X

wysyłanie CV

napisz przez co musiałeś/musiałaś przechodzić a nawet przeczołgiwać się żeby zdobyć pracę

wysyłanie CV

Postautor: kolko » 04 sie 2011, 13:22

Ja mam już dość, wysłałem ponad 150 CV od stycznia i miałem tylko 3 telefony i jedną rozmowę.
Awatar użytkownika
kolko

Re: wysyłanie CV

Postautor: pioter22 » 05 sie 2011, 11:11

popraw CV
Awatar użytkownika
pioter22

Postautor: Stefan » 08 sie 2011, 11:07

poszukaj na stronie, na pewno znajdziesz wiele odnośników do ciekawych stron o CV, ja poprawiłem swój życiorys i w ciągu miesiąca miałem 7 rozmów, teraz pracuję i jest super
Stefan

Postautor: adrian » 13 sie 2011, 23:04

Prawda jest taka, że dokumenty należy wysyłać zawsze, gdy jest ku temu okazja. Inaczej można stracić szansę na ciekawą pracę.
adrian

Postautor: safari2001 » 19 sie 2011, 15:18

Witam
Jeżeli nie macie żadnego pomysłu na szablon i wzór swojego cv polecam bezpłatne szablony:
darmowy generator cv
Awatar użytkownika
safari2001

Postautor: Erwin » 22 sie 2011, 22:18

Jak się wysyła to samo cv do wszystkich to raczej nikłe szanse nawet na rozmowe o pracę, wiem bo też tak na początku robiłem. W necie są setki darmowych wzorów, trzeba tylko się trochę postarać żeby znaleźć, można potem sobie przerobić na własne potrzeby. Ja uważam, że najlepiej jednak samemu napisać. Nikt przecież nie zna nas lepiej niż my sami. A jak totalnie sie nie ma pomysłu to może i warto skorzystać z płatnych porad. Ale dla mnie to raczej strata kasy.
Awatar użytkownika
Erwin

Postautor: kolko » 29 sie 2011, 13:28

Cześć wszystkim
Poprawiłem swój życiorys i "upiększam go" pod każde ogłoszenie. Mieliście rację. Wysłałem 14 w tym miesiącu i zadzwonili z 5 miejsc :). Miałem już nawet 2 rozmowy i może coś wreszcie ruszy.
Pozdrawiam czytających.

p.s.
Czasem faktycznie warto wykreślić parę punktów z CV. Ja swoje z 3 stron skróciłem do 1 i zadziałało.
Awatar użytkownika
kolko

Postautor: Jacek » 02 wrz 2011, 7:39

Już parę dni szukam i nic. Zawsze jakieś płatne portale albo za SMSa albo abonament. Skoro kolega napisał:
Erwin pisze:W necie są setki darmowych wzorów, trzeba tylko się trochę postarać żeby znaleźć

to może się pochwali gdzie niby jest tyle darmowych wzorów?
Awatar użytkownika
Jacek

Postautor: Damian » 16 wrz 2011, 8:01

Też chciałbym zobaczyć te setki darmowych wzorów...
Awatar użytkownika
Damian

Postautor: kolko » 26 wrz 2011, 13:09

Huraaaa !!! Udało się !!! Od października zaczynam. Ciężko było i nikomu nie życzę takiego okresu bez pracy jak ja miałem ale czasem faktycznie warto się zastanowić nad sobą. Niby na bezrobociu miałem na to duuuużo czasu ale sami wiecie, człowiek chce się pochwalić tym co umie. A tu trzeba się pokory nauczyć. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
kolko

Postautor: sterek » 30 wrz 2011, 8:10

No właśnie to jest chore, że CV trzeba "upiększać", podrasowywać i dostosowywać niemal do dziedziny firmy, w której ubiegamy się o pracę.
Do czego my dojdziemy za kilka następnych lat? Ano prawdopodobnie do tego, że CV będzie wyglądało jak bilbord, będą go nam projektować na zlecenie experci graficy itd.
Nie jest to normalne, tudzież racjonalne. Niemniej społeczeństwo pędzi za modą, często nierozumianymi wytyczonymi przez media standardy.
Akceptujemy taki chory porządek rzeczy i nie zdajemy sobie sprawy z tego, że powinno być inaczej. Jak znajdziemy pracę, to cieszymy się, że ją mamy i już zapominamy o w kółko istniejącym około 15% bezrobociu w Polsce. Bo mamy kasę, stać nas na to, na tamto. Nasze myśli są przekierowane na aktywniejszą konsumpcję (niestety często z półki tanich sklepów, np. Biedronka), bo... zarabiamy i mamy z czego wydawać.
Czy jesteśmy dzięki temu szczęśliwsi? Być może, ale wciąż pracujemy (pomimo ogromnego postępu technologicznego) po 8 godzin dziennie. Dosłownie tak jak 60 lat temu, gdy ani komputeryzacja, ani robotyka/automatyzacja nie była tak rozwinięta. I dochodzimy do procesu absurdu, gdyż postęp technologiczny powinien nam usprawnić pracę i ją skrócić, a jest w kółko tak samo. Nic się w tym zakresie nie zmienia. Co najgorsze, nie zmienią tego również politycy ani biznesmeni, do których Severn Suzuki w imieniu Dziecięcej Organizacji do spraw Środowiska Naturalnego, przemówiła na sesji plenarnej w Rio de Janeiro na "Earth Summit" (Szczyt Ziemi) w czerwcu 1992 roku.

Obecnie bazujemy na bardzo przestarzałym modelu systemu ekonomicznego, w którym dochodzi do takich absurdów, jak powoływanie w korporacjach specjalnych sztabów ludzi do pracy nad projektem "Planowanej Żywotności Produktu".

Ja też wysyłam CV, ale to jest niewystarczające. Polecam każdemu spróbować zaaranżować fikcyjną sytuację, w której to Wy jesteście szefami swojej wymyślonej firmy i to Wy potrzebujecie pracowników. Jakie ogłoszenie byście napisali? Jakie oferty i jakie CV (o jakiej treści) byście oczekiwali od potencjalnych pracowników?

Właśnie taka wyzyskująca szopka jest dziś normą. Szkoda :|
Awatar użytkownika
sterek

Postautor: goniec » 20 paź 2011, 8:12

może i chore jest budowanie nowego cv pod każde ogłoszenie ale skuteczne...
Awatar użytkownika
goniec

Postautor: Marek » 16 gru 2011, 15:54

Chyba od uszczegóławiania oferty pracownika to jest list motywacyjny a nie CV. Dlaczego mam zmieniać CV za każdym razem jak wysyłam do innego pracodawcy?
Awatar użytkownika
Marek

Вопрос

Postautor: OwerrapeLek » 18 kwie 2012, 21:58

Hello! Nie widzę warunki korzystania napisali informacji tutaj. Czy mogę skopiować tekst piszesz na swojej stronie [url = http://dogmatchi.ru/ ] dogmatchi.ru [/ url] , jeżeli umieścimy link do Twojej www.mojebezrobocie.pl forum?
Awatar użytkownika
OwerrapeLek

Postautor: derek » 16 maja 2012, 9:42

Na 1 ogłoszenie o pracę i tak kadry dostają po 200 cv. I jak tu wybrać? Myślicie że wszystkie czytają? Kto pierwszy ten lepszy albo ma ładniejsze zdjęcie. Potem i tak pytają znajomych czy nie mają kogoś do pracy.
Awatar użytkownika
derek

Postautor: sashamilek » 08 lis 2013, 15:06

Ja tez zawsze buduje i na co 3 wyslane mam odpowiedz...
sashamilek

Postautor: Ewrybady » 22 lis 2013, 18:19

Nie wysyłam do firm, gdzie nie podaja danych.
Ewrybady

Postautor: klon12 » 10 sty 2014, 15:56

I ja..........
klon12

Postautor: wince » 08 mar 2014, 14:17

Ja również.
wince

Postautor: Oliwka89 » 22 kwie 2014, 10:35

przez długo okres szukałam pracy. Dziesiątki ogłoszeń i wysłanych CV. Ale praktycznie żadnych odpowiedzi. Udało mi się znaleźć pracę ale po znajomości, tak to byłabym cały czas na bezrobociu. Z pensji męża nie wyżyjemy...
Oliwka89

Postautor: 2249 » 23 kwie 2014, 14:18

Oliwka89 pisze:przez długo okres szukałam pracy. Dziesiątki ogłoszeń i wysłanych CV. Ale praktycznie żadnych odpowiedzi. Udało mi się znaleźć pracę ale po znajomości, tak to byłabym cały czas na bezrobociu. Z pensji męża nie wyżyjemy...
Dobre i tyle, ja wysyłałem setki cv i 0 odpowiedzi. :)
2249

Postautor: aurelka.1992 » 28 kwie 2014, 9:20

Ja zanim znalazłam pracę zaczynałam dzień od przeglądania ofert pracy i wysyłania CV i dodatkowo zawsze dołączałam list motywacyjny. Telefony milczały, rzadko pracodawcy oddzwaniają, a do pracy potrzebują, żenada.... Ale w końcu się udało, po trzech miesiącach...
aurelka.1992

Postautor: Czopla » 28 kwie 2014, 9:29

3 miesiące to jeszcze nie tak źle, ja już siódmy miesiąc wysyłam cv za cv i cisza
Czopla

Postautor: indaab » 18 cze 2014, 11:47

Widocznie słabe CV :)
indaab

Postautor: Bzdzislaw007 » 24 cze 2014, 10:03

nooo ja znalazłem pracę po 2tyg od wysłania CV :) dość szybko
Bzdzislaw007

Postautor: Marunos » 18 gru 2014, 20:42

Czasami warto dodać jakiegoś koloru do swojego cv, żeby chociaż trochę się wyróżniał. Nie chodzi mi o to żeby całe tło było jednego koloru ale np jakiś pasek z boku coś w tym stylu ;)
Marunos

Postautor: ammorekss » 16 lut 2015, 18:40

Przez 8 miesiecy byles tylko na 1 rozmowie i wysłałes 150 cv? Wybacz ale zapewne pracy nie szukasz. 150 powinienes dziennie wysyłać.
ammorekss

Postautor: kasiareszke » 18 lut 2015, 14:56

150cv dziennie? Czy to aby nie za duzo? ;d
kasiareszke

Postautor: Kozip » 18 lut 2015, 20:16

Ja niestety codziennie wysyłam do różnych firm CV, bo szukam pracy już po prosty gdziekolwiek. Jednak nie ma żadnego odezwu, sam nie wiem dlaczego... myślę że to moje CV nie jest takie złe, a i tak nie mogę znaleźć żadnej pracy...
Kozip

Postautor: marion » 01 kwie 2015, 15:46

Ja się zarejestrowałam na rekrutacyjna rewolucja i pracodawca sam się ze mną skontaktował. Polecam :)
marion

Postautor: grenium43 » 04 kwie 2018, 8:59

Moim zdaniem nie ilość się liczy a jakość. Też kiedyś jak miałem małe doświadczenie to wysyłałem tak masowo CV. Jak teraz mam szkolenia, studia i staż, to zupełnie inaczej sprawa wygląda. Z reszta nie jestem też zainteresowany każdą pierwsza lepsza ofertą.
Awatar użytkownika
grenium43

Postautor: KaziK5 » 04 kwie 2018, 15:58

Jak ktoś ma problem z napisaniem CV to tutaj https://list-motywacyjny.pl/ jest bardzo praktyczny kreator CV i listów motywacyjnych. Masowe wysyłanie aplikacji na pewno mądre nie jest – do wszystkiego trzeba podchodzić indywidualnie.
Awatar użytkownika
KaziK5

Postautor: dark2019 » 31 sty 2019, 2:05

Ja raz dostarczyłem CV do pracodawcy i od razu zgodzili się na przyjęcie. Było to zwykłe "brzydkie" CV, bez żadnych upiększeń i treściowo też ubogie. Zdziwiłem się, bo chodziło o stanowisko biurowe, a kiedyś myślałem, że do wszelakiej pracy biurowej zawsze jest rozmowa kwalifikacyjna. To był zakład pracy chronionej, ale i tak się zdziwiłem, że na biurowe przyjęli bez rozmowy kwalifikacyjnej. Gdyby nie późniejsza choroba, to może miałbym przedłużoną umowę i dalej tam pracował. A obecnie nie ma przyjęć do tamtej firmy.

adrian pisze:Prawda jest taka, że dokumenty należy wysyłać zawsze, gdy jest ku temu okazja. Inaczej można stracić szansę na ciekawą pracę.

Dokumenty powinno się wysyłać/dostarczać tam, gdzie czuje się na siłach w zakresie obowiązków. Ktoś, kto na przykład z ledwością dźwiga 5 kilo, to decydowanie nie powinien wysyłać/dostarczać CV na stanowiska, gdzie trzeba dźwigać, bo nawet jakby się trafił pracodawca, który by zatrudnił bez sprawdzania kandydata, to taka osoba bardzo szybko wyleci z hukiem.
Im ktoś więcej umie/jest zdolny się nauczyć, tym więcej CV może wysłać/dostarczyć. Im ktoś mniej umie/jest w stanie się nauczyć, tym mniej CV może wysłać/dostarczyć. Jeden może wysłać w miesiącu kilkaset, drugi np. tylko 10.
Awatar użytkownika
dark2019

Wróć do o szukaniu pracy