X

Franczyza w dużym mieście

warto czy nie warto, skąd pomysły, skąd wziąć pieniądze na start

Franczyza w dużym mieście

Postautor: powaznypan » 20 paź 2013, 14:51

Witajcie. Mieszkam w jednym z największych miast w Polsce. Konkurencja jest tu spora, ale też sporo jest możliwości. Chcę wreszcie stanąć na nogi i pomyśleć nad jakimś biznesem. Skłaniam się ku franczyzie. Wybrałem branżę medyczną, bo wydaje mi się najpewniejsza w dzisiejszych czasach. Zainteresowałem się ofertą Evitum, bo już wiele osób im zaufało i z tego co wiem nie żałują. A Wy co myślicie?
powaznypan

Re: Franczyza w dużym mieście

Postautor: tymi88 » 04 lis 2013, 18:47

We franczyzie trzeba miec pieniadze na start i to jest problem na ogół
tymi88

Postautor: GrabowskaM » 24 mar 2014, 13:29

Niekoniecznnie...
GrabowskaM

Postautor: ewelina70 » 14 kwie 2014, 21:38

Franczyna to najpierw inwestycja taka prawda , a później haracz co miesiąc.
ewelina70

Postautor: rydej » 15 kwie 2014, 8:19

Jak jest z miejscem ? Bo wiem że wyposażenie to firma załatwia tak ? Oni biorą miesięcznie jakiś % zysków czy jak?
rydej

Postautor: krolkier » 30 maja 2014, 7:22

To nie jest typowa franczyzna ale partnerów do współpracy handlowej poszukuje obecnie hurtownia PUH KA-JA która oferuje popularne produkty dla branż farmaceutycznych, perfumeryjnych i erotycznych. Szukają odbiorców na rynku krajowym i zagranicznym. Przy czym oferują korzystne warunki współpracy:
- marże na rynku detalicznym od 100 do 200% (czyli nawet przy małym obrocie dochód może być pokaźny);
- odroczenie płatności;
- umożliwiają zwrot produktów do 6mc - jeżeli uznasz, że biznes jest nie opłacalny. Ryzyko strat finansowych jest więc minimalne.
- artykuły posiadają dobrą oprawę marketingową: zdjęcia, szczegółowe opsiy, filmy, prezentacje, banery, animacje 3D i są rozpoznawalne przez klientów (np Love Desire).
Tutaj znajdziesz ich witrynę: www.eromed.pl/kontakt.html
krolkier

Postautor: anna80 » 11 cze 2014, 21:21

Dokładnie jak to wygląda. Ile musimy im dać na start i jak jest miesięcznie?
anna80

Postautor: dionisio » 03 lip 2014, 11:40

pomysł dobry lecz zastanawiam się ile można na czysto miesięcznie wyjść
dionisio

Postautor: marr » 01 sty 2015, 17:53

Ja szukam franczyzy, ale takiej gdzie na starcie nie trzeba za dużo inwestować. Te warunki mnie zainteresowały, może ktoś ma doświadczenie w branży ubezpieczeniowej i może się wypowiedzieć?
http://cuk.pl/wspolpraca/otworz_placowke_cuk
marr

Postautor: Konfucjusz111 » 07 sty 2015, 13:54

Ciężko powiedzieć czy taka franczyza medyczna miała by szansę powodzenie, jeżeli jest tak jak mówisz duża konkurencja. Musiałbyś znaleźć osiedle gdzie jest mało aptek :)
Konfucjusz111

Postautor: Krzy » 30 sty 2015, 17:43

Co do Cuk to firma jest znana, ma wyrobioną renomę więc będzie Ci łatwiej na starcie.Przy franczyzie to połowa sukcesu.A ubezpieczenia wydają mi się intratnym zajęciem. Zajrzałem z ciekawości na te warunki współpracy i zaciekawiło mnie, że nie wymagają dużego wkładu własnego na starcie. 15 tysięcy to jest taka kwota, że nie trzeba brać kredytu żeby otworzyć własną placówkę, to duży atut.
Krzy

Postautor: marr » 26 lut 2015, 10:20

Jeszcze jest możliwość pracy jako niezależny doradca, wysłałem do cuk swoje zgłoszenie na obie formy współpracy.Może na początek taka działalność byłaby dla mnie wygodniejsza, bo nie trzeba inwestować żadnych pieniędzy.
marr

Postautor: Es88 » 24 kwie 2015, 15:55

marr pisze:Ja szukam franczyzy, ale takiej gdzie na starcie nie trzeba za dużo inwestować. Te warunki mnie zainteresowały, może ktoś ma doświadczenie w branży ubezpieczeniowej i może się wypowiedzieć?

Mój znajomy prowadzi multiagencję cuk, mogę go podpytać.Z tego co wiem to myśli o otwarciu drugiej placówki więc chyba to dochodowy interes.
Es88

Postautor: mburza89 » 24 kwie 2015, 19:29

Ja najbardziej franczyza w dużym mieście się opłaca.
mburza89

Postautor: Krzy » 01 cze 2015, 10:09

marr pisze:Jeszcze jest możliwość pracy jako niezależny doradca, wysłałem do cuk swoje zgłoszenie na obie formy współpracy.Może na początek taka działalność byłaby dla mnie wygodniejsza, bo nie trzeba inwestować żadnych pieniędzy.

Jesteś już może po rozmowie? Też jestem zainteresowany pracą jako niezależny doradca, czy wiesz coś więcej na temat tych warunków o których piszą na stronie? Wypisałem te, które mnie najbardziej zaciekawiły

"Naszym Niezależnym Doradcom proponujemy:
Atrakcyjne, prowizyjne wynagrodzenie
Uproszczony system rozliczeń zawartych polis
Doradcom udzielamy merytorycznego wsparcia oraz przeprowadzamy szkolenia z zakresu sprzedaży ubezpieczeń oraz wiedzy o produktach
Doradca otrzymuje program komputerowy dający możliwość szybkiej i precyzyjnej kalkulacji oraz porównania ofert
Zapewniamy Doradcom ubezpieczeniową ochronę pod skrzydłami zbiorowej polisy OC multiagenta "
Krzy

Postautor: erykk » 15 wrz 2015, 19:04

Cóż, dobrze wybrana franczyza to chyba najpewniejszy pomysł na biznes. Dostajesz co najważniejsze, czyli know-how. Przy odrobinie wiedzy oraz inwestycji powinno się udać.
erykk

Postautor: marr » 18 wrz 2015, 20:13

Krzy pisze:
marr pisze:Jeszcze jest możliwość pracy jako niezależny doradca, wysłałem do cuk swoje zgłoszenie na obie formy współpracy.Może na początek taka działalność byłaby dla mnie wygodniejsza, bo nie trzeba inwestować żadnych pieniędzy.

Jesteś już może po rozmowie? Też jestem zainteresowany pracą jako niezależny doradca, czy wiesz coś więcej na temat tych warunków o których piszą na stronie? Wypisałem te, które mnie najbardziej zaciekawiły

"Naszym Niezależnym Doradcom proponujemy:
Atrakcyjne, prowizyjne wynagrodzenie
Uproszczony system rozliczeń zawartych polis
Doradcom udzielamy merytorycznego wsparcia oraz przeprowadzamy szkolenia z zakresu sprzedaży ubezpieczeń oraz wiedzy o produktach
Doradca otrzymuje program komputerowy dający możliwość szybkiej i precyzyjnej kalkulacji oraz porównania ofert
Zapewniamy Doradcom ubezpieczeniową ochronę pod skrzydłami zbiorowej polisy OC multiagenta "

Tak już pracuję jako niezależny doradca.Szkolenia były dwa, bardzo fajnie prowadzone.Wiem,że jeszcze jakieś ma być.Program jest łatwy do ogarnięcia, poza tym jak czego nie wiesz to spokojnie można zadzwonić, zawsze pomagają:)
marr

Postautor: Gryczmanka » 02 lis 2015, 15:14

Jeśli lokal miałby się mieścić w dobrej lokalizacji, to jak najbardziej może być to dobry pomysł. Lepiej mieć swój, ale skoro nie wszyscy mają taką możliwości, to franczyza też jest dobra opcją.
Gryczmanka

Postautor: JustynaT » 07 lis 2015, 17:20

marr pisze: Tak już pracuję jako niezależny doradca.Szkolenia były dwa, bardzo fajnie prowadzone.Wiem,że jeszcze jakieś ma być.Program jest łatwy do ogarnięcia, poza tym jak czego nie wiesz to spokojnie można zadzwonić, zawsze pomagają:)

Na targach franczyzy w Warszawie przy stoisku CUK też właśnie przekonywali,że opanowanie programu nie jest trudne, czyli prawda:)
JustynaT

Postautor: Sawka » 07 sty 2016, 9:21

Ja to chciałabym otworzyć jakąś gastronomię gdzie można kupić niedrogo coś smacznego. Taka spaghetteria Makarun mogłaby się sprawdzić jako dochodowy, stały zarobek. Tylko trzeba poszukać dobrego miejsca gdzie jest spory ruch. Najlepiej gdzie są uczelnie albo może przy jakiej dużej galerii.
Sawka

Postautor: goska96 » 07 sty 2016, 11:57

Zasadniczo niezależnie od tego na jaki biznes kto się zdecyduje, musi pamiętać o wielu ważnych kwestiach. Nie tylko miejsce ma znaczenie, ale również cała organizacja zarówno wewnętrzna firmy (np. posiadanie odpowiedniego oprogramowania takiego jak http://simple.com.pl/produkty/simple-erp/korzysci/), ale również analiza konkurencji, chęć wyróżnienia się na jej tle, reklama i marketing. Wiadomo - na początku mało kto o tym myśli, ale moim zdaniem to właśnie od tych rzeczy powinno się zacząć, bo inaczej wszystko pójdzie nie tak, jakbyśmy się tego spodziewali.
goska96

Postautor: atomk » 06 cze 2017, 7:34

marr pisze:Ja szukam franczyzy, ale takiej gdzie na starcie nie trzeba za dużo inwestować. Te warunki mnie zainteresowały, może ktoś ma doświadczenie w branży ubezpieczeniowej i może się wypowiedzieć?

Zainteresowała mnie ta franczyza.Małe koszty wejścia i z tego co czytam cuk zapewnia duże wsparcie.Chyba to jakaś szansa żeby się w końcu przekwalifikować. Dobrze że nie jest wymagane doświadczenie w sprzedaży ubezpieczeń, że wszystkiego uczą.
Awatar użytkownika
atomk

Postautor: jaro » 28 wrz 2017, 14:10

Franczyza jest dobrą formą na własną działalność, polecam.
W moim przypadku zdała egzamin całkowicie dla tego zachęcam każdego kto myśli o takiej opcji. Dobrze jest tylko zapoznać się z warunkami prawidłowej umowy (mi pomógł
http://www.lexagit.pl/co-powinna-zawierac-umowa-franczyzy/ ) a reszta już należy do nas. Jak do tego czasu idzie mi dobrze i mam nadzieję, że tak będzie dalej.
jaro

Postautor: Gość » 10 paź 2017, 9:16

Krzy pisze:Co do Cuk to firma jest znana, ma wyrobioną renomę więc będzie Ci łatwiej na starcie.Przy franczyzie to połowa sukcesu.A ubezpieczenia wydają mi się intratnym zajęciem. Zajrzałem z ciekawości na te warunki współpracy i zaciekawiło mnie, że nie wymagają dużego wkładu własnego na starcie. 15 tysięcy to jest taka kwota, że nie trzeba brać kredytu żeby otworzyć własną placówkę, to duży atut.

Duże wsparcie też zapewniają partnerom. W ten sposób zdecydowanie łatwiej prowadzić biznes.
Awatar użytkownika
Gość

Postautor: Gość » 01 lis 2017, 13:10

Poza tym cuk ma reklamy we wszystkich ogólnopolskich mediach.Firma ma ugruntowaną pozycję na rynku. To z pewnością pomoże w rozkręceniu własnego biznesu pod ich skrzydłami.
Awatar użytkownika
Gość

Postautor: Paulina » 29 cze 2018, 15:04

Jesteśmy największą platformą zakupową w Polsce, działającą jak wirtualna galeria handlowa. W związku z rozwojem sieci sprzedaży poszukujemy Partnerów Biznesowych do współpracy na terenie nowych lokalizacji: Szczecina, Gdańska, Olsztyna, Gorzowa Wielkopolskiego, Poznania, Torunia, Białegostoku, Wrocławia, Opola, Krakowa, Rzeszowa, a także Warszawy.
Chcesz postawić na pewny biznes i osiągnąć niezależność? Poszukujemy osób chcących działać i rozwijać się u boku doświadczonego i dużego Partnera. Gotowych do podjęcia współpracy w zakresie świadczenia usług naszej firmy. Osoby te odpowiedzialne za organizację przebiegu dostaw ze sklepów partnerskich do domów klientów zgodnie z listą przesyłaną przez aplikację i system zakupowy.
Zanim dołączysz, dowiedz się co możesz otrzymać:
Zapewniamy przedsiębiorcom współpracującymi z nami pełne wsparcie mające na celu pomoc w rozpoczęciu działalności m.in.: know-how, asystę techniczną, pomoc merytoryczną, firmową odzież, profesjonalne kampanie reklamowe. Cechuje nas indywidualne podejście do partnerów i relacje biznesowe oparte na wzajemnych korzyściach i szacunku
Nie zwlekaj dołącz do nas! Ta oferta jest właśnie dla Ciebie.

Zainteresowała Cię nasza oferta?
To nie wszystko co oferujemy naszym Partnerom!
Chcesz wiedzieć więcej, zapraszamy do zapoznania się z informacjami na naszej stronie: https://www.zakupyzdowozem.pl/wspolpraca/dostawca/ bądź proszę o kontakt pod numere 500 400 727 lub pod adresem e-mail paulina@zakupyzdowozem.pl
Awatar użytkownika
Paulina

Postautor: wenc » 24 sie 2018, 15:50

Moim zdaniem bardzo przydatne są takie blogi jak http://www.bestoferta.pl/jak-wyjechac-do-australii/ powinno ich powstawać więcej, bo pokazują w jaki sposób można zarabiać, oraz jak prowadzić własny biznes.
wenc

Postautor: firmaenter » 24 paź 2019, 14:25

Franczyzna to dobry pomysł. Ciężko jest rozkręcić całkowicie nową firmę, bo klienci raczej chodzą i kupują tam gdzie znają, gdzie już byli. Teraz jest mnóstwo franczyzn, od żabek po apteki. Wystarczy tylko mieć pieniądze na start.
firmaenter

Postautor: dawidekk363 » 03 gru 2019, 18:00

Warto zainwestować we franczyznę. Nie trzeba mieć swojego pomysłu, a klienci się znajdą, bo będą już znać markę. Myślę, że bardziej opłaca się otworzyć sklep franczyznowy niż nowy, innowacyjny biznes.
dawidekk363

Postautor: adamek741 » 15 sty 2020, 19:51

Franczyzna to dobry wybór. Ciężko się teraz wybić jako nowa firma, chyba, że mamy naprawdę bardzo innowacyjny biznes.
adamek741

Wróć do własny biznes