhp

Re: Znaki ewakuacyjne w miejscu pracy

PostZamieszczono: 28 maja 2014, 21:06
autor: ciapek111
Zdecydowanie muszą być znaki ewakuacyjne - bez tego można dostać bardzo duże grzywny pieniężne.

Re: Znaki ewakuacyjne w miejscu pracy

PostZamieszczono: 03 lip 2018, 10:25
autor: Nicek
widget pisze:W praktyce brak znaków jest niekontrolowany. Jak przyjść mam np. PIP to musza o tym uprzedzić, zapowiedzieć się na konkretny termin i wtedy szef jedzie i kupuje co trzeba i montuje.


W takim wypadku oczywiście że może się szybko zaopatrzyć, ale gdy np pojawi się pożar i przez brak oznaczeń wyjść ewakuacyjnych ktoś ucierpi to może być nieciekawie. Tym bardziej, że znaki ewakuacyjne czy przeciwpożarowe to nieduży wydatek - np. w Znaki-TDC.com jeden znak to koszt około 1,5zł. To mała cena za spokój i bezpieczeństwo.