X

Problem z CV - jak napisać że aktualnie się uczę?

co powinno być w CV a czego nie umieszczać, czy wysyłać to samo CV do wielu pracodawców czy pisać od nowa pod każde ogłoszenie, jak napisać list motywacyjny

Problem z CV - jak napisać że aktualnie się uczę?

Postautor: mpkosa » 14 lip 2016, 10:25

Witam.
Mam pytanie, jak piszę że ukończyłem jakąś szkołę to piszę od kiedy do kiedy czyli np. 2005 - 2008 a jak jestem w trakcie nauki to jak mam napisać? Może być np. "od 2008" i podać nazwę szkoły?

Jeszcze takie pytanie, jak mam dziwny adres E-mail to powinienem założyć nowy czy mogę go napisać albo może wogule nie podawać?

Mam jeszcze takie pytanie, jak pracowałem sezonowo to jak to napisać, czy podać datę i napisać np. praca sezonowa jako ochroniarz czy jakoś inaczej?
mpkosa

Re: Problem z CV - jak napisać że aktualnie się uczę?

Postautor: Marwark » 14 lip 2016, 11:02

Lepiej załóż nowe konto mailowe, a co pracy sezonowej, to lepiej napisz miesiąc i rok, np. 07.2015-08.2015, zawsze to lepiej wygląda. Jeśli jesteś w trakcie nauki, to napisz po prostu, datę rozpoczęcia, a zamiast daty zakończenia pisz "w trakcie'' albo coś w tym stylu.
Marwark

Postautor: mpkosa » 14 lip 2016, 11:23

Ok. dzięki.
A wiesz może jak w worldzie zrobić jakieś paski czy coś w tym stylu żeby CV ładnie wyglądało? Rozumiem że najpierw zapisuje CV w worldzie a potem konwertuje do pdf tak?
mpkosa

Postautor: Marwark » 01 sie 2016, 10:46

Tak. Wiem, że paski można zrobić korzystając z tabelek w Wordzie - niektóre poziome linie są wtedy widoczne, a pozostałe nie, ale nie wiem dokładnie jak to zrobić. Spróbuj stworzyć CV w Gimpie, na pewno będzie łatwiej, a potem po prostu zapiszesz to w pdf i tyle.
Marwark

Postautor: jaga » 15 wrz 2016, 15:18

Marwark pisze:Lepiej załóż nowe konto mailowe, a co pracy sezonowej, to lepiej napisz miesiąc i rok, np. 07.2015-08.2015, zawsze to lepiej wygląda. Jeśli jesteś w trakcie nauki, to napisz po prostu, datę rozpoczęcia, a zamiast daty zakończenia pisz "w trakcie'' albo coś w tym stylu.

Tu się zgadzam, ja konsultowałam się z firmą SmartMBC i tam mi powiedzieli, że jak jeszcze studiujesz to należy napisać np. 02.2015- w trakcie.
Co do prac sezonowych to również warto o nich wspominać i podać dokładne daty dzień, miesiąc i rok rozpoczęcia i zakończenia.
Konto mailowe należy mieć z imieniem lub nazwiskiem, albo oba razem, bo e-mail powinien też profesjonalnie brzmieć.

Myślę, że te rady powinny Wam pomóc.
Awatar użytkownika
jaga

Postautor: Luk » 30 cze 2017, 15:00

Dokładnie, podajesz datę rozpoczęcia nauki, myślnik i "W trakcie"
Luk

Postautor: Trybuss » 27 mar 2018, 14:13

Też uważam, że tak jest poprawnie. Ja niedawno pisałam pierwsze CV i w tym celu korzystałam z kreatora CV, takiego jak tutaj https://list-motywacyjny.pl/ . Bardzo polecam szablony, bo można szybko przygotować w 100% profesjonalne dokumenty aplikacyjne.
Awatar użytkownika
Trybuss

Postautor: Domin90 » 09 kwie 2018, 12:54

Ja piszę np tak

2018 - do chwili obecnej - Nazwa szkoły, kierunek, stopień (np licencjat, magisterskie itp)
Domin90

Postautor: Ola151 » 07 gru 2018, 21:36

Jak piszesz że się uczysz to od kiedy i ze do teraz. o pracy sezonowej warto wspomnieć podając datę, a maila musisz zmienic
Ola151

Wróć do jak pisać CV i list motywacyjny