X

Ulgowe traktowanie dla matek?

Masz dziecko? Możesz mieć problemy w pracy. Czy naprawdę pracodawcy rzucają kłody pod nogi rodzicom?

Ulgowe traktowanie dla matek?

Postautor: ranliburg » 09 paź 2015, 17:03

Od razu uspokoję wszystkie matki, które będą chciały na mnie naskoczyć, mówiąc, że nie mam dziecka, więc nie powinnam się wypowiadać. Otóż mam! I to trójkę. Czwarte jest w drodze. Nie wszystkie ciąże przechodziłam dobrze. Zdarzało się, że musiałam przeleżeć w domu kilka miesięcy. Czu uważałam, że z racji porodu lub wychowywania dziecka należy mi się specjalne traktowanie? Nie! Mam dzieci, ale to nie znaczy, że cały świat będzie się kręcił wokół nich. One są najważniejsze dla mnie, nie dla mojego szefa. Rozumiem, kiedy kobieta bezdzietna dostanie awans, bo prawdą jest, że robi więcej niż ja. Kiedy, ja zwalniam się wcześniej, bo trzeba zawieźć dziecko do lekarza, ona siedzi przed komputerem i robi swoje. Dokonała pewnego wyboru, świadomie lub nie. Tak samo, jak ja! Inne matki w mojej pracy uważają, że są dyskryminowane, bo mają dzieci. A prawdą jest, że dają z siebie mniej niż ich bezdzietne koleżanki. Nie ma w tym nic złego, ale też nie ma powodu, by były dodatkowo nagradzane w pracy za to, że mają inne priorytety.
ranliburg

Re: Ulgowe traktowanie dla matek?

Postautor: kanka » 21 paź 2015, 9:54

Pewnie, że to kwestia priorytetów, czy kariera pełna parą czy familia. To nasze wybory.
kanka

Postautor: carootka1 » 21 paź 2015, 10:37

Masz w tej kwestii absolutną racje, wielu pracowników oczekuje traktowania ich po równo, ale przecież każdy pracuje zupełnie inaczej więc jest to niemożliwe. Podziwiam pracujące mamy, bo obiektywnie maja na głowie o wiele, wiele więcej. Jednak praca to praca, a nasze życie prywatne, rodzinne, nie powinno wpływać na jej ocenę. Pozdrawiam i życzę zarówno satysfakcji z kariery zawodowej jak i pociechy z dzieci :)
carootka1

Postautor: Zenon » 29 paź 2015, 10:30

Od pewnego czasu jednak zauważa się pozytywne zmiany w tej kwestii. Pracodawcy kierują się swoim zyskiem rzecz jasna, jednak nie chcą też wyjść na bezdusznych łotrów. W czasie gdzie w internecie można zniszczyć człowieka/firmę szefowie stają się coraz mniej pewni.
Zenon

Postautor: crisinac » 04 lis 2015, 13:55

Nie mogę zgodzić się z tym, że matki mają więcej obowiązków, niż ich bezdzietne koleżanki. Bezdzietne koleżanki mają często bardziej wypełnione życie, z tym że innymi obowiązkami.
crisinac

Postautor: Jarmazka » 05 lis 2015, 13:46

Nikt nie kazał Wam rodzić dzieci. Rozumiem, że państwo niezbyt dobrze pomaga matką, ale bez przesady. Każdy powinien zdawać sobie sprawę z tego, że posiadanie dziecka wiąże się także z dodatkowymi obowiązkami. Dlaczego mam pracować więcej od kogoś kto ma dziecko? I tak macie zapewniony roczny zasiłek.
Jarmazka

Postautor: nierobaxx » 12 lis 2015, 16:55

Moim zdaniem, gdy matka jest z dzieckiem w sklepie i czeka w długiej kolejne to należy się jej pierwszeństwo, dlatego, że malec bardzo szybko traci cierpliwość i jednocześnie może przeszkadzać nie tylko mamie, ale też innym osobą w kolejce. Weźmy jednak pod uwagę, że najpierw kobietę trzeba odpowiednio uwieść, by chciała się w ogóle związać, a co dopiero by stworzyć z nią rodzinę... ;) Wiem, że w tej sprawie bardzo pomocny jest Adam z Uwodzenie UK z blogiem http://uwodzenieuk.com/blog :)
nierobaxx

Postautor: józefina » 19 lis 2015, 17:20

to jest strasznie ciężka kwestia, głównie dlatego,że ludzie wgl nie myślą o wychowywaniu dzieci jak o pracy. Sama nie mam dzieci, ale uważam,że każdy (w tym pracodawca) powinien zdawać sobie sprawę z konsekwencji ujemnych przyrostów naturalnych i docenić fakt,że ktoś jeszcze chce poświęcić swoja karierę i wygodę i zadbać o przyszłość kraju.
józefina

Postautor: gralineczka » 20 lis 2015, 10:12

crisinac pisze:Nie mogę zgodzić się z tym, że matki mają więcej obowiązków, niż ich bezdzietne koleżanki. Bezdzietne koleżanki mają często bardziej wypełnione życie, z tym że innymi obowiązkami.

Na dwoje babka wróżyła, cieżko wypowiadać się nie znając drugiej strony medalu. Jako bezdzietna przyznam szczerze, ze i tak na niewiele starcza mi czasu, ale wydaje mi się że gdy do wszystkiego dochodzi opieka nad dzieckiem roboty jest jednak więcej, niż mniej. Przecież nie jest tak, ze ludzie zaczynają nas wyręczac w innych obowiązkach.
gralineczka

Postautor: kinediro » 14 sty 2016, 11:37

Matki nie mają więcej pracy, bo siłą rzeczy z pewnych sfer się wycofują. Niestety ze sfer, które pozwalają im na większy rozwój zawodowy/intelektualny. Nie mają czasu na spotykanie z nowymi ludźmi, a to oni rozwijają nas najbardziej. Nie mają czasu na konferencje, szkolenia i inne tego typu historie.
kinediro

Postautor: hiaki » 20 lut 2016, 13:58

Skoro są pracownice, które mają dzieci a są wydajne i się nigdy tym nie zasłaniają to jest wniosek, że nie powinno być zadnych ulg, bo posiadanie dzieci to nie choroba ani nie stanowi to też niepełnosprawności. Nawet nie wiecie ile wsród was może pracować osób z dysfunkcjami neurologicznymi, a się nie przyznają bo nikt by ich nie zatrudnił i też dają radę. Nawet nie wiecie jaki padaczka może dawać defekt, nie wspominając o lekach które przed napadami chronią. To jest tylko przykład. Nawet nie wiecie, ile ludzi może mieć zaburzeń po wypadkach, urazach w dzieciństwie. Wszystko jest zależne od danej sfery mózgu. Ktoś miał wypadek, ma nieodwracalny problem z zapamiętywaniem, i potrzebuje więcej czasu na to, ale zrobi to bardzo wydajnie. A mama dwójki trójki dzieci ma dzieci i też potrzebuje więcej czasu/lepszego traktowania? Absurd. Wam tylko żal tych, którzy jeżdżą na wózku. A po każdym, po kim gołym okiem nie widać to jest po prostu głupi...Te stereotypy...
hiaki

Postautor: Waledro » 29 lut 2016, 15:50

od mojej znajomej koleżanka z pracy "korzysta" z tego że ma dziecko. Co dwa tygodnie przynosi jakieś zwolnienie z pracy bo dziecko chore. Bo nie ma z kim zostawić tego dziecka. Rozumiem każdego może złapać choroba ale nie można wykorzystywać tego w 100% i na każdym kroku. Ta koleżanka znajomej jest w stanie o 7 rano zadzwonić do mojej znajomej aby poszła za nią do pracy na 9 bo ona nie pójdzie bo z dzieckiem ma problem.
Waledro

Postautor: dynamical » 02 mar 2016, 14:39

Generalnie się zgadzam z autorką posta, ale... Są też mamy, które dają z siebie tak samo dużo, a czasem nawet więcej niż ich koleżanki, które dzieci nie mają. A awanse omijają je, bo mają dzieci. Udowodnione zostało, że kobieta mająca dzieci jest bardziej produktywna podczas pracy, ponieważ wie, jak organizować swój czas i wie, że nie może na przykład zostać po godzinach. Co z tego, że matka wychodzi po 8 h pracy i nie robi nadgodzin skoro swoją robotę wykonała? Lepiej nagradzać jej koleżankę, która w ciągu tych 8 godzin się nie wyrobiła i dlatego musi zostać dłużej w pracy? Bo wygląda na bardziej pracowitą, bo siedzi dłużej? To jest największy problem. Tak naprawdę wiele matek daje z siebie wszystko w pracy i w domu, bez taryfy ulgowej.

---------------------------------
Polecam tusze oryginalne do drukarek http://print24.com.pl/c/25/tusze-oryginalne.html
dynamical

Postautor: JarkoMaria » 16 mar 2016, 20:37

crisinac ma racje !
JarkoMaria

Postautor: moonlo » 25 lis 2016, 22:25

to kwestia priorytetów
moonlo

Postautor: job24.co » 02 lis 2017, 13:34

dynamical pisze:Generalnie się zgadzam z autorką posta, ale... Są też mamy, które dają z siebie tak samo dużo, a czasem nawet więcej niż ich koleżanki, które dzieci nie mają. A awanse omijają je, bo mają dzieci. Udowodnione zostało, że kobieta mająca dzieci jest bardziej produktywna podczas pracy, ponieważ wie, jak organizować swój czas i wie, że nie może na przykład zostać po godzinach. Co z tego, że matka wychodzi po 8 h pracy i nie robi nadgodzin skoro swoją robotę wykonała? Lepiej nagradzać jej koleżankę, która w ciągu tych 8 godzin się nie wyrobiła i dlatego musi zostać dłużej w pracy? Bo wygląda na bardziej pracowitą, bo siedzi dłużej? To jest największy problem. Tak naprawdę wiele matek daje z siebie wszystko w pracy i w domu, bez taryfy ulgowej.

---------------------------------
Polecam tusze oryginalne do drukarek http://print24.com.pl/c/25/tusze-oryginalne.html

Masz ręacj
job24.co

Postautor: daga » 21 sty 2020, 2:59

Nie wszędzie jest tak dobrze, że mam powie i ma. Wszystko kwestia kultury pracodawcy. I samego podejścia mamy.
daga

Wróć do dziecko = problemy w pracy