bezrobocie to tylko jeden z etapów w Twoim życiu
kto w życiu nie stracił pracy nigdy nie zrozumie bezrobotnego
utrata pracy to nie koniec świata, znajdziesz lepszą
na skróty
wstępniak
mapa strony
człowiek bez pracy
CZYTELNIA
interview
kodeks pracy
OFERTY PRACY !!!
ranking portali pracy
STOPA BEZROBOCIA
PORADY
księga gości
e-gospodarka
kalkulator płac
ile dostaniesz?
Twoja EMERYTURA
urzędy pracy
Praca z Jobrapido
Praca dla programisty
FORUM
Doradca zawodowy
dotacje
na otwarcie firmy
serwis monitoruje
Twoje IP 3.232.129.123
online:1
Reklamy
Zostań Partnerem
Careerjet
Decyzja o wyjeździe za granicę jest jedną z najtrudniejszych w naszym życiu. To jaką obierzemy drogę ma kluczowy wpływ na nasze dalsze losy. Podjęcie pracy za granicą musi być jednak dobrze przemyślane. Co czeka nas w nowym miejscu oraz jak się do tego przygotować - to największe obawy osób planujących rozpoczęcie pracy w innym państwie.
Na podjecie pracy za granicą decydują się przede wszystkim młodzi ludzie. Jest to dla nich szansa na szybki zarobek, naukę języka, poznanie różnych kultur i nawiązanie nowych znajomości. Decyzję o podjęciu pracy podejmują często za radą znajomych, którzy mieli już okazję pracować w innym kraju.
Najbardziej aktywną pod względem migracji grupą są osoby w wieku 25- 34 lat. Dla młodych osób często jest to wyjazd sezonowy. Jedna trzecia z nich zamierza starać się o zatrudnienie poza granicami naszego państwa, natomiast ponad 60% studentów planuje wyjazd za granicę po zakończeniu edukacji. Średni czas ich pobytu za granicą to okres do dwóch lat. Wyjazd na stałe to alternatywa dla osób dojrzałych, które po wielu latach życia w kraju poszukują swojej przyszłości gdzie indziej. Praca za granicą to przede wszystkim wysokie zarobki, które zapewniają im i ich rodzinom pewną przyszłość. Krajem do którego najchętniej migrujemy są Niemcy. Wyjazd tam deklarowało 43% osób, które pracowały bądź są zatrudnione za granicą. Inne popularne kierunki migracji to Wielka Brytania (25%), Holandia (13%) oraz Włochy (8%).
Praca za granicą mimo dużych możliwości jakie ze sobą niesie wiąże się również z ryzykiem. Z tego względu, decydują się na nią głównie młodzi ludzie, bardziej odważni i otwarci. Oto garść porad, dzięki którym łatwiej ustrzec się zagrożeń:
Rynek pracy w naszym kraju nie jest w dobrej kondycji, a najpokaźniejsze płace odbiegają poziomem od standardów zachodnich. Odkąd Unia Europejska otworzyła dla nas swoje granice do krajów Europy Zachodniej wyjechało ponad 2 mln Polaków. Średnia krajowa w Belgii, Holandii czy Niemczech jest parokrotnie wyższa od tej w naszym kraju, a Polscy specjaliści są tam o wiele lepiej traktowani. Oprócz parokrotnie wyższej pensji na wykształconych pracowników czekają tam dodatkowe gratyfikacje takie jak: firmowe mieszkanie czy auto.
Atrakcyjniejsze warunki pracy zachęciły m.in. Polki, zajmujące się opieką nad osobami w podeszłym wieku w Niemczech. Osoby poszukujące pracy w tym charakterze mogą korzystać z pomocy takich agencji pośrednictwa pracy jak: www.seniorenservice24.eu
Jak uniknąć ryzyka pracując za granicą
Kontakt dla mediów:
Marta Lau
Junior PR Account
Email: marta.lau@goodonepr.pl
mob: +48 691 657 466
tel: 22 392 95 85
Good One PR
Jana Pawła II 80 / 138
Warszawa 00-175
www.goodonepr.pl
www.goodonegroup.pl