bezrobocie to tylko jeden z etapów w Twoim życiu

kto w życiu nie stracił pracy nigdy nie zrozumie bezrobotnego

utrata pracy to nie koniec świata, znajdziesz lepszą

na skróty

wstępniak
mapa strony
człowiek bez pracy
CZYTELNIA
interview
kodeks pracy
OFERTY PRACY !!!
ranking portali pracy
STOPA BEZROBOCIA
PORADY
księga gości
e-gospodarka
kalkulator płac
ile dostaniesz?
Twoja EMERYTURA

urzędy pracy
Praca z Jobrapido

Praca dla programisty

FORUM

Doradca zawodowy

dotacje
na otwarcie firmy


serwis monitoruje
google analytics logo and link
Twoje IP 3.239.58.199
online:1

Reklamy
Zostań Partnerem
Careerjet

Konkurs na najlepszą strone internetową - COOL SITE

Jak aktywnie szukać pracy?

Pokuszę się o rozpisanie tygodnia pracy bezrobotnego, potraktujcie to trochę z przymrużeniem oka, ale postarajcie się też wyciągnąć wnioski.

Poniedziałek: Wstać, czy nie? Zresztą, po co? I tak znowu niczego nie znajdę, może zadzwonią do mnie z firmy X, w której byłem dwa tygodnie temu, rozmowa wypadła świetnie. Później wyjdę kupić gazetę.

Wtorek: Nie dzwonią. Znowu muszę przeczytać ogłoszenia.

Środa: Nie dzwonią, może zadzwonią jutro?

Czwartek: Zadzwonili, niestety chemia nie zagrała. Może zajrzę do Internetu.

Piątek: Jakoś muszę przeczekać do poniedziałku, będzie dodatek Praca, może coś znajdę?

I tak zleciał kolejny tydzień...

 

Tak jak pisałem wcześniej, należy poszukiwać pracy w sposób aktywny, niestety na pomoc nie ma co liczyć, swoje sprawy należy brać w swoje ręce. Jeżeli nasz tydzień poszukiwań będzie wyglądał jak opisany powyżej, nasze szanse na znalezienie pracy są bliskie zeru. Co znaczy aktywnie? Dlaczego to jest tak istotne? Jeżeli szukałeś pracy, doskonale wiesz jak bardzo człowiekowi się nie chce. Początkowo odrabiasz zaległości w każdej dziedzinie, którą zaniedbałaś w trakcie ciężkiej pracy. Ale jest coraz mniej do odrabiania, a znajomi jakoś nie mają dla Ciebie żadnych propozycji, sam niczego ciekawego nie znalazłeś w ogłoszeniach, head hunterzy nie mają propozycji. Ale jeszcze są oszczędności, żona pracuje. Jakoś dasz radę, nic bardziej błędnego, oszczędności stopnieją, żona, mąż, partner w końcu zacznie się martwić, denerwować, co rodzi dodatkowy stres.

Szukając aktywnie pracy, cały czas mam kontakt z ludźmi, jestem aktywny sam dla siebie, nie gnuśnieje, nie zaszywam się w czterech ścianach, nie zamartwiam się swoją sytuacją, bo mam na to za mało czasu. Sytuacja nie napawa optymizmem, ale należy go szukać w sobie, trzeba sobie powtarzać, że cały czas mamy szansę, nic nie jest przed nami zamknięte. Aktywne poszukiwanie pracy, nie pozwala nam na stagnację, musimy być cały czas w kursie, czytajmy prasę fachową, nie zostawajmy w tyle za naszymi konkurentami, oni mają pracę a my nie. Aktywne poszukiwanie pracy daje nam motywację, daje nam siłę, do działania, nie pozwala nam zamknąć się we własnym świecie zwątpienia we własne siły.

Więc do dzieła.

Porady

Na stronach internetowych można znaleźć setki porad. Wiele z nich nie nadaje się do polecenia. Jednak warto zawsze znać inny niż swój punkt widzenia, dlatego zachęcam do czytania.

Jeżeli masz jakiś pomysł lub chcesz coś zmienić w naszym portalu lub masz ciekawy materiał albo artykuł albo sam piszesz i chcesz zamieścić swoje przemyślenia na naszych stronach, napisz do nas. Z przyjemnością podejmiemy współpracę. Portal się rozwija i każdy pomysł jest wart naszej uwagi.

błąd: 1045