bezrobocie to tylko jeden z etapów w Twoim życiu

kto w życiu nie stracił pracy nigdy nie zrozumie bezrobotnego

utrata pracy to nie koniec świata, znajdziesz lepszą

na skróty

wstępniak
mapa strony
człowiek bez pracy
CZYTELNIA
interview
kodeks pracy
OFERTY PRACY !!!
ranking portali pracy
STOPA BEZROBOCIA
PORADY
księga gości
e-gospodarka
kalkulator płac
ile dostaniesz?
Twoja EMERYTURA

urzędy pracy
Praca z Jobrapido

Praca dla programisty

FORUM

Doradca zawodowy

dotacje
na otwarcie firmy


serwis monitoruje
google analytics logo and link
Twoje IP 3.239.58.199
online:5

Reklamy
Zostań Partnerem
Careerjet

Konkurs na najlepszą strone internetową - COOL SITE

Gdzie szukać pracy?

Jak pisałem wcześniej każde źródło zawierające ogłoszenia o pracę jest dobre, gazety, Internet. W Internecie powstały serwisy poświęcone szukaniu pracy, są też bardzo dobre serwisy społecznościowe takie jak Linked In, Profeo, Ogniwo Net. Warto się w nich zarejestrować, posiadać własne konto, które umożliwi nam nawiązanie nowych kontaktów biznesowych, lub znalezienie nas przez Head Huntera prowadzącego tzw. Direct Search.

Pisałem wcześniej o znajomościach. Warto, żeby znajomi wiedzieli, że szukamy nowych wyzwań i jesteśmy dostępni na rynku. Poprzez sieć znajomych możemy trafić na ciekawą ofertę pracy, która może się okazać strzałem w dziesiątkę.

Gazety w poniedziałek są pełne ofert pracy, nie zawsze spełniają one nasze oczekiwania, jednakże zawsze można znaleźć coś ciekawego. Pamiętajmy jednak, że kupienie gazety i przejrzenie jej nie jest czynnością bardzo czasochłonną.

Internet to olbrzymia kopalnia wiedzy a ilość portali zamieszczających ogłoszenia o pracę można liczyć w setki. Oferują one różne możliwości, od zamieszczana ofert pracy, poprzez posiadanie bazy danych potencjalnych pracowników. W takich portalach warto posiadać swoje konto, zamieścić swoje CV. Niektóre z portali oferują powiadamianie o nowych ofertach pracy, posiadają również kanały RSS, tutaj przykładem obydwu rodzajów usługi będzie na pewno Jobpilot, jeden z lepszych serwisów oferujących oferty pracy.

Jeszcze jednym sposobem szukania pracy poprzez zasoby Internetu jest przeglądanie stron Internetowych firm. Dość powszechną praktyką jest umieszczanie informacji o poszukiwaniach pracowników. Rekrutacja jest w tym wypadku prowadzona przez profesjonalny dział zarządzania zasobami ludzkimi danej firmy, a nie poprzez zewnętrzną firmę rekrutującą, co znacznie skraca czas samego procesu rekrutacji.

Spotykamy się czasami z opiniami, że warto przygotować sobie CV i poświęcić trochę czasu na wizyty w firmach, a może ktoś akurat poszukuje pracownika, osobiście uważam taki sposób za zbyt agresywny, chociaż zdarzają się sytuacje, gdzie tego typu działanie przynosi oczekiwany efekt. Tutaj oczekuję na Wasze opinie i komentarze, może jednak uważacie, że takie działanie jest słuszne.

Jak widzicie poszukiwanie pracy z wykorzystaniem wszystkich podanych wyżej źródeł może zajmować spokojnie osiem godzin dziennie. Układając sobie plan działania na cały tydzień nie będziemy mieli za dużo czasu nad użalaniem się nad swoją sytuacją.

Porady

Na stronach internetowych można znaleźć setki porad. Wiele z nich nie nadaje się do polecenia. Jednak warto zawsze znać inny niż swój punkt widzenia, dlatego zachęcam do czytania.

Jeżeli masz jakiś pomysł lub chcesz coś zmienić w naszym portalu lub masz ciekawy materiał albo artykuł albo sam piszesz i chcesz zamieścić swoje przemyślenia na naszych stronach, napisz do nas. Z przyjemnością podejmiemy współpracę. Portal się rozwija i każdy pomysł jest wart naszej uwagi.

błąd: 1045