X

A ja szukam za granicą

co czuje człowiek, który nie może znaleźć pracy przez dłuższy okres czasu, jak sobie radzić ze stresem, skąd brać środki na życie, co robić żeby nie spaść na dno, czy warto iść do psychologa

A ja szukam za granicą

Postautor: Mała » 18 kwie 2015, 22:57

Witam

Za granicą też niełatwo o pracę, chyba, że ma się dobry zawód który jest poszukiwany i do tego zna język, to co innego.
Ja od 4 miesięcy szukam pracy. Znam dość dobrze język kraju, w którym przebywam i powiem Wam że mimo tego wcale nie jest mi łatwo cokolwiek znaleźć. Do tej pory byłam zaproszona tylko na jedną rozmowę do biura rekrutacyjnego. Szukam pracy i zgodnej z wykształceniem i doświadczeniem, ale też i dużo poniżej kwalifikacji.
Być może źle coś robię. Na pewno powinnam pochodzić osobiście z CV, ale z tym mam problem:( Nie mogę się przemóc. Blokada jakaś. To chyba objaw nerwicowy.

Myślę poszukać jakiegoś wolontariatu, żeby być wśród ludzi.
Czy ktoś podobnie jak ja szuka pracy będąc za granicą?

Tubylcy zawsze mają pierwszeństwo jeśli chodzi o przyjęcia do pracy, co zresztą nie jest ani trochę dziwne.
A pracodawcy wolą zatrudnić swoich, choćby dlatego, żeby nie było problemów z komunikacją językową.
Jednak wiem że wracając do Polski nigdzie nie czeka na mnie praca. Kiedyś w Polsce szukałam pracy ponad rok i też nie było wcale łatwo.
Ech, brak pracy to ciągły stres.
Odradzam wyjazdy w ciemno. Ja pojechałam z mężem który miał pewną pracę. Ale on też ma już dość tej sytuacji.
Awatar użytkownika
Mała

Re: A ja szukam za granicą

Postautor: Mała » 21 kwie 2015, 11:58

Chyba nie zagląda tu nikt spoza Polski. Szkoda.
Ja się przełamałam i byłam dziś osobiście spytac o pracę w restauracji. Jak na złość zepsuła mi się drukarka. Spytałam więc od możliwość wysłania LM i CV e-mailem i dostałam adres. Właścicielka powiedziała , że wiele osób przychodzi pyta o pracę, ale żebym wysłała. Dobre i to. Najbardziej się cieszę że się w koncu przełamałam.
Widzę, że piszę monolog, ale pomaga mi wypisanie się tutaj.
Mała

Postautor: mbahur89 » 23 kwie 2015, 18:02

A jednak i tak wiele ludzi szuka pracy zagranicami naszego kraju.
mbahur89

Postautor: marion » 28 kwie 2015, 12:21

również myślałam nad pracą za granicą ale znalazłam oferty, które mnie interesowały na rekrutacyjna rewolucja.pl , teraz mam pracę i jestem zadowolona :)
marion

Postautor: Fiki » 30 kwie 2015, 14:27

Ja też planuję poszukać pracy za granicą. Tutaj w Polsce niestety mi się nic nie udaje, mam wrażenie że tylko jest coraz gorzej. Także poszukam szczęścia gdzie indziej, mam nadzieję, że je znajdę
Fiki

Postautor: JulekW » 11 maja 2015, 19:04

A może problem polega na tym, że koncentrujesz się mała na szukaniu a nie znalezieniu pracy. Mam kilkoro takich znajomych, i w kraju, i za granicą. Też wiecznie poszukują. I drukarki też im chronicznie wysiadają.
JulekW

Postautor: Mała » 11 maja 2015, 22:03

JulekW pisze:A może problem polega na tym, że koncentrujesz się mała na szukaniu a nie znalezieniu pracy. Mam kilkoro takich znajomych, i w kraju, i za granicą. Też wiecznie poszukują. I drukarki też im chronicznie wysiadają.

Ja nie z tych, co wiecznie poszukują. Nie pracuję od 4 miesięcy. Zwolniłam się z pracy w PL i wyjechałam za granicę. Wiele lat mam przepracowanych i za granicą też mam doświadczenie. Problem w tym, że mieszkam w małej miejscowości, gdzie pracy mało a poza tym a może to główny problem, że za łatwo się poddaję.
Drukarka już działa :)
Mała

Postautor: Krisstel » 12 maja 2015, 1:10

Co to za kraj, że coraz więcej ludzi musi wyjeżdżać za granicę w poszukiwaniu pracy...
Krisstel

Postautor: Lena90 » 15 maja 2015, 6:36

W jakich krajach i w jakich zawodach szukacie?
Lena90

Postautor: SebaaK » 18 maja 2015, 0:21

Prawie każdy jest w stanie znaleźć pracę za granicą. Rynek w Polsce jest trudny, ludzie często pracują za 1100zł. Nie wyobrażam sobie pracy za tyle, bo wydaje 900zł na mieszkanie i 100zł na dojazdy do pracy.
SebaaK

Postautor: annalaka » 10 cze 2015, 10:23

Ja też myślę o pracy za granicą - dokładnie to Szwecja. Jestem budowlańcem i kilku z mojej dawnej i obecnej brygady już wyjechało. Z tego co opowiadają to i życie lepsze a zarobki nieporównywalnie wyższe. Po co tu za grosze pracować i jeszcze w podatkach ich tyle oddawać.
annalaka

Postautor: brinar » 28 cze 2015, 11:05

Warto?
Awatar użytkownika
brinar

Postautor: Rafeg » 01 lip 2015, 13:45

Ja osobiście wole mieć gorzej płatną pracę w Polsce niż lepiej płatną za granicą.
Rafeg

Postautor: Justas9 » 07 lip 2015, 13:49

Nie każdy tak woli. Ja się nie dziwie tym wszystkim ludziom, którzy wyjeżdżają.
Justas9

Postautor: avatarus » 13 sie 2015, 23:43

Ja jestem w stanie w 3 miesiące za granicą zarobić tyle samo co w Polsce przez cały rok. Z tym, że to praca sezonowa i w Niemczech płacą dobrze ale sporo wymagają. Pracodawca potrafi mi wyliczyć ile powinienem zrobić w godzinę a nawet potrącić jak zrobię mniej. A w Polsce to bieda z nędzą ..

Postautor: Nahaczzz » 17 sie 2015, 13:35

Pracowałam przez kilka lat za granicą, ale wróciłam, bo wolałam pracować tu za mniej pieniędzy, ale zmieniać ten kraj.
Nahaczzz

Postautor: davi90q » 28 lut 2020, 22:31

Tak samo pracowałem za granicą ale wróciłem, jednak co swój kraj to lepiej :)
davi90q

Postautor: olawiola33 » 07 maja 2020, 15:22

Przepracowałam parę miesięcy w Niemczech jako opiekunka dzięki pomocy stąd https://privatecare24.pl, dobry zarobek i satysfakcja z pracą z innymi ludźmi :)
olawiola33

Wróć do depresja