bezrobocie to tylko jeden z etapów w Twoim życiu

kto w życiu nie stracił pracy nigdy nie zrozumie bezrobotnego

utrata pracy to nie koniec świata, znajdziesz lepszą

na skróty

wstępniak
mapa strony
człowiek bez pracy
CZYTELNIA
interview
kodeks pracy
OFERTY PRACY !!!
ranking portali pracy
STOPA BEZROBOCIA
PORADY
księga gości
e-gospodarka
kalkulator płac
ile dostaniesz?
Twoja EMERYTURA

urzędy pracy
Praca z Jobrapido

Praca dla programisty

FORUM

Doradca zawodowy

dotacje
na otwarcie firmy


serwis monitoruje
google analytics logo and link
Twoje IP 3.239.58.199
online:3

Reklamy
Zostań Partnerem
Careerjet

Konkurs na najlepszą strone internetową - COOL SITE

Radzenie sobie z brakiem pracy

Jeżeli uważasz, że nie radzisz sobie z brakiem pracy, pomyśl, dlaczego? Co powoduje Twoje największe frustracje? Pamiętaj, żeby walczyć z „wrogiem” musisz ustalić, kim on jest, jakimi siłami dysponuje i jaki ma wpływ na Twoje samopoczucie?

Dobrym sposobem na poznanie wroga jest stary jak świat sposób kartki i ołówka. Podziel kartkę na dwie części i wypisz plusy i minusy swojej sytuacji zawodowej, właściwie jej braku. Pamiętaj o tym, że najgorszym wrogiem osoby poszukującej pracy jest bezczynność połączona z biernością. Zawsze musisz je umieścić po stronie minusa.

Staraj się nie tylko aktywnie poszukiwać pracy, ale schowaj dumę w kieszeń i szukaj również rozwiązań tymczasowych. Dzisiejsza sytuacja na rynku pracy daje olbrzymie możliwości. Zawsze można znaleźć zajęcie nawet na zasadzie konsultingu, umowy o dzieło w jakimkolwiek zakresie. Najlepiej jest szukać zleceń, które są pokrewne dziedzinie, w której jesteśmy fachowcami, ale nie zawsze można wyszukać taką ofertę.

Z drugiej strony fachowiec w dzisiejszych czasach posiada dostęp do Internetu, posługuje się biegle komputerem, więc mając dwa podstawowe narzędzia jest w stanie robić wiele rzeczy, nawet takich jak przepisywanie tekstów, nie jest to nic rewelacyjnego, ale zawsze jest to jakiś dochód. Pamiętaj, oszczędności kiedyś się skończą, więc jak mawiali starożytni pecunia non olet.

Pewnie zastanawiasz się, dlaczego wspominam o jakichkolwiek formach zarobkowania, ale sądzę, że odpowiedź znajdziesz w dalszym dziale sytuacje beznadziejne.

Porady

Na stronach internetowych można znaleźć setki porad. Wiele z nich nie nadaje się do polecenia. Jednak warto zawsze znać inny niż swój punkt widzenia, dlatego zachęcam do czytania.

Jeżeli masz jakiś pomysł lub chcesz coś zmienić w naszym portalu lub masz ciekawy materiał albo artykuł albo sam piszesz i chcesz zamieścić swoje przemyślenia na naszych stronach, napisz do nas. Z przyjemnością podejmiemy współpracę. Portal się rozwija i każdy pomysł jest wart naszej uwagi.

błąd: 1045