X

Koronawirus a szukanie pracy/bezrobocie

napisz przez co musiałeś/musiałaś przechodzić a nawet przeczołgiwać się żeby zdobyć pracę

Koronawirus a szukanie pracy/bezrobocie

Postautor: Cordelia20 » 08 kwie 2020, 19:36

Cześć forumowicze,
Jak u was sytuacja w związku z pandemią? Jestem osobą bezrobotną od stycznia tego roku. Przez pierwsze 2 msc. szukałam pracy trochę wybrzydzając, no bo jest rynek pracownika i znajdę coś lepszego, w momencie kiedy uczestniczyłam w dwóch naprawdę ciekawych rekrutacjach, wprowadzono obostrzenia przez które wiele firm nie rekrutuje lub zatrzymało rekrutacje. Miałam pierwsze rozmowy online, ale nie wiem czy coś z tego będzie. Co robicie w tej sytuacji? Czy ktoś się do was odzywa? I kiedy się to wszystko skończy...
Awatar użytkownika
Cordelia20

Re: Koronawirus a szukanie pracy/bezrobocie

Postautor: Zdzichu » 15 kwie 2020, 20:18

Hej!
To prawda, że sytuacja praktycznie z dnia na dzień zmieniła się o 180 stopni. Jeszcze niedawno rynek należał do nas, a teraz część zakładów bezpowrotnie upadnie. Można sobie tylko wyobrazić ile będzie wynosiło bezrobocie po tym wszystkim. U mnie na przykład pracodawca zwolnił część osób, a tym którzy zostali zaproponował obniżenie etatu do 4/5. Oczywiście jednocześnie wymaga od nas aby każdy pracował za dwóch. :D
No ale oczywiście nie można wszystkiego widzieć w czarnych barwach. Wiele gałęzi gospodarki faktycznie ucierpi, ale ciężko jest mówić o całkowitym zastoju, kiedy na przykład takie sklepy, kilka dni z rzędu wyrabiały 300% normy. :D
Jestem obecnie na wypowiedzeniu i intensywnie szukam nowego miejsca pracy. Oczywiście nie jest łatwo, ale kiedy się nad tym zastanowiłem, doszedłem do wniosku że to dobra okazja żeby przyjrzeć się samemu sobie. Odpowiedzieć na takie pytania jak: co zostawiam za sobą; gdzie zmierzam? Zrobiłem parę testów osobowości żeby lepiej się poznać (np. takich jak tutaj: http://perso.in/blog/jak-osobowosc-pomoze-w-rozwoju-twojej-kariery/ ) i poważnie myślę o przebranżowieniu się.
Trzeba mieć nadzieję! Przecież wiecznie już tak nie będzie. ;)
Zdzichu

Postautor: Eryk54 » 17 kwie 2020, 15:50

Jeśli chcecie znaleźć dobry środek do ochrony przed koronawirusem to polecam https://alcosilver.pl/ . Ja używam go do odkażania dłoni, jets to srodek biobójczy, a dodatkowo nie podrażnia dłoni bo ma glicerynę i aloes w składzie, więc pielęgnuje też skóre. Polecam kupić w różnych rozmiarach, duże opakowanie np. do domu a małe do samochodu.
Eryk54

Postautor: Shyanne » 22 lip 2020, 10:10

Nie lubię żadnych kredytów, staram się polegać tylko na swojej sile. Kiedy byłem w dekrecie, grałem w gry online i na to właśnie zasłużyłem. To było wygodne, można usiąść z dowolnego urządzenia w domu i gdziekolwiek się chce, w zasadzie. Możesz dostać dobrą wygraną, więc warto spróbować.
Shyanne

Postautor: janmaria227 » 28 wrz 2020, 11:57

Teraz jest dużo ofert pracy zdalnej. Oczywiście, nie w każdym zawodzie da się pracować zdalnie. Ja akurat znalazłem pracę zdalną na pełen etat.
janmaria227

Postautor: bartekmed » 25 lis 2020, 20:46

Martwił bym się bardziej tym co nam grozi, czyli skutkom ubocznym covida. Z tego co wiem już coraz więcej osób narzeka na stan zdrowia będąc już po przechorowaniu koronawirusa. Ludzie szukają pomocy ponieważ nie radzą sobie z dusznościami i ogólnie z regeneracje po chorobie. czas wprowadzić jakieś rehabilitacje pocovidowe.
bartekmed

Postautor: sylwia321 » 04 gru 2020, 11:12

Słyszał ktoś z Was może o firmie zatrudniającej do szycia maseczek? Mam w domu dwie maszyny do szycia i mogłabym podjąć pracę związaną z szyciem maseczek. Myślicie, że ma to jeszcze sens? Czy ze względu na niskie już koszty maseczek jest to nieopłacalne?
sylwia321

Wróć do o szukaniu pracy