X

Twarda woda z kranu

w tym miejscu piszemy o tym czego nie ma, potrzeba założyć nowy temat? pisać tutaj

Twarda woda z kranu

Postautor: siodrop1980 » 23 sty 2017, 10:34

Chciałam powiedzieć, że mam ogromny problem z twardą wodą w domu. Psuje ona smak wszystkich potraw - jestem na tym punkcie bardzo wyczulona. Woda jest na tyle twarda, że w kawie czy herbacie za każdym razem widzę kamień/osad. Czajnik jest zakamieniony, baterie zlewowe pełne osadu. Z tego co czytałam wodociągi nie dbają specjalnie o miękkość wody, bo im to nie na rękę. Twarda woda tworząc osad w rurach zatyka ewentualne szczeliny w instalacji. Teraz moje pytanie... czy próbowałyście używać urządzeń typu FT-Line czy wszyscy używają dzbanków typu brita itp.? Wolałabym mieć STAŁY dostęp do wody czystej. Proszę o pomoc.
siodrop1980

Re: Twarda woda z kranu

Postautor: kocik » 30 sty 2017, 13:24

Doskonale Cię rozumiem. Przeczytałem ostatnio, że woda, którą 4-osobowa rodzina zużytkuje w ciągu roku może mieć 70 kg kamienia! (Zresztą tutaj podaję źródło, gdyby ktoś był zainteresowany http://niebywalesuwalki.pl/2017/01/stacja-uzdatniania-wody-jak-odtruc-kranowke/ ) Według mnie to duży problem. Tym bardziej, że tak jaka piszesz ten kamień można zobaczyć gołym okiem. Taka stacja uzdatniania wody, jak została opisana w linku to dobre rozwiązanie.
Awatar użytkownika
kocik

Re: Twarda woda z kranu

Postautor: Piotr32 » 19 cze 2019, 12:11

to nie jest problem
Piotr32

Wróć do Nowe tematy