X

Liceum dla dorosłych – czy to ma sens?

dla osób dotkniętych trudną sytuacją na rynku pracy / po utracie pracy, nie mogących znaleźć zatrudnienia, po znacznym pogorszeniu statusu finansowego i poziomu życia

Liceum dla dorosłych – czy to ma sens?

Postautor: ewkagb80 » 21 kwie 2016, 12:37

Hejka :* Mam straszny problem. Chcialabym zdac mature, ale strasznie się martwie ze nie dam rady. Nie jestem za bardzo bystra. Poza tym już mam bardzo dluga przerwe od nauki. Musialam przerwac liceum w 1 klasie i to było już 4 lata temu. Teraz bym chciala wrocic, ale nie wiem czy jest sesn... ;( Na codzien pracuje w salonie kosmetycznym ale mysle tez nad zmiana pracy a bez matury cieżko.... Wiecie, czy takie liceum dla doroslych jest bardzo ciezkie? ;<
ewkagb80

Re: Liceum dla dorosłych – czy to ma sens?

Postautor: kingossa » 22 kwie 2016, 12:20

Ja teraz jestem w liceum dla dorosłych i bardzo sobie chwale. Czasem trzeba się pouczyć, zrobić zadanie, ale nic niewykonalnego ;) Moja przerwa w nauce była nawet dłuższa, 5 lat ;) Strasznie się ciesze, że się zdecydowałam, nawet teraz rozważam studia! zaoczne of kors, ale jednak!
kingossa

Postautor: LODkrakow » 24 kwie 2016, 18:19

Licea dla dorosłych mają na celu wyrównanie braków w nauce i przygotowanie do egzaminu maturalnego. Wcale nie oczekujemy, że nasi uczniowie już na starcie będą w stanie podejść do matury i zdać ją śpiewająco. Po to właśnie jesteśmy, aby pomóc tym, którym powinęła się noga w trakcie edukacji szkolnej. Wielu naszych uczniów decyduje się na powrót do liceum po dłuższej przerwie od nauki. Nauczyciele liceów dla dorosłych są na to przygotowani i dokładają wszelkich starań, aby dostosować sposób nauczania do potrzeb uczniów.
LODkrakow

Postautor: Gromek » 24 kwie 2016, 20:20

Moja siostra ze względu na ciążę przerwała naukę pod koniec liceum, dzieci odchowała to postanowiła wrócić do szkoły. Niby jakiś papier zdobyła, maturę ma, jednakże uważa, że tak naprawdę to niewiele się tam nauczyła, w większości przypadków była to przysłowiowa sztuka.
Gromek

Postautor: ewkagb80 » 25 kwie 2016, 9:59

Dzięki kochani ;*** A jeszcze taka jedna rzecz. Ile trwa to liceum? 3 lata jak normalne?
ewkagb80

Postautor: LODkrakow » 26 kwie 2016, 9:43

W naszej placówce czas trwania nauki rozpatrywany jest dla każdego studenta indywidualnie. Zależy to od tego, na jakim etapie zakończyła się jego nauka. Dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych nauka w naszym liceum trwa zazwyczaj 2 lata. W przypadku osób, które przerwały naukę w liceum, zaliczywszy wcześniej 1 lub 2 klasy tej szkoły, sytuacja będzie musiała zostać rozpatrzona. Podsumowując: czas trwania liceum dla dorosłych jest ściśle powiązany z tym, na jakim etapie została przerwana nauka.
LODkrakow

Postautor: job24.co » 19 paź 2017, 12:51

Moim zdaniem licea dla dorosłych to dobre rozwiązanie. Sytuacje w życiu są różne, tak jak różne były powody niektórych do przerwania nauki czy zdobywania zawodu z Szkołach Zawodowych. Dlatego za tych, którzy pomimo dojrzalszego wieku decydują się na powrót do szkolnej ławki, trzymam kciuki i życzę im powodzenia.
job24.co

Postautor: Nessa » 20 paź 2017, 17:20

Oczywiście. Chociaż najlepiej po LO iść gdzieś dalej.
Nessa

Postautor: Magaz » 23 paź 2017, 13:14

Takie licea są potrzebne bo nie każdy miał po drodze z nauką w czasie do tego przewidzianym.
Magaz

Wróć do grupa dla osób dotkniętych brakiem pracy