X

Praca w Niemczech jako opiekunka osoby starszej

napisz przez co musiałeś/musiałaś przechodzić a nawet przeczołgiwać się żeby zdobyć pracę

Praca w Niemczech jako opiekunka osoby starszej

Postautor: Zofiaa » 28 wrz 2016, 13:44

Szukam legalnej pracy w Niemczech jako opiekunka osoby starszej. Zależy mi na umowie i ubezpieczeniu, nawet kosztem niższej stawki. Może ktoś z Was mi doradzi, gdzie najlepiej się udać, do jakiej firmy? Wiem, że wiele tego typu agencji ma złe opinie, nie chciałabym zostać oszukana.
Awatar użytkownika
Zofiaa

Re: Praca w Niemczech jako opiekunka osoby starszej

Postautor: Ola1990 » 29 wrz 2016, 22:29

Najpierw idź do swojego urzędu pracy, może tam się czegoś dowiesz. Warto też pytać po znajomych. Nigdy nie jedź w ciemno.
Ola1990

Postautor: marianna » 01 paź 2016, 14:50

Tak... w urzędzie pracy na pewno się czegoś dowiesz :lol: Najlepiej to popytać wśród znajomych, albo ewentualnie napisz ogłoszenie, że szukasz pracy i rozwieś na terenie swojego miasta, dużo kobiet wyjeżdża za granicę więc może ktoś będzie szukał zmienniczki.
Awatar użytkownika
marianna

Postautor: rado » 03 paź 2016, 21:45

Może zobacz sobie Centrum Pracy 24, z tego, co wiem cieszą się dobrymi opiniami, wiem ze słyszenia, także tylko tak mogę pomóc. Oni pomagają wyjechać do Niemiec do legalnej pracy, mają sporo ofert, także może znajdziesz coś dla siebie. Najlepiej jechać do pracy jako zmienniczka, wtedy możesz się dowiedzieć od drugiej opiekunki jak sprawa wygląda.
rado

Postautor: ater » 07 paź 2016, 14:51

Jest wiele firm pośredniczących w znalezieniu pracy. Dla przykładu na stronach firmy Aterima zajdziesz wiele informacji m.in. na temat pracy w Niemczech oraz oferty pracy.
ater

Postautor: Ramonaa » 10 paź 2016, 1:10

Najważniejsze jest to, aby dokładnie czytać warunki umowy. Moim zdaniem nie można jechać w ciemno, najlepiej wcześniej zasięgnąć opinii opiekunek, które już współpracowały z daną firmą. Poza tym trzeba dopasować podopiecznego do swoich możliwości fizycznych, czasami niestety trzeba się trochę nadźwigać.
Awatar użytkownika
Ramonaa

Postautor: Gość » 19 paź 2016, 20:24

Takie oferty zawsze wiąża się z ryzykiem i nawet jeśli postaramy prześwietlić dobrze oferte pracy to zawsze jest pewne ryzyko.
Tak wiec większa kasa, wieksze ryzyko
Awatar użytkownika
Gość

Postautor: pegunia » 21 paź 2016, 10:14

Gość pisze:Takie oferty zawsze wiąża się z ryzykiem i nawet jeśli postaramy prześwietlić dobrze oferte pracy to zawsze jest pewne ryzyko.
Tak wiec większa kasa, wieksze ryzyko

Zawsze jest ryzyko. Dziś jednak można firmę oferującą pracę zweryfikować czytając chociażby opinie o niej.
pegunia

Postautor: Agniontek » 09 lis 2016, 22:59

Poza tym można jeszcze sprawdzić czy firma jest zarejestrowana w KRS, czy nie jest zadłużona, itd. Im wiecej info sprawdzisz, tym lepiej
Agniontek

Postautor: halinaa » 04 lip 2017, 16:11

Ja pracowałam jako opiekunka przez agencję Medipe, byłam bardzo zadowolona i z zarobków i też z kontaktu z koordynatorami i w Polsce i w Niemczech. Płacili też zawsze nas czas, więc nie było na co narzekać.
Awatar użytkownika
halinaa

Postautor: Ulka » 05 wrz 2017, 16:18

Tak, Medipe podobno jedna z lepszych firm organizujących pracę w Niemczech jako opiekunka do osób starszych. Myślę, że warto poczytać na ich stronie co oferują, wszystko jest dobrze opisane, sama czytałam i poważnie rozważam czy nie jechać z nimi.
Awatar użytkownika
Ulka

Wróć do o szukaniu pracy