X

14 lat stażu jako bezrobotny

co czuje człowiek, który nie może znaleźć pracy przez dłuższy okres czasu, jak sobie radzić ze stresem, skąd brać środki na życie, co robić żeby nie spaść na dno, czy warto iść do psychologa

14 lat stażu jako bezrobotny

Postautor: Damiano » 26 lis 2012, 0:44

Ja już blisko 14 lat piastuje stanowisko bezrobotnego po skończeniu szkoły zarejestrowałem się w PUP i niestety tak zostało już po dzisiejszy dzień
Awatar użytkownika
Damiano

Re: 14 lat stażu jako bezrobotny

Postautor: dziadek » 26 lis 2012, 8:37

to się nazywa chroniczne bezrobocie, współczuję
Awatar użytkownika
dziadek

Postautor: Damiano » 26 lis 2012, 15:28

Dokładnie chroniczne - taki lej nie sposób zatkać nawet oszukując w cv czy w inny sposób po prostu pracodawcy takich osób nie chcą zatrudniać nawet przez PUP-y a praca czy jakaś fucha na czarno to nie rozwiązanie problemu ale u nas niestety tak jest bardzo ciężko i bardzo dużo osób korzysta z opieki społecznej popadają najczęściej w alkoholizm czy konflikt z prawem ja tam jeszcze daje rady ale każda zima to walka o przetrwanie...
Awatar użytkownika
Damiano

Postautor: magistyra » 06 gru 2012, 14:06

A nie możesz na czas „zimy” zgłosić się np. do wykładania towaru? Jak wpiszesz w wyszukiwarkę hasło: wykładanie towaru lub merchandiser praca (bo tak to się teraz nazywa) to od razu wyświetli ci się kilka agencji, które poszukują osób do takiej pracy. A praca nie jest zła, gdyż wykładasz często towar tylko konkretnych firm, a nie wszystkich. Więc pracujesz dla danej firmy, a nie całego hipermarketu.
Awatar użytkownika
magistyra

Postautor: Damiano » 07 gru 2012, 20:27

Jestem równolegle zerejestrowany od paru lat w kilku agencjach pracy tymczasowej i nic cisza, co do wykładania towaru nic przeciwko niemam niestety z tego co widze u nas wolą nastalatków lub studentów jako osoby uczące się starsi nie mają szans.
Awatar użytkownika
Damiano

Postautor: sara » 11 gru 2012, 9:33

Starsi dziś maja naprawdę małe szanse na dobra pracę. Nawet ci co pracują na umowę kiedy zbliża się okres ochronny żegnają się z pracą i jak maja dotrwać do emerytury? Teraz liczy się tylko zysk.
sara

Postautor: Damiano » 12 gru 2012, 0:00

Do jakiej emerytury.... jałmużny, najpierw trzeba dożyć a potem za te grosze przeżyć...
Awatar użytkownika
Damiano

Postautor: sara » 13 gru 2012, 12:28

Lepiej tego nie dożyć.
sara

Postautor: frykas » 17 gru 2012, 14:47

Damiano ale co komletnie dokumentnie nic? Chociaż jakaś tymczasówka w byle fabryce, na taśmie, no cokolwiek żeby wypełnić dzirę w życiorysie.
Nie aplikuj przez internet, bo faktycznie w ten sposób nie masz szans. Rekruter pierwsze to popatrzy w twoje CV i mu szczęka opadnie. Musisz iść na tzw "gębe" i nie prosić ale oferować swoją pomoc, usługi.
frykas

Postautor: Damiano » 17 gru 2012, 23:23

Frykas dokładnie totalnie nic temat agencji pracy tymczasowych już zdarty i porysowany jak stara płyta cd, w tym temacie nie tylko ja sie "wyłożyłem" ale też kilku moich doradców zawodowych z PUP-a. Za niedługo zaczynam kolejny cykl z doradcą zawodowym stworzymy kolejny indywidualny plan działania zresztą miałem ich już sam niewiem powiem dużo ale.... co tam może akurat się uda tym razem
Awatar użytkownika
Damiano

Postautor: frykas » 18 gru 2012, 22:00

Damiano pisze:Frykas dokładnie totalnie nic temat agencji pracy tymczasowych już zdarty i porysowany jak stara płyta cd, w tym temacie nie tylko ja sie "wyłożyłem" ale też kilku moich doradców zawodowych z PUP-a. Za niedługo zaczynam kolejny cykl z doradcą zawodowym stworzymy kolejny indywidualny plan działania zresztą miałem ich już sam niewiem powiem dużo ale.... co tam może akurat się uda tym razem

Troche trudno mi to sobie wyobrazić, tak długi okres, a zawsze myślałem, że wyobraźnię mam szaloną...
Doradca jak sama nazwa wskazuje może ci tylko to czy tamto podpowiedzieć, lepiej lub gorzej. Jeśli rady kilku nie dały dobrego efektu, to znaczy że szukać trzeba z innej strony. Oczywiście zakładam, że do wszystkich uzyskanych rad się zastosowałeś a nie zostały tylko na papierze.
Ja byłem tylko 2x u jednego doradcy ale te spotkania wiele mi dały, bo bardziej uświadomiłem sobie to co mogę robić. Chłopak chociaż młody rok po studiach, to dał mi nieco do myślenia. Pomógł mi z moim CV, bo dotąd wysyłałem wszędzie prawie jednakowe CV gdzie wpisywałem dokładnie wszystko, a to był błąd. Pracodawcę, który poważnie myśli o zatrudnieniu kogoś, bardziej zainteresuje tzw funkcjonalne CV no i z jakimś przejrzystym nieco oryginalnym design'em. Po tamtej modyfikacji moich dokumentów zauważyłem, że dzwonią częściej z propozycjami spotkań. Moim natomiast problemem jest to, że na spotkaniach nie wypadam zbyt przebojowo, nie mam nawijki, nie umiem wciskać bajeru. Na taki mankament doradca nie pomoże, trzeba to w sobie jakoś wytrenować samemu. Albo mieć nie lada szczęście trafić do pracodawcy, który się tym nie przejmie i da ci szansę.
frykas

Postautor: sara » 19 gru 2012, 14:33

frykas pisze:
Damiano pisze: Albo mieć nie lada szczęście trafić do pracodawcy, który się tym nie przejmie i da ci szansę.

Gdzie takich szukać. Nie jest w życiu łatwo o prace trzeba się naprawdę na męczyć by zdobyć dobra pracę.
sara

Postautor: frykas » 19 gru 2012, 20:59

Ja nie sądze żeby zdobycie "dobrej pracy" było ściśle związane z poniesionymi wysiłkami. W idealnym świecie tak być powinno, człowiek się najpierw uczy, dostaje pracę według swojego wykształcenia i zaleznie od tego jak ciężko pracuje tyle ma różnych dóbr. Ale przecież tak nie jest, świat jest, no sami wiecie jaki. Jeden staje na głowie żeby dostać jakąkolwiek pracę a i tak jej nie dostaje, a inny nawet gimnazjum nie kończy i go przyjmują z otwartymi rękami. Jeszcze inny wystarczy, że się urodzi w odpowiedniej rodzinie i choćby stawał na głowie i pokazywał jaki z niego leń, to pracę i tak będzie miał do końca życia.
frykas

Postautor: Damiano » 21 gru 2012, 17:03

Frykas masz racje świat jest jaki jest... Byłem i jednak kolejnego IPD nie będzie tym razem to tylko "jednorazowe" spotkanie.
Awatar użytkownika
Damiano

Postautor: celestia » 04 sty 2013, 12:57

frykas pisze:Ja nie sądze żeby zdobycie "dobrej pracy" było ściśle związane z poniesionymi wysiłkami. W idealnym świecie tak być powinno, człowiek się najpierw uczy, dostaje pracę według swojego wykształcenia i zaleznie od tego jak ciężko pracuje tyle ma różnych dóbr. Ale przecież tak nie jest, świat jest, no sami wiecie jaki. Jeden staje na głowie żeby dostać jakąkolwiek pracę a i tak jej nie dostaje, a inny nawet gimnazjum nie kończy i go przyjmują z otwartymi rękami. Jeszcze inny wystarczy, że się urodzi w odpowiedniej rodzinie i choćby stawał na głowie i pokazywał jaki z niego leń, to pracę i tak będzie miał do końca życia.

Dokładnie dobra pozycja w społeczeństwie robi swoje. Dobry start dużo daję. Jest się ustawionym na całe życie.
celestia

Postautor: bezrobociak » 11 sty 2013, 22:44

Jakim cudem przez 14 lat nie znalazłeś pracy? Dla mnie to szok i co w PUP byłeś i nigdzie więcej nic nie szukałeś? To za co Ty żyjesz?
bezrobociak

Postautor: Damiano » 14 sty 2013, 21:10

Szukam i solidnie współpracuje z PUP sam proszę o skierowania i konkuruje o staże kursy kilka zrealizowanych programów IPD plus Agencje Pracy Tymczasowej i inne przeróżności a żyje dzięki "dobrym ludziom" .
Awatar użytkownika
Damiano

Postautor: kotek » 15 sty 2013, 13:42

Damiano, dla Ciebie pracą stało się szukanie pracy... Olej UP i naucz się jakiegoś zawodu...
Awatar użytkownika
kotek

Postautor: Damiano » 15 sty 2013, 13:56

Dokładnie też tak myślałem i już dawno temu po kolei uzyskałem dokumenty uprawnienia jako przekwalifikowanie się na kilka zawodów oczywiście w czasie rozłożone. Ot po prostu jak jeden nie wypalił to znów zmieniłem itd. Jak widzisz nawet wyuczenie w kilku zawodach nie daje żadnej pewności co do skutku. Co do PUP faktycznie na wiele oni się nie przydają i to było wiadome już dawno choć były pozytywne przebłyski
Awatar użytkownika
Damiano

Postautor: Savana » 15 sty 2013, 15:24

To chyba jakaś kpina naprawdę niby robiłeś i robisz wszystko a nic z tego nie masz może nie myśl tyle i się uda. Nie rozumiem jak można tyle lat uczyć się szukać i nie zaleście. Coś chyba sobie kpisz z tego. Sory ale do ulotek biorą wszystkich i że ty się tam nie załapałeś w to nie uwierzę.
Savana

Postautor: Damiano » 15 sty 2013, 19:55

Savana pisze:To chyba jakaś kpina naprawdę niby robiłeś i robisz wszystko a nic z tego nie masz

To nie kpina tylko smutny fakt. Zresztą u nas taki los podziela wiele osób nie czuje się jakimś odmieńcem

Savana pisze:Nie rozumiem jak można tyle lat uczyć się szukać i nie zaleście.

Niestety są takie realia i czasem to się w głowie nie mieści niestety rzeczywistość jest brutalna.

Savana pisze:Sory ale do ulotek biorą wszystkich i że ty się tam nie załapałeś w to nie uwierzę.

Jednak nie biorą wszystkich i nie musisz mi wierzyć
Awatar użytkownika
Damiano

Postautor: mariajanowska » 04 kwie 2013, 22:31

Musisz się przełamać,im więcej odbędziesz rozmów, tym łatwiej będzie Tobie przechodzić następne. Jeżeli nic nie robisz,to może na początek spróbuj popracować jako praktykant, poproś o możliwość nauki w jakimś zakładzie. Skoro i tak nie pracujesz, to może być jakaś szansa. Zostaje jeszcze wyjazd za granicę,poszukaj w agencjach w ogłoszeniach
mariajanowska

Postautor: Damiano » 09 kwie 2013, 14:51

Nie czuje się żebym musiał się przełamywać oporów nie mam przed rozmowami, miałem je 100 200 któż by zliczył statystyka czasem może dołować więc jej nie prowadzę. W moim wieku jako praktykantów tu nie biorą mają z czego wybierać z młodzieży a wyjazd za granicę odpada niestety...
Awatar użytkownika
Damiano

Postautor: Savana » 10 kwie 2013, 14:20

Damiano przyznaj się w końcu że to wszystko nie prawda i jaja sobie robisz. Nawet pewnie nie myślałes że ten wontek sie aż tak rozkręci.
Savana

Postautor: Savana » 10 kwie 2013, 14:22

Ale na komputerach to ty się nieźle znasz może w tym czegoś poszukasz.
Savana

Postautor: Damiano » 10 kwie 2013, 19:44

Nie robię sobie jaj, myślisz że by mi się tak chciało "drukować" posty na forum tutaj niema nic fikcji opisuje rzeczywistość. Na komputerach średnio na jeża żeby byc fachowcem w tej dziedzinie trzeba to mieć jako hobby albo po takiej szkole być.
Awatar użytkownika
Damiano

Postautor: tutko88 » 14 kwie 2013, 12:09

Serio nie robiłeś przez 14 lat nic a nic ? :|
tutko88

Postautor: Damiano » 15 kwie 2013, 11:09

Wręcz odwrotnie robiłem i robię dużo rzeczy ba powiedział bym mnóstwo, ale aktywność ta niestety nie jest pracą.
Awatar użytkownika
Damiano

Postautor: hector55 » 16 kwie 2013, 22:43

Co Ty człowieku robiłeś 14-lat ?
hector55

Postautor: giza99 » 19 kwie 2013, 19:26

Staż naprawdę ciekawy :P
giza99

Postautor: zdzislaw » 28 kwie 2013, 17:24

Wez sie za siebie. Lepiej pozno niz wcale. Jak mozna 14 lat do roboty nie chodzi? to sie w glowie nie miesci.
http://www.damtox.pl
Awatar użytkownika
zdzislaw

Postautor: Damiano » 04 maja 2013, 11:45

Twoja sprawa jak ci się to nie mieści w głowie są ludzie po ponad 20-lat bez pracy...
Awatar użytkownika
Damiano

Postautor: Tygrys » 06 maja 2013, 11:41

sara pisze:Lepiej tego nie dożyć.

O rany, zaraz tam nie dożyć... Może po prostu trzeba trochę wiary w siebie i optymizmu.. Jak nas widzą tak nas piszą, przecież... Każdemu może być ciężko, ale nie trzeba zaraz myśleć o samobóju... Ucieczki wcale nie są rozwiązaniem. Pomyśl o zmianie czegoś na lepsze, zacznij od siebie i może poczujesz się lepiej. Może jakaś zmiana zawodu na inny niż do tej pory, a tym bardziej że za darmo też można w tym kraju coś osiągnąć. Wystarczą chęci! Spróbujcie zapisać się nie na kosztowny kurs, ale do szkoły dla dorosłych by mieć jakiś zawód na czasie! Jakaś logistyka, albo reklama, może bhp i od czegoś zaczniecie..

Piszecie, że starszym jest trudno, nam młodym też nie zawsze różowo wokoło, ale stać w miejscu nie można.
Awatar użytkownika
Tygrys

Postautor: sebmroz » 27 cze 2013, 10:01

Ostatnio czytałem o osobie, która jest bezrobotna od 25 lat. Na początku lat 90 straciła prace i od tamtego czasu pozostała bez zajęcia. Nie mając pracy nawet 2 lata jesteśmy niejako wykluczeni z rynku pracy, nie wspominając już o tak długoletnim bezrobociu. Należy robić wszystko, aby temu zapobiec. W takim przypadku nawet wolontariat czy praca tylko dla zdobycia jakiegoś doświadczenia pomoże uchronić od stagnacji, wycofania itd.
sebmroz

Postautor: Matias77 » 28 cze 2013, 16:24

W moim odczuciu, jak ktoś chce znaleźć pracę, to na pewno jakąś znajdzie... Niekoniecznie będzie to robota marzeń, ale na pewno da się coś wygrzebać...
Matias77

Postautor: Damiano » 24 sie 2013, 15:49

Niekoniecznie napewno...
Awatar użytkownika
Damiano

Postautor: celestia » 27 sie 2013, 13:50

Zapraszam na nowy portal gdzie wszyscy zainteresowani tematyka ezoteryczną mogą spotkać się na darmowym czacie lub tez obejrzeć darmowe wykłady prowadzone przez doradców. Jest również możliwość powróżenia sobie z kart tarota i wiele innych. http://astrokamera.pl/
Może tam odnajdziesz powołanie...
celestia

Postautor: MichalCzer » 28 sie 2013, 11:31

to niezły kawał czasu
MichalCzer

Postautor: bubulek24 » 02 wrz 2013, 13:23

oj, ale to się chyba ktoś bardzo starał, żeby przez taki kawał czasu nie znaleźć pracy ;)
bubulek24

Postautor: konfirmata » 05 wrz 2013, 13:05

albo ktoś tu bajeruje, albo postanowił zostać bezrobotnym do końca życia i świetnie mu to idzie
konfirmata

Postautor: melonik24 » 16 wrz 2013, 14:24

łooooo, nie wiem czy gratulować czy współczuć; i przez cały ten czas pobierasz zasiłek?!
melonik24

Postautor: mariajanowska » 03 paź 2013, 12:20

melonik24 pisze:łooooo, nie wiem czy gratulować czy współczuć; i przez cały ten czas pobierasz zasiłek?!

Jak Ty to sobie wyobrażasz, że przez 14 lat nasza RP płaci mu zasiłek? Ja przepraszam, ale tu nie Ameryka :)
mariajanowska

Postautor: szyszka » 06 paź 2013, 13:24

to smutne :(
szyszka

Postautor: sebmroz » 07 paź 2013, 7:34

Damiano pisze:Ja już blisko 14 lat piastuje stanowisko bezrobotnego po skończeniu szkoły zarejestrowałem się w PUP i niestety tak zostało już po dzisiejszy dzień

I jak z pracą? Zmieniło się coś w tej kwestii? Mam nadzieję, że tak :(
sebmroz

Postautor: Ginewra » 10 paź 2013, 9:17

Szczerze mówiąc to ciężko sobie wyobrazić, jak można nie pracować14 lat. Przecież można nawet wykonywać najprostsze prace fizyczne, wykładać towar w marketach itp.
Ginewra

Postautor: sebmroz » 10 paź 2013, 10:21

Ginewra pisze:Szczerze mówiąc to ciężko sobie wyobrazić, jak można nie pracować14 lat. Przecież można nawet wykonywać najprostsze prace fizyczne, wykładać towar w marketach itp.

Ostatnio było "głośno" o osobie bezrobotnej już 25 lat...
sebmroz

Postautor: gustawS » 19 paź 2013, 12:42

14 lat i caly czas aktywnie szukasz pracy? Cos jest nie tak..
gustawS

Postautor: wykalaczajana » 19 paź 2013, 19:15

Zrób sobie uprawnienia na wózki widłowe - wszędzie tego szukają...
wykalaczajana

Postautor: ZuzkaRaj » 20 paź 2013, 9:38

Nie wierze by 14 lat...
ZuzkaRaj

Postautor: tygryskowaneta » 23 paź 2013, 14:01

A dlaczego tyle nie pracujesz?
tygryskowaneta

Następna

Wróć do depresja