X

Reklama biznesu

warto czy nie warto, skąd pomysły, skąd wziąć pieniądze na start

Reklama biznesu

Postautor: jajan » 17 lut 2014, 10:41

Czy zakładając własny biznes już na etapie pisania biznes planu bierzecie pod uwagę duże koszty przeznaczone na reklamę m.in. telewizyjną (o różnym zasięgu krajowym lub lokalnym). Lub inne formy promocji.
jajan

Re: Reklama biznesu

Postautor: sztrus » 20 lut 2014, 11:02

To zależy jakiego rodzaju firmę chcemy założyć , czy będzie miała własną stronę www itp. Czy ma zasięg lokalny czy możliwość sprzedaży na cały kraj.
sztrus

Postautor: Thurin » 21 lut 2014, 11:01

warto zainwestować w reklamą internetową np google adwords, efekty są zawsze z tym że środki są znaczące...
Thurin

Postautor: password » 26 lut 2014, 12:57

Dzięki za podpowiedź
password

Postautor: anna80 » 27 mar 2014, 9:32

O telewizji raczej normalny przedsiębiorca nie myśli. Po prostu go nie stać. Zamiast tego trzeba uwzględnić formy promocji w Google.
anna80

Postautor: AgaZajac54 » 27 mar 2014, 16:19

niezly pomysl
AgaZajac54

Postautor: robson87 » 26 maja 2014, 12:10

Witam jeśli moge zapytać gdzie jest najlepsza reklama dla biznesu bo słyszałem np o forach albo różnych portalach,radio,tv ale czy to jest takie dobre to nie wiem
robson87

Postautor: Bogusz88 » 28 maja 2014, 9:18

trzeba brać na początku wszystkie koszty pod uwagę bo musisz być przygotowany na wszystko
Bogusz88

Postautor: ciapek111 » 28 maja 2014, 21:04

Również zgodzę się z tym, że już od samego początku należy być przygotowanym na to, że trzeba przeznaczyć pewną (dość reprezentatywną) kwotę na reklamę. Bez tego ani rusz na początku biznesu.
ciapek111

Postautor: anna80 » 11 cze 2014, 21:22

I to jest ból wszystkich młodych przedsiębiorców w Polsce. Zapominają o reklamie, która jest najdroższa. Bez niej ani rusz.
anna80

Postautor: pracownik miesiaca » 09 wrz 2014, 19:37

Zapracuj na wlasny rachunek , rejestracja darmowa, nowy biznes w Polsce
http://sfi.finansopedia.net.pl/?sfiid=14780555
pracownik miesiaca

Postautor: bluro » 18 wrz 2014, 14:58

forma reklamy lokalnej zawsze jest dobra.
polecam gazety , facebook-a np i marketing wirusowy
jest to bardzo dobra forma reklamy :)
bluro

Postautor: Irszycka » 21 wrz 2014, 10:53

Reklama w tv maluczkich nie dotyczy ;) Kwestia uderzenia w social media, lokalne gazety plus własna strona www.
Irszycka

Postautor: Anna123 » 03 paź 2014, 8:58

Reklama telewizyjna jest dobra, gdy biznes kwitnie, dla początkujących polecam tańsze formy promocji. Po co przepłacać zaraz na początku? Social media to jak najbardziej dobry pomysł na zyskanie zainteresowania.
Anna123

Postautor: agaw512 » 13 lis 2014, 16:58

jajan pisze:Czy zakładając własny biznes już na etapie pisania biznes planu bierzecie pod uwagę duże koszty przeznaczone na reklamę m.in. telewizyjną (o różnym zasięgu krajowym lub lokalnym). Lub inne formy promocji.

Należy ująć koszty promocji, ale są one zależne między innymi od profilu oraz zasięgu wykonywanej działalności.
agaw512

Postautor: anastazja4390 » 18 lis 2014, 21:05

A korzystał ktoś z marketingu mobilnego? To coraz bardziej popularna,poza pozycjonowaniem, forma reklamy, dzięki której szybko można dotrzeć do określonej grupy klientów. Nowoczesne systemy do masowej wysyłki takich wiadomości są modyfikowane i dostosowywane do potrzeb rynku. W TideMobile na przykład podoba mi się możliwość nadpisu czy geotargetowanie. No i ustawienia daty i godziny wysyłki - to ważne, by nie zniechęcić klienta. Informować można o wszystkim, myślę, że to fajne rozwiązanie do rozgłaszania akcji promocyjnych, nowych usług czy produktów, informacji o wysyłce towaru etc.
Awatar użytkownika
anastazja4390

Postautor: Beren132 » 18 lis 2014, 22:24

Obecnie najlepszy jest Facebook ;)
Awatar użytkownika
Beren132

Postautor: kalamaz » 09 lut 2016, 21:18

Z jakich form reklamy korzystacie najczęściej? wiem, że dużo zależy od branży, jestem zainteresowana głównie działaniami dla sklepu internetowego.
Awatar użytkownika
kalamaz

Postautor: karol1980 » 15 lut 2016, 14:05

przeczytajcie
Dodatkowy, bezpłatny sprzedawca w Twojej firmie
https://internetowyklient.wordpress.com/2013/02/05/firma-na-autopilocie
Awatar użytkownika
karol1980

Postautor: Ghost » 15 lut 2016, 20:26

Dla sklepów najlepsze jest działanie w social mediach a także marketing wirusowy.
Ghost

Postautor: rado » 26 lut 2016, 2:50

Social media są ważne to prawda, podobnie jak pozycjonowanie. Warto zainteresować się też marketingiem mobilny, na stronie Serwersms.pl znajdziecie raport dotyczący komunikacji sms. Wydaje mi się, że szczególnie w przypadku biznesu internetowego warto wziąć pod uwagę takie działania. Tak czy inaczej, forma promocji powinna uwzględniać charakter i potrzeby potencjalnych klientów.
rado

Postautor: beatka12 » 03 mar 2016, 12:04

Faktycznie reklama w sieci i na Facebooku jest nie do przecenienia, ale nie można zapominać o dobrych działkach inwestycyjnych. biznes musi być rozlokowany w takim miejscu, by liczyć na spore obroty. Ja polecam przejrzeć przykładowe propozycje na założenie firmy: http://metropolis.pl/ Lepiej się z tym zaznajomić, niż podejmować decyzje na własną rękę, bo to może być dość kosztowne.
Awatar użytkownika
beatka12

Postautor: Michal » 15 mar 2016, 21:38

U nas wysyłka powiadomień sms dobrze się przyjęła, klienci są zadowoleni, bo mają większą kontrolę nad przebiegiem realizacji zamówienia.
Awatar użytkownika
Michal

Postautor: Józek » 08 cze 2016, 10:02

Wydaje się mi, że im więcej sposobów na promocję, tym lepiej. Myśmy tez postawili na różne formy marketingu, które dobrze się sprawdzają. Mogę polecić m.in. marketing sieciowy, ale warto też zadbać o dobry kontakt. Myśmy założyli w firmie niewielki dział call center i to znacznie poprawiło jakość obsługi, a co za tym idzie przyczyniło się do wzrostu rozpoznawalności i obrotów. Teraz są zresztą bardzo fajne programy, które ułatwiają zarządzanie z klientami, jak np. focus Desk: http://focustelecom.pl/focus-desk/ Warto więc zastanowic się nad różnymi formami kontaktu i promocji...
Awatar użytkownika
Józek

Postautor: samantasowa » 19 cze 2016, 23:14

Zgadzam się im bardziej strategia promocji jest zróżnicowana tym lepiej. Oprócz reklamy w Internecie, warto zainteresować się marketingiem mobilnym, w końcu popularność urządzeń przenośnych stale rośnie.
Awatar użytkownika
samantasowa

Postautor: kasia860318 » 19 lip 2016, 21:06

Wszystko zależy jaką firmę chcesz założyć. Ja brałam pod uwagę tylko zakup takich długopisów http://dlugopiszlogo.pl i wydruk ulotek. Ale u mnie to był zakład kosmetyczny więc nie było potrzeby bardziej inwestować. Wiadomo, reklama w TV to już wyższy rząd kosztów.
kasia860318

Postautor: Hans » 26 lip 2016, 18:20

Zgadzam się, że warto zainteresować się mobilnymi formami promocji, moim zdaniem takie działania są przyszłościowe. Wysyłka smsów wbrew pozorom ma wysoką skuteczność, u nas wykorzystujemy je do informowania klientów o zamówieniach oraz promocjach.
Awatar użytkownika
Hans

Postautor: lalus » 27 lip 2016, 12:31

Wtam polecam najprostszy sposób zarabiania pieniedzy bez wkładu wlasnego,wejdz na strone www.darmoweprezenty.pl na której można zarabiać w szybki i prosty sposób w domu np. inwestując w mbak masz 10% zysku po 55 dniach, a inwestując w lokatę masz 4 % zysku po roku. gwarancja zysku jest umowa cywilno prawna na dzierżawę powierzchni reklamowej,bądz wejść w listę zadań gdzie jest mnóstwo zleceń.polecam,link http://www.darmoweprezenty.pl/reflink/1683
Awatar użytkownika
lalus

Postautor: mordoklejka » 10 sie 2016, 11:11

Mój wspólnik wynajął kilka hostess na event firmowy i zainteresowanie było ogromne. Hostess Booking przysłało ka-pi-tal-ne! dziewczyny i ruch był olbrzymi. Czasem więc stare sprawdzone pomysły są najlepsze! :)
Awatar użytkownika
mordoklejka

Postautor: bernadetka » 23 gru 2016, 7:56

Kurcze reklama w TV to spory koszt. Oczywiscie zalezy w jakiej branzy dzialasz, ale wydaje mi sie, ze na poczatek to szkoda na takie cos wydawac pieniadze. Ja mam firme niecaly rok, bardzo mocno na chwile obecna skupiam sie na rynku lokalnym, buduje swoja pozycje i staram sie uzyskac jak najwieksze grono stalych klientow. I w tym celu przed okresem swiatecznym zamowilam karty lojalnosciowe, ktore sobie zaprojektowalam i zamowilam w firme Cardon. Bardzo mi tam pomogli i jestem zadowolona, pewnie po nowym roku wprowadze karty rabatowe i tez u nich zamowie. Co do samych kart lojalnosciowych to slysze poki co same pochwaly i widze, ze z polecenia przychodzi coraz wiecej osob. Taka subtelna aczkolwiek bardzo skuteczna forma reklamy, a nie kosztuje fortuny.
Awatar użytkownika
bernadetka

Postautor: Kowalikk » 28 gru 2016, 14:46

Ostatnio widziałem ciekawą formę promocji która mnie zaciekawiła więc może wam podsunę otóż jedna z firm rozdawała do drobnych upominków muffinki z logo firmy, dla mnie pomysł genialny wyróżniajacy sie i nie jest drogi patrzyłem na http://e-torty.pl/do/tc/oferta-dla-firm realizują takie zamówienia bez wielkiego problemu, jest pełna dowolność zarówno formy wypieku jak i tego na na nim może być, a jak napiszecie do e-torty.pl to możecie zlecić dostarczenie wypieków o tym samym czasie w różne miejsca. Genialne moim zdaniem.
Awatar użytkownika
Kowalikk

Postautor: prof » 23 sty 2017, 19:43

torty rozwojem dla biznesu ?;d
prof

Postautor: omintar » 27 sty 2017, 9:27

Dzisiaj do tego celu chyba najbardziej sprawdza się internet a więc często aktualizowany profil na Facebooku, zadbanie o ilość osób która go polubiła a do tego oczywiście promocja strony internetowej w wyszukiwarkach (tu najlepiej sprawdza się postawienie jej na wordpressie), można również wspomagać się adwordsem
omintar

Postautor: melania » 16 lut 2017, 15:15

Oczywiście, że tak. W końcu bez dobrej reklamy żaden biznes nie zaistnieje, a przynajmniej są małe szanse na to. Wydawać by się mogło, że w obecnych czasach reklama w social mediach, czy ogólnie w internecie nie jest kosztowna, ale to złudne wrażenie. Wiadomo, że nie kosztuje tyle co spot w TV, ale i tak żeby była porządnie zrobiona to pieniądze są potrzebne. Całe szczęście na start można starać się o kredy firmowe, jakby ktoś był zainteresowany to polecam https://kredyty-dla-firm.centrumfinansowe.pl/ do poczytania.
melania

Postautor: bert » 27 mar 2017, 10:38

Małe firmy raczej nie myślą o tv i radiu. W dzisiejszych czasach łatwiej jest dotrzeć do potencjalnych klientów poprzez Internet. W zależności od dobranej strategii można skorzystać z google adwords, facebook ads, email marketingu (tu czasem przydają się sprofilowane bazy emailowe, które oferuje m.in. http://www.infobrokering.com.pl/), własnej strony www, retargetingu, reklamy mobilnej etc. Warto różnicować formy reklamy dla lepszego efektu. Warto też prowadzić bloga firmowego i pokazać się jako ekspert w swojej branży. Content marketing jest również dobrą formą reklamy.
Awatar użytkownika
bert

Postautor: Adamm » 16 kwie 2017, 21:50

Powinnaś brać pod uwagę koszta reklamy lecz tak jak wymieniłaś ( telewizyjna to zbyt duży koszt niestety). Teraz dobrze jest inwestować w mniejsza reklamę- taką w internecie bo teraz są takie czasy że bardzo dużo osób korzysta z internetu i wyszukiwarki Googla, co za tym idzie dobrze by było jeśli strona Twojej firmy byłaby dobrze, wysoko wy pozycjonowana. Koszta na to zwrócą Ci się raz dwa bo będziesz miała więcej zleceń :). Dodatkowo dobrym rozwiązaniem jest animacja reklamowa dla Twojej firmy, nazywa się to explainer video i jest to taki krótki animowany filmik który bardzo dobrze trafia do klienta i pokazuje zakres Twojej działalności szybko i ciekawie :). Znam dobrą firmę która zajmuje się tworzeniem takich filmików http://www.skynetic.pl/animacja-reklamowa-i-prezentacje-multimedialne - możesz napisać do nich i podpytać o cenę :)
Adamm

Wróć do własny biznes