X

Jak nie obwiniać innych?

jak nie wybuchać bez sensu na otoczenie, czy swoją frustrację należy wyładować, skąd się bierze, czy status bezrobotnego też w Was wywołuje wściekłość, co zrobić żeby nad nią zapanować

Jak nie obwiniać innych?

Postautor: Paula91 » 19 mar 2017, 23:11

Hej! Mimo iż sama spotkałam się z postawą "obwiniania innych" gdy była bardzo młoda, chciałabym zapytać się o wasze doświadczenia z tym typem agresji. Jak sobie z nim radziliście. Dlaczego obwinialiście innych?

Ja ze swojej historii nauczyłam się, że najłatwiej nie obwiniać innych, kiedy nie mają oni wstępu do mojego życia. W stylu, rodzina mówi, że to głupi pomysł, żeby zacząć firmę. Ja słucham ich, ale moje zdanie stawiam sobie za priorytet i święto.

Jak sobie Wy poradziliście, albo próbujecie radzić/ew. nie radzicie?
Paula91

Re: Jak nie obwiniać innych?

Postautor: brawen » 06 cze 2017, 20:52

ciezko powiedziec indywidualna sprawa !
brawen

Postautor: panstaś » 21 cze 2017, 14:35

Dużo łatwiej przypisac winę komuś innemu niż sobie, typowy mechanizm odsunięcia od siebie odpowiedzialności za podjęte decyzje. Najważniejsze to zdawać sobie z tego sprawę, bo gdy wiemy że problem nas dotyczy duzo łatwiej sobie z nim radzić.
panstaś

Postautor: amenko » 29 lip 2017, 10:45

Ja nigdy nie miałam z tym problemu, zawsze można wszystko sprowadzić chociażby do tego, że "Gdybym tego i tego nie wybrała, to by się tak nie skończyło". Nie ma co się zastanawiać, dlaczego coś się stało. Należy się zastanawiać, jak temu zapobiec w przyszłości.
amenko

Postautor: julka » 08 wrz 2017, 17:01

a ja obwiniam i będę obwiniać innych. Dlaczego? Bo są nietolerancyjni! Zakładają że wszyscy mają równe szanse, ze wystarczy się postarać, cięzko pracować, bla bla bla ... a fakty są inne. Chodzi o to,że z talentami i predyspozycjami jest jak z urodą czy zdrowiem - nie każdy dostaje od urodzenia w pakiecie! Sęk w tym, że urodę można jakoś skorygować, o zdrowie też moża dbać ale talentu nie kupisz ani się nie nauczysz! Dlatego jak ktoś nie pracuje, to może rzeczywistą ma ku temu przeszkodę?
Awatar użytkownika
julka

Postautor: Dydek547 » 12 wrz 2017, 20:43

Ja nie opowiadam o swoich sprawach i to powoduje ze nikt mi nic nie narzuca i nikogo nie obwiniam
Dydek547

Postautor: job24.co » 14 wrz 2017, 9:20

Aby nie obwiniać innych o swoje niepowodzenia najlepiej podejmować wszystkie decyzję samodzielnie. Nauczmy się przyznawać do porażek i dajmy sobie prawo do niepowodzenia. Wtedy nie będziemy potrzebowali "kozła ofiarnego" tylko wyciągniemy wnioski z tego co nie wyszło aby w przyszłości być mądrzejszym.
job24.co

Wróć do agresja