X

Czy według ciebie wychowanie do życia w rodzinie powinno być

w tym miejscu piszemy o tym czego nie ma, potrzeba założyć nowy temat? pisać tutaj

Czy według ciebie wychowanie do życia w rodzinie powinno być

Postautor: 21exdedo » 14 cze 2017, 17:50

O zachodzeniu w ciążę można (a nawet powinno się) uczyć chociażby na biologii, ewentualnie na godzinach wychowawczych, nie widzę sensu w wymyślaniu następnych przedmiotów. W kwestii przyrody/biologii to akurat żaden problem dodać w podręczniku coś więcej choćby o tym zachodzeniu w ciążę, o którym mówisz (przecież są tam tematy o układzie rozrodczym itd.), czy przeznaczyć jakąś lekcję na antykoncepcję. Ewentualnie zorganizować jakieś spotkanie z położną, lekarzem, itd. (ja takie miałam). Co sądzę? Że absolutnie nie powinien być obowiązkowy, prawie wszyscy i tak są uświadomieni, wystarczy umieć użyć google'a, aby się wyedukować i sama na pewno bym nie chciała, żeby ktoś mnie zmuszał do kolejnych zajęć z czegoś, z czego i tak wszystko wiem. Wiem, że są wyjątki itepe, itede, ale nie wiem czemu przez ich głupotę konsekwencje ma ponosić cała reszta. Zresztą, jeśli wdż ma wyglądać tak, jak teraz wygląda, to lepiej żeby go wcale nie było.
21exdedo
 
Posty: 1
Rejestracja: 14 cze 2017, 17:47
Lokalizacja: Columbia

Re: Czy według ciebie wychowanie do życia w rodzinie powinno

Postautor: panstaś » 21 cze 2017, 14:51

Myśle że to ważny i potrzebny przedmiot. Nie tylko o biologii sie na nim uczy, ale też o życiu w związku,w rodzinie, w większej grupie. Jak ktoś dobrze ten przedmiot prowadzi to uczniowie dużo z niego moga wynieśc przydatnych rad, bardziej niż z niektórych przedmiotów ;)
panstaś
 
Posty: 11
Rejestracja: 21 cze 2017, 14:32

Re: Czy według ciebie wychowanie do życia w rodzinie powinno

Postautor: Kasandra884 » 08 lip 2017, 9:05

Cały problem polega na tym nie że on jest tylko na tym w jaki sposób jest prowadzony - a jest to robione całkowicie bezmyślnie...
Kasandra884
 
Posty: 1
Rejestracja: 08 lip 2017, 8:10


Wróć do Nowe tematy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 0 gości

cron