X

Do jakiego typu prac się nadaję?

co czuje człowiek, który nie może znaleźć pracy przez dłuższy okres czasu, jak sobie radzić ze stresem, skąd brać środki na życie, co robić żeby nie spaść na dno, czy warto iść do psychologa

Do jakiego typu prac się nadaję?

Postautor: Nieudana » 02 gru 2015, 22:49

Cześć,
mam 23 lata i w życiu pracowałam bardzo niewiele - dawno temu w ferie rozdawałam ulotki i w tym roku sprzątałam na zastępstwie. Jutro idę na rozmowę w sprawie pracy jako sprzątaczka. Ostatnio byłam już na rozmowie w sprawie pracy w przedszkolu, ale przerosła mnie ilość obowiązków i wiedziałam, że sobie nie dam rady, to zbyt odpowiedzialna robota, dlatego gdy zdecydowali się na inną osobę, czułam ulgę zmieszaną ze zwykłym dla mnie stanem załamania wynikającego z mojego nieudacznictwa. Teraz bardzo bym chciała, by mnie wybrali, ale boję się, że jak zwykle zostanę na lodzie...

To nie jest tak, że ja nie chcę pracować - ja się po prostu cholernie boję, że nie podołam, że się zbłaźnię. Z tego powodu, że panicznie bałam się porażki, nie skończyłam w życiu żadnych studiów, choć maturę zdałam naprawdę nieźle i dostawałam się bez problemu na wypatrzony kierunek. Ale teraz już za późno na studia... uczę się tylko w szkole policealnej. Może w przyszłości spróbuję kontynuować naukę na studiach zaocznych, ale musiałabym zarabiać.

Moim podstawowym problemem jest to, że po prostu jestem tępa, nic mi się nie udaje, boję się ludzi, przy nich wszystko leci mi z rąk, nie mogę się skupić, gubię się, mój cały potencjał intelektualny ucieka mi w pięty. Szukam z tego powodu najprostszych prac, typu sprzątanie właśnie, niestety większość ofert jest dla kobiet z orzeczeniem o niepełnosprawności, czuję, że dobrze bym się realizowała jako stróż nocny czy coś w tym rodzaju, ale i tu szukają najczęściej mężczyzn, którzy chcą sobie dorobić do emerytury.

Większość ofert dla kobiet z moim wykształceniem to praca na kasie, ale do tego się nie nadaję, po prostu jestem za wolna, nierozgarnięta, nawet to jest dla mnie za trudne... Proszę Was, powiedzcie mi, jakie jeszcze są nieskomplikowane rodzaje pracy, jaką mógłby wykonywać taki tępak jak ja?
Awatar użytkownika
Nieudana

Re: Do jakiego typu prac się nadaję?

Postautor: Mareczkot » 04 gru 2015, 21:24

Jeśli się boisz ludzi to może jakaś praca przy komputerze w swoim mieszkanku? tzw. praca zdalna? Jest sporo takich możliwości.
Mareczkot

Postautor: Nieudana » 04 sty 2016, 0:49

Jaka? Realne możliwości pracy zdalnej to tylko mając konkretne wylształcenie - tłumacza, dziennikarza, informatyka. A tak to same śmieci i oszustwa...
Awatar użytkownika
Nieudana

Postautor: goska96 » 06 sty 2016, 14:39

Musisz zacząć pozytywnie myśleć a praca na pewno się znajdzie!!! Poza tym jesteś jeszcze młoda, więc wszystko przed Tobą! Nie możesz się bać, bo to do niczego nie prowadzi. Rozumiem Cię doskonale, bo cierpię na lekką schizofrenię i też bałam się, że to bd przeszkoda w szukaniu pracy. Ale po przeczytaniu kilku artykułów na http://zdrowiepsychiczne.pl/ zrozumiałam, że mogę z tym normalnie żyć. Jeśli mi się udało to Tobie na pewno też.
goska96

Postautor: Nieudana » 27 sty 2016, 15:08

Czy ktoś ma jeszcze jakieś pomysły? Obecnie pracuję jako listonosz, ale bardzo słabo sobie radzę i znowu zrezygnuję po tygodniu! Bo sobie nie radzę!!!!!
Awatar użytkownika
Nieudana

Postautor: izza » 03 lut 2016, 13:56

Studia to tak naprawdę nic trudnego, sama się o tym przekonałam (a bałam się iść na profil techniczny ale się udało i jestem inżynierem).
Tak samo jest z praca każdy ma na początku ciężko jakieś 3 mies. musimy sporo wiedzy przyswoić a później kolejne lata jest tylko łatwiej.
bardziej ogarnięci ludzie po 2 latach pracy odchodzą i zakładają swój biznes (ale to już sa ciężej zarobione pieniądze przynajmniej w tym systemie jak nasz).
Nie bać się próbować pracy w różnych branżach aż w którejś się odnajdziemy.
izza

Postautor: Nieudana » 07 lut 2016, 14:20

A jaki kierunek skończyłaś? Polecasz jakiś? Bo ja kompletnie nie wiem, co robić, w jakim kierunku iść, pomocy... uprzedzając ewentualne pytania - mnie nic nie interesuje, choruję na depresję, w niczym nie czuję się dobra, nic nie umiem, chcę się wszystkiego nauczyć od zera... na razie jestem skazana na najgorsze i kompletnie nierozwijające prace- sprzątanie, wykładanie towaru, chciałabym czegoś się nauczyć, żeby móc cokolwiek innego robić, ale co? :cry:
Awatar użytkownika
Nieudana

Postautor: Nieudana » 19 lut 2016, 19:47

Jest tu kto?
Awatar użytkownika
Nieudana

Postautor: Janek28 » 26 lut 2016, 23:23

Może jakiś kurs zrobisz ? Np Florystka albo opiekunka osób starszych, moze coś takiego dałoby Ci satysfakcję
Janek28

Postautor: izol » 23 mar 2016, 19:58

Kursy porób jakieś programowania.
izol

Postautor: lukasu » 08 kwie 2016, 15:05

Może masz inne zalety? Cierpliwość do opieki nad dziećmi?
lukasu

Postautor: Nieudana » 12 lip 2016, 22:02

Boję się, że nigdy nie zdobędę stałej pracy... miałam ostatnio praktyki zawodowe, ale ze stresu myliłam się w podstawowych sprawach i nie mogąc znieść obaw, że się zbłaźnię, szybko uciekłam. Teraz zatrudniam się do sprzątania klatek schodowych, ale co dalej? Czy całe życie będę skazana na takie prace? Czy to możliwe, że nigdy mi nie przejdzie? Czy psychiatra mógłby mnie profesjonalnie zdiagnozować, czy nie mam przypadkiem jakiegoś upośledzenia intelektualnego? czy to możliwe, by sprawna intelektualnie osoba nie była w stanie wykonywać w pracy najprostszych czynności?
Awatar użytkownika
Nieudana

Postautor: Undlor » 13 lip 2016, 17:05

Jakiego polecicie psychiatrę w Poznaniu, który pomaga osobom z wypaleniem zawodowym?
Undlor

Postautor: stanislaws » 28 lip 2016, 11:26

Jeżyckie Centrum Zdrowia Psychicznego, polecam naprawdę świetna opieka psychologiczna :)
stanislaws

Postautor: KowalM2 » 10 sie 2017, 10:03

Jak myślicie praktyki u rolnika to dobry pomysł ? , skończyłem zootechnikę i wiele większych firm nie chce przyjmować ludzi na praktykę, ale dostałem ostatnio ofertę na praktykę u rolnika, który zarządza bardzo dużym gospodarstwem.
Z tego artykułu wynika, że niby warto : http://maciejm.pl/praktyki-u-rolnika/
A wy co sądziecie ? :>
KowalM2

Wróć do depresja