X

Brzydki zapach naczyń ze zmywarki

w tym miejscu piszemy o tym czego nie ma, potrzeba założyć nowy temat? pisać tutaj

Brzydki zapach naczyń ze zmywarki

Postautor: zukuke » 25 sie 2017, 15:56

Hej. Może któraś z was miała podobny problem. Gdy umyję naczynia w zmywarce i wstawię je do szafki to po jakimś czasie gdy chce je wyjąć to tak cuchnie z szafki, że aż odrzuca. Nie wiem czego to jest wina. W zmywarce jest sól nabłyszczacz filtr myję raz w tygodniu raz w miesiącu uruchamiam zmywarkę ze specjalnym środkiem do czyszczenia zmywarek i dalej jest to samo. Czy może to być wina tego, że naczynia są stare i raczej nie przystosowane do mycia w zmywarce? Bo te naczynia to są jeszcze z czasów panieńskich mojej teściowej.
zukuke

Re: Brzydki zapach naczyń ze zmywarki

Postautor: Justynka » 07 gru 2017, 14:07

Nie sądzę żeby to była wina garnków. Zwykle takie nieprzyjemne zapachy wychodzą z przyczyn różnych, zwykle drobnych zanieczyszczeń w meblach. Są to przecież miejsca zamknięte, w których znajdują się naczynia nie raz niedosuszone, niedokładnie wytarte i każda kropla wody może stworzyć wilgoć, a jaki ona ma zapach dobrze wiemy. Wiesz, ja w kuchni i nie tylko w kuchni używam środki chemiczne z takiej fajnej serii https://sklep.barwa.com.pl/14-perfect-house gdzieś tak mi przypadły i jestem im wierna od dłuższego czasu, wśród nich jest taki specjalny płyn do mycia takich szafek. Spróbuj nim przemyć meble i zmywarkę, wysusz wszystko dokładnie i zobaczysz, że nieprzyjemny zapach zniknie na zawsze. Naczynia też się odnowią.
Justynka

Wróć do Nowe tematy