bezrobocie to tylko jeden z etapów w Twoim życiu

kto w życiu nie stracił pracy nigdy nie zrozumie bezrobotnego

utrata pracy to nie koniec świata, znajdziesz lepszą

na skróty

wstępniak
mapa strony
człowiek bez pracy
CZYTELNIA
interview
kodeks pracy
OFERTY PRACY !!!
ranking portali pracy
STOPA BEZROBOCIA
PORADY
księga gości
e-gospodarka
kalkulator płac
ile dostaniesz?
Twoja EMERYTURA

urzędy pracy
Praca z Jobrapido

Praca dla programisty

FORUM

Doradca zawodowy

dotacje
na otwarcie firmy


serwis monitoruje
google analytics logo and link
Twoje IP 3.239.58.199
online:1

Reklamy
Zostań Partnerem
Careerjet

Konkurs na najlepszą strone internetową - COOL SITE

Znajomości. Dlaczego tak? Dlaczego nie?

Pytanie jest retoryczne, ale pokuszę się o próbę odpowiedzi na nie. Na pewno każdy z nas zastanawia się nad tym, czy poprzez znajomości jest łatwiej znaleźć pracę, chociaż firmy niechętnie patrzą na nepotyzm.

Jest również druga strona medalu, jeżeli ktoś pomaga nam w dostaniu się do firmy i jest jej pracownikiem, może nas narażać na uczestniczenie w grach prowadzonych w firmie, całkowicie niezgodnych z naszym postrzeganiem spraw firmowych.

Każdy zna gry korporacyjne, gierki pomiędzy pracownikami, kierownikami działów. Przyjęcie oferty od znajomego jest dla nas deską ratunku, ale czy warto poświęcać swoją wiedzę fachową, oraz kompetencje na marnotrawienie ich na bezsensowne wojenki podjazdowe? Jeżeli ktoś pomógł nam dostać się do firmy, prawie zawsze oczekuje, nawet podświadomie jakiegoś rewanżu.

Jest też inna forma. Jeżeli pracujemy z kimś, kto jest postawionym wyżej od nas w hierarchii i zawsze będzie kompletował zespół z ludzi, którzy pracowali z nim, zna ich wady i zalety, to idealna sytuacja i nie niesie za sobą żadnych innych implikacji, oprócz naszej wiedzy merytorycznej oraz wartości dla organizacji.

Oczywiście jak we wszystkich sytuacjach naszego życia wybór należy do nas samych. Jednak należy zawsze pamiętać o wszelkich za i przeciw, rozważyć, co jest dla nas istotniejsze, i co będzie przynosiło nam korzyści.

Porady

Na stronach internetowych można znaleźć setki porad. Wiele z nich nie nadaje się do polecenia. Jednak warto zawsze znać inny niż swój punkt widzenia, dlatego zachęcam do czytania.

Jeżeli masz jakiś pomysł lub chcesz coś zmienić w naszym portalu lub masz ciekawy materiał albo artykuł albo sam piszesz i chcesz zamieścić swoje przemyślenia na naszych stronach, napisz do nas. Z przyjemnością podejmiemy współpracę. Portal się rozwija i każdy pomysł jest wart naszej uwagi.

błąd: 1045